Kalužiny modré krve

Kalužiny modré krve

Tajemný mladý muž, příslušník neznámé islamadanské civilizace, zachrání Marku Stoneovi život při střetu s denebskou narkomafií na planetě Gatagéwa. A vzápětí ho mladíkův otec, oficiální vyslanec této civilizace, pověří úkolem přímo detektivním: Mark má vyšetřit vraždy v poslední době spáchané na členech vládnoucí královské rodiny. Podivuhodné na celé věci je, že k akci dali předem souhlas Markův šéf generál Khov i velitel Vesmírné policie admirál Neuman, aniž o tom Marka informovali…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17727/mark-stone-kaluziny-modre-krve-17727.jpg 4.211

Mark Stone - Kapitán Služby pro dohled nad primitivními planetami (50.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Ivo Železný

RayRay

Je to asi třicátá kniha Marka Stone, co jsem četl. Ale suverénně zatím nejhorší. Chaos, nepromyšlenost, nekonzistentní chování postav. Postavy se chovají nelogicky. Děj je zmatený, jako kdyby autorovi drželi u hlavy pistoli a nutili ho psát násilím něco, co je mu proti srsti. Psychologie postav je zhruba tak nepropracovaná jako kdyby je popisoval mrtvý autista v depresi bez chápání lidského myšlení. Vše je zmatené, nepromyšlené, nenavazující. Špatně popsané zápletky, nuda, scény na sebe navazují jen stěží skrze hodně špatně vymyšlených oslích můstků.

Připadá mi tento díl spíše jako sadistická pomsta na čtenáři. Dočetl jsem spíše se sebezpřením, než že by mě to bavilo. To se mi u jiných sérií Marka Stone tak nestalo. Zřejmě začnu číst jen od Marka Stone jen originály od Garena.

Asi nejhorší sci-fi knížka/příběh, který jsem za svůj život četl. Velice velice slabé.

lyriq
15.06.2017

Stylem bližší původním Stoneovkám, přesto bez výraznější recyklace a se spoustou, minimálně na poměry série, čerstvých nápadů. Příjemně oddychové čtení.