Zajatci démona

Zajatci démona https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33365/bmid_zajatci-demona-hIi-33365.jpg 4 41 6

Mark Stone a jeho android Ray se vracejí z mise z primitivní planety a Mark nemyslí na nic jiného, než si užívat zasloužené volno a nejlépe s jeho přítelkyní Elsou. To by je ovšem ještě ve vesmíru nesměl napadnout pirát, pirát, který si nepřeje nic jiného, než pomstít smrt svého bratra a začíná svou mstu plnit…

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Najáda

Les possédés du démon , 1992

PastorMal13
17.04.2024 4 z 5

Mark Stone, sportovně vzhlížející chlapík kolem pětatřiceti let stár, je nucen nouzově přistát v únikovém modulu na Sixtě, středověké planetě, kde ho čeká jedno nepříjemné překvapení...

Oceňuji reklamu na knize na prevenci proti AIDS, myslím, že vzhledem k povahám hlavních hrdinů do příběhu krásně zapadá.

Terva
08.10.2022 4 z 5

„Druhý článek generátoru
mimo provoz...
Požár prvního motoru...
Pokles tlaku v podpalubí C...“
„Veliteli, co se děje?“ ječel nějaký šílený hlas.

Příběhy jsou stejně primitivní, jako planety, které Mark Stone a jeho přítel android Ray, navštěvují. Jednoduchá zápletka, děj i vyvrcholení, které je vždy očekávané a jasné. Jsem si myslel, že mě to po několika knihách přestane bavit. A ono nee.

Malá ochutnávka:
„Pane, do hradu nás nepustí dříve, nežli skončí tato podívaná. Dnes mají být popraveni tři nešťastníci posedlí ďáblem“.
„Zase to nešťastné čarodějnictví,“ povzdechl si Mark. „Ať jsme na kterékoliv planetě, vždycky někdo za pověry zaplatí životem.“

Tohle je už sedmý příběh v sérii a já to furt hltám a hltám. Po pravdě, je to čtivé, a sice se tu spousta věcí opakuje, ale samotná zápletka v každém příběhu je trochu jiná a čtenář je zvědav, co pan spisovatel Jean-Pierre Garen zase vymyslí. Tak že přečteno a spokojenost. Opět to není za plný počet, ale za tři a půl démonických Hetešáků.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡ )

Citát: Už vidím, jak strávím noc hryzáním antracitu. Přiznávám, že pro robota, jako jsem já, je ponižující, když se dostane na úroveň starého sporáku na uhlí

Meda77
22.11.2021 4 z 5

Příběhy Marka Stona, prostě vypni mozek, nepřemýšlej nad detaily a čti a bav se, pokud to za měsíc zapomeneš nevadí bude další Stone. Určeno k težkému relaxu což splňuje.

Samohyb
29.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Stone se stane obětí parazita, který chce ovládnout zaostalý svět.
Ale zase, trochu tuto zápletku propracovat a pak super. Je to jen nakousnuté. Kdyby ho nechali s Rayemm na té planetě třeba půl roku...
Takhle se ale všechno vyřeší jako obvykle do týdne. Je to skvěle čtivé, ale propracovanost tomu dost chybí.

cziss
21.10.2020 5 z 5