Marsovský skluz v čase

Další z Dickových románových her, kdy si čtenář není jist, která z popisovaných skutečností je ta pravá. Láme si s tím hlavu i Jack Bohlen, majitel věčně zfetované manželky, ale i zručný technik a zaměstnanec Arnieho Kotta, mocného muže, který má na Marsu, obývaném kolonisty a zbytky zdecimovaného původního obyvatelstva, monopol na vodu, tedy hlavní zdroj života. Kott zadá Bohlenovi nelehký úkol: vymyslet komunikátor, s jehož pomocí lze porozumět chlapci postiženého autismem, avšak nadanému vizionářstvím — schopností nahlédnout do budoucnosti červené planety....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/81259/marsovsky-skluz-v-case-8Dy-81259.jpg 4.181
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Argo

Martian Time-Slip, 1964

Kniha Marsovský skluz v čase

mitko
13.01.2019

Philip Dick, ale trocha riedený. Dalo by sa povedať, že človek sa môže stratiť v tejto knihe len v jednej schizofrenickej pasáži, ostatné sa tu dá pochopiť, čo je u autora netradičné. Taktiež uzavretý koniec. Vykreslenie Marsu tiež zaujalo, len no som navyknutý u neho na trocha väčšej paranoje.

evismaior
07.08.2018

75% - jsouc skalním fanouškem filmu Blade runner i Dickovy knižní předlohy, byla jsem ráda, že se dostanu také k jeho jiné knížce. Leč tohle bylo takové obtížně uchopitelné. Jednoznačným kladem je popis poměrů na kolonii na Marsu, vykreslení některých povah, vztahů se Zemí a také s domorodým obyvatelstvem. Děsivě vzhledem k době napsání románu (ne zas tak dlouho po 2. světové válce) působily plány na likvidaci postižených osob, protože Mars se měl stát genetickým výkvětem lidstva. Místní hlavoun se nicméně jednoho takového chlapce rozhodne využít, aby změnil tok času, což vede k zajímavému rozuzlení. No a hlavně je tam ta schizofrenní sekvence, a ač působivá, úplně se nechytám, co tím autor vlastně myslel...

Tomas@S
11.04.2018

Nejak porad nemuzu prijit Dickovi na chut, na to jak je znamy a kolik filmovych del bylo vytvoreno na zaklade jeho romanu a povidek. Tento pribeh se mi nejspis libil nejvic z toho co jsem zatim od nej cetl. Ale presto mne uplne nepresvedcil, ze bych chtel nejak extra pokracovat i s jeho dalsimi knihami. Ale jinak dobry, neurazi ale je to zase takovy trochu divny.

bob0795
28.06.2017

Tady je to už onen PKD v podobě, v které ho známe z jeho pozdějších děl. Příběh plný schizofrenie, kde si ani sám čtenář nemůže být jistý tím, co je skutečnost a co iluze. Tohle téma je jednoduše řečeno prostě Dickova doména. Na rozdíl od jeho pozdějších děl je Marsovský skluz v čase dobře stravitelný a čte se velmi lehce. Na druhou stranu stále ještě postrádá hloubku jeho (minimálně pro mě) vrcholných děl. Přesto, nebo možná právě proto, velmi zábavné a čtivé!

Knišíl
16.03.2014

Knihy PKD se nedají zařadit do určitého žánru. Jeho příběhy jsou nadčasové a u této knihy mě znovu přesvědčil o genialitě svého umění psát originální příběhy.

turbosound
30.06.2013

Výborná knížka, přesně taková, jakou jsem od PKD očekával. Napínavý příběh, poměrně nečekané, zajímavé rozuzlení, zadumaný závěr. Jen z těch opravdu velmi sugestivních popisů schizofrenie mi bylo chvílemi docela nevolno. Philip K. Dick evidentně věděl, co to je schizofrenie.

lazarus
22.07.2012

Klasicky Dickovské psychologické drama.
Po čertech zábavná knížka, přehrabující se v lidské mysli plné temných a občas i těch světlejších stran.
Nikdy si nemůžete být jisti co je skutečnost a co už je jen výplodem vašich představ a snů.
Perfektní záležitost, ale pro mě je stejně na prvním místě u tohoto autora Ubik.

Hellboy

První kniha od Philipa K. Dicka, co jsem kdy čet. Okamžitě jsem věděl, že to je můj favorit.:) 90%