Koupit

Dvacátá léta představují v Poláčkově tvůrčím vývoji etapu drobné novinářské prózy - až na sklonku desetiletí ji vystřídala etapa "románová". Ze zhruba tisícovky svých novinových příspěvků z let 1921 - 26 autor vybral několik desítek textů pro knižní vydání. Vznikly tak čtyři sbírky povídek a pět svazečků sloupků a fejetonů: Mariáš a jiné žvnosti (1924), 35 sloupků (1925), Čtrnáct dní na vojně (1925), Život ve filmu (1927), Okolo nás (1927). V našem vydání k nim na závěr připojujeme žánrově sice odlišný Žurnalistický slovník (s předmluvou Karla Čapka, 1924), jehož parodická hesla se nicméně přímo vztahují k tematice i textu některých fejetonů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124247/marias-a-jine-zivnosti-124247.jpg 4.84
Fejetony, eseje, Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Nakladatelství Franze Kafky

Karel Poláček
česká, 1892 - 1945

všechny knihy autora

Kniha Mariáš a jiné živnosti / 36 sloupků / Čtrnáct dní na vojně / Život ve filmu / Okolo nás / Žurnalistický slovník je: