Meč světla

Meč světla https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12175/bmid_mec-svetla-ASq-12175.jpg 4 21 3

Jedna z řad knih, ve které se nevyskytuje Mark ani Ray, jedná se o příběh z primitivní planety. V zemi krále Jarvika je zvykem, že druhorození šlechtičtí synové zasvětí život hledání mytického Meče světla. Jarven musí opustit rodný hrad a podstoupit nebezpečné zkoušky. Čeká ho Proklatý les, Žíznivá poušť, bažiny, ale i úklady soka, který rovněž usiluje o meč a který se nezastaví před ničím. Podaří se Jarvenovi vyváznout ze všech nebezpečí? jaké výhody může přinést vlastnictví legendárního meče?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

L'Épée de lumière , 2003

cziss
21.10.2020 5 z 5

prochyn
29.10.2017 5 z 5

Šel jsem na preventivní prohlídku k zubaři a sáhl jsem do svých starých knížek. Z ilustrace Petra Bauera mi zatrnuly zuby. Ty jeho obrázky jsou fakt hrozné a člověk s takovou knížkou vypadá jako dement, šance, že bych v čekárně sbalil nějakou ženskou se snížila na jedna ku miliónu. Ale Garenovy příběhy jsou do čekárny na zubním to pravé a Meč světla patří k těm nejlepším.

Eigis
22.11.2014 5 z 5

Tenhle příběh se chvílemi tvářil jako pohádka, někdy jako fantasy erotika a občas jako solidní krvák. Tahle nevyváženost, ale kupodivu dohromady docela dobře fungovala. Někdy je ale škoda, že jsou příběhy ze série Mark Stone tak krátké, protože si autor nemůže více s mytologií nebo s charaktery postav.

Jean-Pierre Garen (p)
francouzská, 1932 - 2004