Manželovo tajemství

Manželovo tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408909/bmid_manzelovo-tajemstvi-BaD-408909.jpg 4 2889 2889

2. vydání. Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý… Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství – něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije... Otevřete ho? Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát; je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Nikusha
18.06.2020 4 z 5

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Šílený spletenec, který na konci dává jasný smysl. Od poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout.

jes09
11.06.2020 4 z 5

Příjemné čtení, různé osudy lidí, kteří nemají společný život se propojí.

IvetaSl
08.06.2020 4 z 5

Tak tahle kniha se povedla. Je to moje čtvrtá kniha od této autorky a řadím ji na druhé místo. U této knihy se nedalo předvídat, opravdu jste byli napjatí až do konce. A pak se to krásně propletlo, spojilo. A nakonec Epilog - samé kdyby, co by. Ale na to se opravdu nehraje.

Mnaui
04.06.2020 5 z 5

Příběhy tří žen, zdánlivě spolu zcela nesouvisejici. Postupně se stále více propletají. Autorka dokázala mistrně propracované. Nenapadne, postupně, tajemně. Závěrečné co by, kdyby vážně nemělo chybí. Člověka nutí zamyslet se, zda podobné alternativy nečíhají i v jeho minulosti ...?

iiiccc
27.05.2020 5 z 5

Úvodem chci jen říct, že jsem od začátku věděla, kde je v jednotlivých příbězích zakopaný pes. Ale překvapivě mi to vůbec nevadilo. Všechny linky byly zajímavé a celá kniha byla dobře napsaná. Pro čtenáře není těžké sžít se s jednotlivými postavami, protože je na ně nahlíženo z více pohledů a zároveň nejsou jasně stanovené černobílé charaktery. Těším se na další autorčiny počiny.

stesti.s.knihou
25.05.2020 4 z 5

Manželovo tajemství je knihou s typickým Lianiným rukopisem. Ženské hrdinky jsou stavěny do patových situací, jakými jsou např. nevěra, zásadní lež, zrada blízké kamarádky. Jakožto čtenář sledujeme jejich schopnost se s nelehkými událostmi vypořádat a ponechat si alespoň zbytky důstojnosti.
Knihy Liane Moriarty jsou na jednu stranu snadno čitelné a srozumitelné, na druhou stranu ukazují situace, které jsou všude kolem nás a které se třeba i nám samotným dějí. Hlavní hrdinky jsou inspirativní, často se jedná o úspěšné sebevědomé ženy, jejichž život je zdánlivě dokonalý. Tuto dokonalost naruší tvrdá rána, s níž se musí vypořádat.
A nejinak tomu bylo i v Manželově tajemství. Mám však jednu výtku. Před asi měsícem jsem shlédla obě série Sedmilhářek, což je seriál natočený podle Lianiny stejnojmenné knihy. A Manželovo tajemství bylo Sedmilhářkám tak strašně podobné... Osudy postav se mi prolínaly - matky, jejich děti, základní škola, trable v manželství, historická tajemství... Vzhledem k tomu, že Manželovo tajemství vyšlo dříve, Sedmilhářky jsou lepší a propracovanější verzí obdobného tématu. Avšak když to nedejbože někdo vezme v opačném pořadí (stejně jako já), Manželovo tajemství působí jako chudý příbuzný Sedmilhářek :)
Z toho tedy plyne ponaučení - pokud jste ještě ani jednu knihu nečetli, začněte Manželem :D

m_martina
19.05.2020 4 z 5

Kniha se mi poměrně dobře četla. Epilog mne překvapil, ale takové konce nemám ráda.

_ld91
17.05.2020 4 z 5

Epilog 1*, to mě naprosto dostalo.

hana4904
16.05.2020 2 z 5

Čtivé, ale moc průhledné

micha-ella
12.05.2020 5 z 5

Tahle knížka se mi líbila! Výborně propracovaný děj a propojení jednotlivých příběhů, i dobře vyjádřené charaktery postav, nejvíc jsem se ztotožnila s Tess, taková jsem i já. Naprosto přirozené dialogy a monology, bavilo mě to. Ano, moc jmen a moc vztahů, první tři kapitoly mě málem odradily, ale potom už jsem se v jednotlivých rodinách vyznala a rozuzlení všech tajemství mě drželo v napětí až do konce.

dream.rose
11.05.2020 2 z 5

Jak to zaznělo už několikrát v komentářích, začátek byl pro mě taky trochu nuda, moc jmen, musela jsem se neustále dívat na zadní stranu, kde byly napsané 3 jména a kdo je kdo, abych si osvěžila, o kom vlastně teď čtu. Ale knížku jsem chtěla dočíst, proto jsem se trochu nutila dostat se co nejrychleji do poloviny, kde se příběh trochu začínal dávat dohromady. Po polovině to bylo docela zajímavé čtení.

Stani95
07.05.2020 2 z 5

První knížka od této slavné autorky, tak jsem čekala oddychovku s napětím, která se u mě bohužel nekonala. Ze začátku jsem se musela do čtení vyloženě nutit, nesedl mi styl psaní autorky a příliš mnoho jmén. Nebavila mě ani hlavní zápletka, jelikož mi přišla hrozně nepravděpodobná. Nejlepší byl epilog, ale to bylo posledních pár stran.

gaaabi
28.04.2020 5 z 5

Moc mě to bavilo, napínavé a čtivé to bylo, prostě pět hvězd!

befel
19.04.2020 2 z 5

Taková ta kniha o osudu, vině, nevině, oběti a pomstě... no přečetla jsem to celé, ale že by mě to naplnilo nějakým hřejivým pocitem, tak to ani ne.. za mě.. přečíst se to dá, ale nic moc..

Anitram22
19.04.2020 5 z 5

Oddechové čtení s kapkou napětí. Kniha se četla dobře.

alusa4302
17.04.2020 4 z 5

Ze začátku se člověk musel zorientovat v osobách, jinak dobrý, epilog byl super..

alush.ak
09.04.2020 3 z 5

Vím, že je to jen knižní příběh, ale mě zkrátka nesedí takové to: desítky let se vše vyvíjí jaksi poklidně, když tu se toho během pár dnů stane tolik, u několika různých osob... Ale četlo se celkem dobře. A osobně se mi nejvíc líbil epilog.

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky a naprosto mě nadchla. Díky této knize jsem začala číst i ty ostatní a nyní vždy netrpělivě čekám novinku. Ale zpět ke knize, četla se hezky a nemohla jsem se odtrhnout. Jen konec mi přišel takový nedodělaný.

Mirage04
05.04.2020

Docela pohoda, dá se to číst.

lenuskav
04.04.2020 2 z 5

no..nic moc. Spoustu věcí sem pak už přeskakovala,protoze to bylo to samý dokola