Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2171 447

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

Misoso
14.02.2020 4 z 5

Súhlasím s uživaťeľom petaSk. Avšak u mna to bolo komplikované počúvať českú audioknihu. No kniha ako celok je super. Odporúčam...
Prajem pekný deň. :D

petaSk
13.02.2020 3 z 5

[audiokniha]
Další seznam typických figur: drsná hackerka, detektiv středního věku neschopný chápat základní technologie, za to je geniální, ochraňuje svou dceru a pomalu se rozplétá spletité klubko mnoha motivů.
Za mě ničím nevybočující průměr.

rekon
12.02.2020 5 z 5

Za mě super čtení, konec byl nečekaný, baví mě styl Minierova psaní, vrhám se na další díl.

poki1982
03.02.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší díl z celé série. Univerzitní kampusy mám v knihách velmi ráda. Příběh je zajímavý, propletený - no prostě jak to Minier umí. Kdo koupí, tak snad ani nemůže být zklamaný.

kalache
01.02.2020 5 z 5

...a mám dalšího oblíbeného autora!...

Šárka345
22.01.2020 5 z 5

Jednoduše skvělá, ostatně jako vše od Miniera 0:))))

MaKolar
06.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila více než první díl série. Konec jsem opravdu nečekal, že takto dopadne. Pro mě od odpočinková a zábavná detektivka.

Calibra
05.01.2020 4 z 5

Protože je kniha docela tlustá, moc se mi do ní nechtělo, ale Mráz se mi líbil, tak jsem se přemohla. Naštěstí jen tak vypadá, do ruky poměrně lehká a díky velkému řádkování čtení utika. Za mě ještě o něco lepší, než Mráz a snad se brzy přinutim do třetího dílu, protože to ještě není konec....

hrabalikoval
03.01.2020 4 z 5

Určitě je potřeba číst sérii postupně, protože knížka hodně odkazuje na první díl. Jako u prvního dílu mi trvalo díl se začíst, ale jak se to začne utvářet a vykreslovat nemohla jsem se odtrhnout. Servaz mě baví víc a víc a proto jdu rovnou na další díl.

Makyt
02.01.2020 4 z 5

Ze Servaze se stává čím dál větší a neuvěřitelnější hrdina. Líbí se mi, jak kniha navazuje a odkazuje se na předešlý díl. Do poslední chvíle jsem nechápala... ale jedna věc mi pořád nesedí... Kdo byla druhá osoba u psů? Klidně mi napište, kdo to víte ;-)

ivusse
26.12.2019 4 z 5

Napínavé, pěkné.

Usignolo
23.11.2019 5 z 5

Milý Ježíšku, prosím o další díly :-) Opět napínavé jak kšandy. Mně to nevadí, že je Martin Servaz jako Chuck Norris.

mataj
19.11.2019 5 z 5

Další napínavá detektivka s vyšetřovatelem Martinem Servazem tentokrát z prostředí univerzitního městečka. Atmosféra již nebyla tak mrazivá a ponurá jako v předešlé knize. Probíhající vyšetřování bylo doplněno "příběhem" s Julianem Hirtmannem. Jsem zvědavá jak to s ním dopadne.

oleg
10.11.2019 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo,vůbec mi nevadilo,že to má tolik stránek ani jsem je nestačila otáčet,jak jsem to hltala a jdu do třetí.....

Denisa232623
31.10.2019 5 z 5

Tahle série s Martinem Servazem je skvělé čtení. Člověk by si řekl že 600 stránek je moc, ale pan Minier to umí tak výborně podat, že jste v napětí od začátku do konce.

Atak
01.10.2019 5 z 5

Tato série mě strašně moc baví a hrozně moc mě rozčiluje Servaz, každá akční scéna a on dostane nakládačku :) divím se, že ještě žije :D

polednice1705
01.10.2019 5 z 5

Pane Miniere, co mi to děláte? Musela jsem poslouchat a poslouchat, abych se konečně dočkala vytouženého odhalení... opět skvělé :-)

Anet2106
18.09.2019 4 z 5

Knižka se mi líbila ještě více než první díl. Až do poslední chvíle mě nenapadlo, že tahle osoba je vrah. Líbí se mi, že se tam drží hlavní nepřítel Sarveze...moc ráda si v nejbližších dnech přečtu další díl :)

axspevak
17.09.2019 5 z 5

Skvele pocteni!

Lana33
16.09.2019 3 z 5

Místy trochu zdlouhavý děj, popisy míst a situací mi občas nedokázaly přijít na mysl, ač jsem si je zkoušela představit sebevíc. Stejně jako u prvního příběhu více zvratů. Sem tam bych rozvedla některé myšlenky hlavního hrdiny, ne vše mi bylo hned jasné. Kniha se ale čte svižně, hlavní hrdina mi přijde občas trochu natvrdlý, ale sympatický.

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960