Manželské lože

Manželské lože https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46834/manzelske-loze-46834.jpg 4 73 16

Anglie, 1145 Král ustanovil svého věrného rytíře lorda Alexe de Monteneau poručníkem lady Talie. Jeho úkolem je vládnout jejímu panství, opevnit její hrad Carrisford a vybrat jí manžela. Talia, která byla dosud zvyklá starat se nejen o sebe, ale i o svou rodinu a obyvatele své vsi i skromného hradu, a navíc se dokázala ubránit četným nezvaným nápadníkům, však jeho moc a postavení příliš neuznává. Umíněná a energická dívka především odmítá, že by měl rozhodovat o jejím sňatku. Přestože se Talia ze všech sil snaží uchovat si nezávislost, zanedlouho v ní tento silný a nesmírně přitažlivý rytíř probudí prudkou touhu a její vztah k němu se začíná měnit. Lord Alex de Monteneau v nejmenším neočekával, že mu nové državy - a především jejich dosavadní majitelka - způsobí tolik problémů. Ani on se však neubrání tomu, aby ho krásná, vášnivá a tvrdohlavá dívka neokouzlila. A přestože mu pomyšlení na sňatek s ní zpočátku připadalo absurdní, nakonec si uvědomuje, že jejím manželem se nemůže stát nikdo jiný než on sám.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

The Bride Bed , 2002

evka44
30.04.2020 2 z 5

Rozhodla som sa túto knihu prečítať napriek celkom negatívnym recenziam. A musím povedať že sa nemílili. Tato kniha bola tak trochu nudná a musím povedať, že ten koniec ako vážne? Už keď sa autorka rozhodla takto ukončiť knihu, tak ja neviem mohla dať nejaký epilóg či ich kráľ nepotrestal alebo či sa oplatilo to spraviť. Skončilo to proste dosť otvorene ale tak možno to bol zámer, nech si domyslime ako za z toho vyvliekli.

Ála1968
08.08.2019 3 z 5

Tak nevím,nebylo to špatné,ale trochu jednoduché.Ke konci už se to neuvěřitelně táhlo a bylo to o ničem.A hlavně,odkdy je hrad palác?A podobných nesmyslů tam bylo víc.Zase na druhou stranu jsem už četla i horší.

Barbora H
19.02.2019 1 z 5

Nic moc...

Ydisara
03.07.2018 2 z 5

Příjemné čtení, ale chyběla mi tam závěrečná scéna - hrad se hroutí, král je v šoku a hlavní hrdinové se potutelně usmívají... To bych brala☻

Lembac
28.08.2017 2 z 5

Alex je inteligentni stredoveky valecnik, ktery se chce konecne usadit, ziskat nejaky ten titul, hrad a bohatou dedicku k tomu. Kral mu prihraje do cesty Talii a jeji hradek, se kterym se Alex spokojit nechce. I kdyz se mu Talie libi, jeho plany jsou jine. Talie je znechucena neustalou zmenou svych porucniku, kteri s sebou prinaseji jen nepokoj a vyuzivaji vesnici a vesnicany az na dren. Proto vymysli plan, ktery se snazi prosadit - pro me nepochopitelne a umanute - az do konce, i kdyz se v mezicase uplne zmeni vnejsi podminky.
Alex mi byl sympaticky, chovani Talie jsme moc nerozumela. Kniha se cetla rychle, ale pribeh jako takovy me moc nezaujal.

Evaho73
19.06.2017 1 z 5

Mám rada historické romance, lebo pri nich vypnem a odreagujem sa... Táto mi však prišla nemastná - neslaná, naivná až primitívna. Je to však iba môj názor.

DUNIKO
16.04.2017 5 z 5

Úžasné čtení.

kackajh
26.03.2017 4 z 5

Nazývat v roce 1145 Anglii Británii, budiž. Mluvit o rozpadajícím se hradě jako o paláci, to jsem taky skousla. Ale nazývat středověkého rytíře seržantem?! Uaaaaa!
Jinak se kniha četla docela dobře. Mezi hrdiny byli milé a vtipné dialogy. Nelíbil se mi konec, poslední krásná scéna byla jak se o ni bál po závalu, pak už to nestálo za nic. Za to beru hvězdu.

Miranka
05.01.2016

Líbilo se mi.

liletka_a
05.01.2016 1 z 5

Můj šálek kávy to rozhodně nebyl, děj mi přišel nezajímavý a spíš nudný.. ani hlavní dvojice mě nezaujala a konec byl asi nejhorší, snad se mi ještě nestalo abych přetáčela u postelových scén ale tady to byl zkrátka nešlo jinak..

miruska1
16.04.2015 5 z 5

veľmi pekne.....

havrmoni
17.12.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem během chvilky, bavilo mě to :-)

Paithe
25.12.2013 5 z 5

Řekla bych, že je kniha skvělá nebýt menších detailů. Příběh zajímavý, postavy sympatické. Neměla bych, co vytknout. Jen mi občas přišlo, že se nudím. Netvrdím, že každou chvíli, ale opravdu se sem tam objevily části, u kterých jsem si přála, aby už skončili. Jinak kniha byla příjemná. :))

Tulen79
22.09.2013

Mne se moc libilo, podle me stoji za to precist. Trochu me zklamal konec, kdy se Talia opravdu umanute drzela sveho planu a nepremyslela jaky to bude mit dusledky.

Lars
05.05.2013 4 z 5

Knížka pro mě byla opravdu odpočinkovou. Když jsem četla, měla jsem pocit, jako bych byla přímo mezi hrdiny příběhu, což oceňuji! Lindu Needham jsem, jako autorku, neznala, a proto pro mě byla příjemným překvapením. Talie a Alex pro mě byli vskutku nestandardní dvojicí a sledovat vývoj jejich vztahu bylo více než zajímavé. O humorné situace nebylo nouze a za to dávám palec nahoru. Co mě však zklamalo, byla až pro mě nepříjemná Taliina umanutost, s jakou chtěla do posledního okamžiku dokonat svůj plán. Nesedělo mi to. V začátcích, kdy si ještě nemohla být jista Alexem, bych to chápala, ale později to pro mě bylo až příliš přes čáru. Zkrátka a dobře, knihu každopádně doporučuji k přečtení! Myslím, že nebudete litovat!

tina.38
11.04.2012 5 z 5

Talie byla během dvou let šestkrát před oltářem s muži,kteří jí považovali za válečnou kořist.Až přišel Alex,který jí za ženu ani nechtěl,ale láska je mocná čarodějka a byla z toho sedmá svatba.Kniha je plná humorných scén,romantických situací-prostě skvělá kniha.

Anglie 12. století historické romance

Linda Needham