Mária Antoinetta

Mária Antoinetta https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477236/marie-antoinettaGH0yfF-KS2-.jpg 4 126 29

Životopis francúzskej kráľovny, dcéry Márie Terézie, ktorá zažila vrchol moci, ale aj pád a skončila na popravisku.

martinka_d
16.01.2017 5 z 5

Výborně napsaná kniha! Ovšem příběh velice smutný a pravdivý. Marie Antoinetta byla opravdu velmi silná žena, tím smutnější, že ji nikdo nepomohl ,, Všichni přátelé mě opustili "
Strašný osud silné ženy, doporučuji jako povinnou četbu.

Muhibbis
31.08.2015 5 z 5

Kniha je fenomenálna najmä v tom, že si človek uvedomí, ako veľmi preceňovaná je Mária Antoinetta ako charakter i historická postava. Ja osobne za omnoho fascinujúcejšieho (z historického aj ľudského hľadiska) jej manžela a dcéru, Marie Thérese, ktorí mali omnoho zaujímavejší a v istých okamihoch aj dojímavejší osud.

Peter.S
12.04.2014 5 z 5

Neskutočný zážitok z čítania tejto knihy. Nikdy by som nemyslel, ze ma dokáže zaujať osud "rokokovej" kráľovnej a doba v ktorej žila. Nenašiel som ani jednu časť v knihe ktorá by nudila.Štefan Zweig bol neuveriteľne nadaný spisovateľ a životopisne knihy v jeho podaní patria medzi klenoty literatúry.

Sosovica
15.12.2013 5 z 5

Krásne napísaná kniha nezvyčajného osudu neobyčajnej ženy!!!

Gizminek
15.04.2013 5 z 5

Komentáře níže jsou tak hezké, že nemám co dodat - pouze, že s nimi souhlasím. Krásná kniha, krásně napsaná. Psát takovýmto vnímavým, jemným, oduševnělým způsobem může pouze hodný, citlivý a velice chytrý člověk. Určitě si přečtu všechny knihy od Stefana Zweiga, které jsou k dostání.

Jaennea
24.09.2012 5 z 5

K této knize není co dodat, již od počátku bere dech. Nejen neuvěřitelným příběhem Marie Antoinetty, ale i úžasným autorovým vyjadřováním a skutečností, jakou pan Zweig dokázal vylíčit všechna úskalí v životě francouzské královny, ale také radosti rokokové panovnice, tím vším kniha dokáže čtenáře udržet nadšeného do poslední stránky.
Přišlo mi až neuvěřitelné, jak autor dokázal dovést k dokonalosti každý detail knihy a jak bravurně čtenářům představil a popsal každou postavu a situaci. Ráda bych si přečetla také další knihy Stefana Zweiga, především Marii Stuartovnu, protože již knihou M. Antoinetta dokázal, že ve psaní historických románů je nepřekonatelný.
Troufám si dokonce tvrdit, že Marie Antoinetta byla jednou z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Možná to není jen tím, kolik se toho dá o životě francouzské královny povědět, protože jsem pouze týden po přečtení knihy viděla stejnojmenný film, který mě zklamal. Tudíž to nadšení nemůže být způsobeno pouze příběhem, ale především Zweigovým podáním knihy. Knihu rozhodně všem doporučuji a autorovi 3x sláva.

odejana
08.05.2012 5 z 5

Anotace říká vše. Nejen postava královny, ale i osoby v jejím okolí a revolucionáři, všichni jsou dokonale psychologicky prokresleni. Navíc Zweig vypichuje asi 20 situací, kdy se ještě mohlo podařit tragický osud zmařit. Také je to skvělá ukázka, jak se má pracovat s historickými prameny při zpracování životopisu. Zweig opět sleduje to, co ve všech svých dílech - vzepětí lidského ducha, lidské přirozenosti. Je dobře postižena bolest jakéhokoli revolučního procesu - jak se zpočátku ušlechtilé ideje zvrhnou, když se popřává sluchu nevzdělaným, prostým a nepřemýšlivým lidem, v nichž revoluční kvas probouzí ty nejtemnější pudy.

"Patří ke štěstí nebo neštěstí průměrného člověka, že necítí vnitřní nutnost, aby se změřil, že necítí zvědavost, aby se tázal sám na sebe, dokud se ho neotáže osud: bez užitku nechává v sobě spát své možnosti, zakrňovat své vlohy, jeho síly ochabují jako svaly, které necvičíme, dokud je nouze nenapne k skutečné obraně. Průměrný charakter musí být nejprve vypuzen ze své sféry, aby byl tím, čím by mohl být, a snad něčím víc, než sám dřív tušil a věděl; k tomu cíli nemá osud jiný bič než neštěstí."

Jingle
15.01.2012 4 z 5

Stefan Zweig opět potvrdil, že historické romány umí. Pěkně, poutavě sepsáno. Doporučuji i těm, koho nezajímá jen život a osud nepříliš chvalně proslavené panovnice, ale také revoluční doba ve Francii.

Max
12.07.2011 5 z 5

Úžasná kniha. Čte se jedním dechem. Zweig má zvláštní dar podat historické souvislosti opravdu poutavým způsobem.