Zatykač na Stonea

Rutinní výprava se zvrtne a Mark Stone se dostává do péče pozemských lékařů. Je tu podezření, že po osmi letech namáhavé činnosti agenta S.D.P.P. vypověděla Markovi jeho nervová soustava službu. Stone má halucinance, vidí věci, které neexistují. Nepřipouští si však, že by se mohl zbláznit, a chce přijít na to, co se vlastně děje. Nemá to jednoduché, protože proti němu pracují tentokrát i kolegové z S.D.P.P., protože generál Khov si je vědom, že pokud by měli lékaři pravdu, byl by Mark jedním z nejnebezpeč­nějších lidí v celé Galaxii. Mark se snaží tajně opustit Zemi, aby se pokusil o nemožné: Přijít na to, kde se jeho halucinace vzaly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17844/mark-stone-zatykac-na-stonea-17844.jpg 423

Kniha Zatykač na Stonea

Polinius

Originál Marka Stonea jsem nikdy nečetl a tak mohu soudit jen podle Pavlovského a Kopřivy. Pavlovský napsal svižný akční jednohubku která velice rychle uteče a nezatěžuje se přílišným představováním postav, protože se předpokládá, že už je znáte. Což je velký klad, jinak by autor vytvořil nějaké vlastní postavy které by byly stejně chcanky jako vytvořil pro další brakovou sérii Kladivo na čaroděje, kterou zabydlel množstvím postav které jsou tak ,,vtipné" že jsou k nesnesení. Tento příběh příjemně graduje a na konci se vše vrátí do původního stavu a Mark je opět připraven na další dobrodružství.

cziss
21.10.2020

Mark Stone je sci-fi kultovní klasika. Přestože jednotlivé díly (byť od různých autorů) mají šablonovitý děj a jsou to v podstatě hlouposti, zatraceně dobře se to čte.

lyriq
11.02.2017

Rozhodně bych to nehodnotil tak přísně jako spoilující Peturac
(díky, díky moc).
Ano, je to jiné než původní Stoneovky. Ano, je to místy fakt debilní, ale pořád si to udržuje hlavní přednost Stoneovek - skvěle se to čte. A humoru je tu opět hodně, zvlášť vtip s dvěřmi mě poslal do kolen. :)

Peturac
05.03.2012odpad!

(+ SPOILER) Zatim nejhorsi Stoneovka. Stone ve vesmiru svlekne skafandr a zadrzi dech, sice je mu trochu zima, ale to neva. Pak otevre vesmirnou stanici a procpe se proti proudu unikajiciho vzduchu do vakua. A na cestu spatky do vesmiru si vezme dychaci pristroj...
Od Garena to byla prijemna oddechovka, ty napodobeniny se zatim aspon nejak daly stravit, ale toto je vylozene ulet.