Manželka

Manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383480/bmid_manzelka-pWg-383480.jpg 4 101 36

Šokující thriller z domácího prostředí připomínající román Za zavřenými dveřmi. Angela potkává Jasona na večírku, pro který zajišťuje občerstvení. Je přesvědčená, že jejich romance bude jen krátkodobý úlet, jak to ostatně bývá mezi letními hosty a místními. K jejímu překvapení má však Jason, úspěšný profesor ekonomie, jiné plány. Následující léto se vezmou. Manželství je pro ni skvělou příležitostí začít znovu a jinak. Se synem se odstěhuje na Manhattan, kde nikdo nic netuší o její tragické zkušenosti z mládí. S Jasonem navíc tvoří perfektní pár. Po šesti letech se Jason díky úspěchu své knihy a rostoucí proslulosti v médiích stává známou osobností. Tím se ale najednou dostává příliš pozornosti i Angele, která o to ani v nejmenším nestojí. Jejich dokonalý život se začne hroutit ve chvíli, kdy jedna ze stážistek na univerzitě vznese proti Jasonovi obvinění ze sexuálního obtěžování a další žena, Kerry Lynchová, přijde s ještě mnohem závažnějším tvrzením. Jason prohlašuje, že je nevinný, a Angela mu věří. Když však Kerry záhadně zmizí, musí Angela přehodnotit svůj pohled: jak na muže, jehož si vzala, tak na ženu, které se rozhodla nevěřit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Metafora

Wife , 2018

evasamankova
01.02.2019 4 z 5

Až na poněkud rozvláčnější úvodní část čtivý psychologický román. Tajemství, pomalu dávkované odhalování a překvapivý závěr. Četlo se to dobře.

xena2711
02.01.2019 3 z 5

Ještě ke konci knížky nebudete vědět, kdo je vrah:-) Knížka má spád, dobře se čte...Prostě pěkný psychologický román..Jen je tam až moc vyšetřování...určitě doporučuji.

zuzana2599
31.12.2018 4 z 5

Děj tohoto thrilleru se odehrává opravdu jako na horské dráze. Je to velmi dobrý psychologický román, který buduje své napětí prostřednictvím výborně propracovaných charakteristik postav a výborných zápletek. Čtení vyžaduje zvýšenou pozornost, děj je opravdu nabitý zápletkami a pak ten závěr příběhu je hodně překvapivý, ale já ten konec trochu očekávala...Dobré čtení !

Mandlevest
31.12.2018 4 z 5

Za mě dobré čtení. Autorku znám pouze v souvislosti s mou oblíbenou M.H.Clark a od té doby, co jí pomáhá s detektivkami, ač se snažím nesnažit, uhodnu vraha v první třetině knihy. Takže docela překvapení u této knihy, zde je opravdu nakonec vše jinak než se zdá. Komu nevadí v knihách trocha psychologie, která převládá nad akčností a šokujícími zvraty, kniha se mu bude líbit.

alnahu
27.12.2018 3 z 5

Tento psychologický thriller je plný zvratů. Manželství Angeli a Jasona vypadá ze začátku šťastně než je Jason obviněn ze sexuálního obtěžování. V ději se střídá přítomnost s minulostí ,což moc nemusím.

romana0733
26.12.2018 5 z 5

Kniha je přirovnávána ke knize za zavřenýmí dveřmi, to netuším proč, bylo to něco úplně jiného. I tak byla dost dobrá, čtivá, pořád mě to nutilo číst dál a dál a pořád jsem přemýšlala, zda je manžel viník a nebo obět. Jak to nakonec dopadlo, tak z toho mi spadla brada, to jsem nečekalala ani ve snu. Závěr byl fakt bomba. Doufám, že bude pokračování.

Šánka
21.12.2018 4 z 5

Možná je to tím předvánočním shonem, že jsem se tak úplně nedokázala k této knize připoutat nebo ten začátek nebyl až tak chytlavý :-), nevím, posuďte, za přečtení určitě stojí.
Je to psychologický thriller plný zvratů. Budete pochybovat o tom, jaká je pravda, kdo a co skrývá za tajemství, těch otázek je tam skutečně mnoho. A vzhledem k tomu, že se mi nějak nedařilo si některou z postav oblíbit, můj tip na padouchy a oběti se měnil často. Konec mě pořádně zaskočil, výborný, povedl se.

jana3099
08.12.2018 3 z 5

No nevím. knihu jsem sice dočetla, ale dost zdlouhavé čtení....

Dresia
07.12.2018 1 z 5

Pořád jen nudné vyšetřování, nesympatické postavy zcela bez emocí, mě to nebavilo.

jeani001
05.12.2018 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale kniha se mi prostě nelíbila.. Ano rychle se člověk dostal do děje, ano bylo zde mnoho zvratů, ale přesto mi celý příběh připadal nudný, rozvleklý a počítala jsem stránky do konce knihy. Přesto jsem vydržela s očekáváním wow efektu, ale dopadlo to přesně tak, jak jsem od půlky knihy tušila, takže ani ten se nekonal. Pevné ale věřím, že čtenáře, kteří se k tématu "dokonalé rodinky" dostanu poprvé, může Manželka oslovit, nás ostatní už asi tolik nepřekvapí.

kneslova
03.12.2018 4 z 5

Velmi zajímavá kniha a celkem neotřelý námět příběhu. Už od začátku se příběh pěkně rozjíždí a dále nastává jeden zvrat za druhým. Já jsem měla takové tušení ke konci knihy a bylo to tušení správné, tak si to pěkně užijte

veronika0382
28.11.2018 3 z 5

Charakteristiky postav jsou promyšlené do posledního detailu, příběh obsahuje spousty logických zápletek a děj vás do sebe vtáhne a nepustí. Ale! - Zklamalo mě to, že od začátku jsem tušila a od poloviny jsem už věděla kdo co a jak. Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Urbana
21.11.2018 5 z 5

Originální příběh, vtáhne Vás a vede jistým směrem, kdy si myslíte, že víte, jak bude pokračovat, nenechte se zmást ......všechno je jinak, hodně překvapivý konec.

Ivuska.09
17.11.2018

Hned v několika ohledech opravdu originální příběh, který se ubírá trochu jiným směrem, než jsou čtenáři v knihách tohoto typu zvyklí. Přiznám se, že jsou dlouho čekala na něco, co se nakonec vůbec nestalo - takže v tomto ohledu mě autorka dokonale zmátla.

Už začátek knihy je dobře vystavěný - do děje mě autorka vtáhla okamžitě. Celkově je Manželka velmi čtivá - k tomu samozřejmě přispívá fakt, že dlouho nebudete vědět, která z postav lže a která mluví pravdu.

Pípasek
08.11.2018 5 z 5

Zdání klame. Navenek působí rodina velmi spokojeně, ovšem za dveřmi je vše jinak. Čtivé, poutavé i poučné

Danago
05.11.2018 4 z 5

Autorka zde rozehrává hru jejímž hlavním tématem je, co všechno může být sexuální obtěžování a znásilnění. A jak takové obvinění, ať už pravdivé nebo ne, dokáže zničit lidské vztahy.
Chvíli trvá než se příběh rozjede.
Ale postupně se kniha mění ve překvapivý thriller, odehrávající se nejenom v manželství Angely a Jasona.
V příběhu je hodně překvapivých zvratů, takže každá moje teorie byla postupně vyvrácena.
Konec překvapil natolik, že mi spadla brada.

thrillery pro ženy

Alafair Burke