Marné návraty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román Historický román ze 17. století se věnuje dramatickým osudům české šlechtické emigrace v době pobělohorské. Volná návaznost na Konec hodokvasu. Po prohrané bitvě musí protestanti a část české šlechty čelit perzekuci, která je vyžene do emigrace či do víru bojů třicetileté války. Také hrdina románu hrabě Thurn putuje i se synem po bojištích Evropy a doufá, že s pomocí Albrechta z Valdštejna nastanou ve vlasti lepší časy. Naděje jsou však marné a Thurn nakonec umírá daleko od domova, na estonských hranicích. V pestrém sledu zde defiluje mnoho zajímavých postav a vystřídá se řada sugestivních dějů v letech 1621-1640, z nichž vyniká zejména hluboce skličující scéna popravy sedmadvaceti českých pánů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13501/marne-navraty-QHF-13501.jpg 410
Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Mladá fronta
1. vydání originálu:2007
Počet stran:288
Ilustrace/foto:René Decastelo
Autor obálky:René Decastelo
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-204-1625-4
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Marné návraty

Přidat komentář
orinka3
05.06.2016

Poctivě napsaný druhý díl. Musím říct, že první jsem četla s větším nadšením. To ovšem není vina knihy, ale doby a událostí, o kterých pojednává. Historie má tu smutnou vlastnost, že je definitivní. Poprava českých pánů proběhla a nedá se s tím bohužel nic dělat. Stejně tak jako se vším, co následovalo.

alnahu
22.07.2014

Česká historie-popisuje co se dělo v Čechách, po neúspěšném stavovském povstání ,dočteme se jak krutě byli účastníci potrestáni. Velmi poutavě popsána doba pobělohorská, zajímavé čtení.

miriama
27.09.2013

Román navazuje na konec Hodokvasu a autorka se zde věnuje hlavně líčení pestrých osudů hraběte Thurna v období po staroměstské exekuci. Líčí jeho život v emigraci a také osudy jeho syna, maželky a snachy. Pobyty a působení na dvorech různých evropských panovníků i krátké období naději na změnu situace. Zároveň zde vstupuje na scénu i ctižádostivý Albrecht z Valdštejna jako Thurnův soupeř. Bohužel veškerá snaha skončila fiaskem a Hrabě Thurn i jeho syn zemřou v emigraci a návrat do Čech jim už nebyl umožněn. I tato kniha je psána velmi poutavě, čtenář se dovídá mnoho zajímavého.

Štítky

17. století

Autor a jeho další knihy

Zora Beráková

Zora Beráková
česká, 1921

všechny knihy autora

Kniha Marné návraty je:

v Přečtených13x
v Doporučených2x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst1x
v dalších seznamech1x