Mise na Šámatu

Mise na Šámatu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17241/bmid_mise-na-samatu-9Er-17241.png 4 15 2

Generál Khov poslal Marka Stona na rutinní inspekci na planetu Šámat. Takových inspekcí agenti SDPP vykonají za rok mnoho. Planeta je však velmi nepohostinná. I přes mistrovské pilotní umění androida Raye jsou sestřeleni. Opravit astronef je vzhledem k nedostatku náhradních dílů nad síly i takového odborníka, jakým je Ray. Na Šámatu se některé dají najít, ale… Přežít a splnit úkol, v tom je Mark Stone mistr. Podaří se mu to i na Šámatu?... celý text

cziss
21.10.2020 5 z 5

Mark Stone je sci-fi kultovní klasika. Přestože jednotlivé díly (byť od různých autorů) mají šablonovitý děj a jsou to v podstatě hlouposti, zatraceně dobře se to čte.v

trudoš
13.06.2016 2 z 5

Kapitán Mark Stone přijme rutinní úkol spočívající v prověření středověké planety, na které samozřejmě neplánovaně ztroskotá. Následuje asimilace mezi obyvatele a boj o přežití. Nic, co by kteréhokoliv fanouška téhle série nějak překvapilo. V tomhle ohledu Vlado Ríša razí cestu nejmenšího odporu a jedinou inovací z jeho strany je velmi volná adaptace báje o Heráklovi, přičemž na mysli mám teď tu část o dvanácti úkolech. Výsledek pobaví, ale zároveň irituje pro svou prvoplánovost, což je však u Stonea prakticky standardem, než výjimečností.
Milovníci jeho dobrodružných eskapád si tedy opět přijdou na své. Nechybí milostné pletky, vesmírné přestřelky a pranice s monstry. To ovšem znamená i dosti jednoduchou zápletku, košilatý děj a nějaké ty nelogické sekvence. Prostě všechno to, čím si cyklus Jean-Pierre Garena udělal jméno a zároveň se tím nechtíc pohřbil. Opakování je sice matkou moudrosti, ale taky osvědčená cesta do pekel.

Kniha Mise na Šámatu je v