Mami vrať se

Mami vrať se https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176065/bmid_mami-vrat-se-TNK-176065.jpg 4 254 254

S Oxanou se život nemazlil. Ve čtrnácti byla znásilněna, pak měla manžela, který jí ze života udělal peklo, zůstaly jí tři děti, které musí uživit. S vidinou bohatého výdělku je s těžkým srdcem opouští a míří do Turecka. Zde padne do rukou obchodníků se ženami, skončí jako prostitutka zbavená veškeré důstojnosti a ocitne se na samém dně lidské existence.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: ekniha , Alpress

Mummy, Come Home , 2008

alnahu
24.06.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem,vůbec si nedovedu představit ,že se toto může dít.Autorka nám ve své knize vylíčila opravdu smutný,drsný příběh.Knihu jsem si přečetla díky čtenářské výzvě a nelituji- je opravdu strašné ,že se násilí a únosy žen dějí i v dnešní době.

marcela3655
21.06.2023 4 z 5

Drsná realita.Nebudeme zavírat oči, dějí a budou se dít na světě zvěrstva....mnohem i horší...Co se týče knihy je čtivá,příběh smutný....Jediné co mě zaráží je že Oxana nejela zpět domů....Kdybych byla v její kůži jà ,asi bych utekla dříve a hned bych jela za děckama..

Jessica007
02.06.2023 5 z 5

Smutný, drsný příběh, který je čtivě napsaný. Četla jsem kvůli čtenářské výzvě a nelituji. Je ovšem hrozné, že tento příběh je skutečný, autorka to vše zažila a to vše se dělo v hodně nedávné minulosti a asi se podobné příběhy stále dějí - a v Evropě. Po dobu čtení jsem si říkala, že to nemůže skončit vyloženě špatně, když to autorka mohla napsat a vydat. Jsem za to ráda.

lucie2371
30.05.2023 5 z 5

Tohle byl opravdu hodně silný příběh paní autorky. Smekám před ní, že dokázala napsat celý svůj příběh a prožít tak své utrpení ještě jednou.
Neumím si ani představit jaké to všechno muselo být a bylo mi jí neskutečně líto.
Nikomu bych takovýto život nepřála.

Vivetkav
30.05.2023 4 z 5

Tak to bylo brutální.. neuvěřitelně co se dělo, ale bohužel stále děje.. neumím si představit co musela prožívat.. v tuto chvíli na Ukrajině válka, takže podmínky zase tíživé. Jsem ráda, že i přes velké peripetie a životní hrůzy to s Oxanou dopadlo dobře. Tedy s autorkou, která měla sílu to celé sepsat.

Acnaj
29.05.2023 3 z 5

Kniha čtivá, ale opravdu strašný příběh...

vlasta8234
29.05.2023 4 z 5

Tato kniha přináší upřímný pohled autorky na svůj smutný životní příběh. I když autorka není profesionální spisovatelka, její styl psaní je jednoduchý a příjemně čtivý. Ocenil(a) jsem, že se autorka nevydává za hrdinku ani oběť, což dává knize autentičnost. I když se nejedná o umělecké dílo s velkou literární hodnotou, kniha dokáže zaujmout a upoutat čtenáře.

DK197
26.05.2023 5 z 5

KNIHA: Počin jako je tento vám připomene, že se máte hrozně dobře... Popsaný osud je jednoznačně příšerný. Bylo mi autorky moc líto. Neumím si představit, jaké to muselo v její kůži být. A neodvažovala bych se to soudit nebo hodnotit. Na druhou stranu mě někdy autorčino chování udivovalo a přistihla jsem se, že přemýšlím, jak bych se asi zachovala já... Tahle kniha stojí za přečtení. A navíc je velice čtivě a dobře napsaná.

Nerissa
24.04.2023

Nechci tuto knihu hodnotit hvězdičkami. Je to hrozný příběh a nevyhnutelně bych se dostala k posuzování Oxany a to nechci. Myslím, že na to má málokdo právo, zvlášť pokud si neprošel něčím podobným.
K samotné knize. Napsaná byla čtivě, i když šlo o těžké téma. Některé myšlenkové pochody a činy jsem nebyla schopná pochopit a souhlasit s nimi. Možná kdyby kniha nebyla tak krátká a vše bylo víc rozebrané... Ale chápu, že Oxana není spisovatelka. Jen vyprávěla svůj příběh.

vklaskova
07.04.2023

Kniha s náročným tématem, silnější o to více, že je to autobiografie. Velmi čtivě psané, zhltla jsem ji za dva večery. Příběh, který odráží otřesný stav Ukrajiny v celkem nedávné době. Souhlasím se zdejšími komentáři v tom, že autorka se chovala velmi naivně. Také mi není úplně jasný její postoj v závěru knihy, kdy se v Londýně stavěla na nohy, ale zároveň studovala, učila se anglicky apod. pod záminkou čeho? Vydělat peníze, aby měla s dětmi kde bydlet? Nechápu, proč se za nimi rovnou nerozjela, vždyť skončily v dětském domově pro problémové a hluchý syn ještě jinde. Čeká, až budou dospělí? Velmi by mě zajímalo, jak to všechno nakonec dopadlo.

Danago
04.04.2023 3 z 5

Číst a hlavně hodnotit v současné době tuto knihu je velmi obtížné a řekněme i trochu ošemetné.
Oxana zažila šílený život , který se celý datuje od roku 1990 , kniha končí rokem 2007.
Četla jsem ji hlavně kvůli výzvě, kniha od ukrajinského autora. A pojednává o skutečném životě autorky.
Ukazuje život běžných lidí na Ukrajině a jaké může mít následky.
Kniha pro mě byla velmi depresivní čtení.
Přesto jsem s Oxanou nedokázala sympatizovat, z mého pohledu myslela na prvním místě na sebe. A dost mě překvapilo, že ji děti i po tak dlouhé době stále čekaly a milovaly. Možná to bylo mládím hlavní hrdinky nevím, ale já s ní nedokážu úplně cítit.
Myslím , že kdyby byly děti opravdu na prvním místě mohla se v některých situacích zachovat jinak.
Popravdě takovéto knihy v posledních letech nečtu a vyhýbám se jim.

Katuska88
02.04.2023 4 z 5

Kniha je upřímnou zpovědí a zapůsobila na mne poměrně děsivě. Překvapilo mne, že se jedná o poměrně aktuální situaci, ne nějakou bohy zapomenutou dobu.

koki.veru
31.03.2023 5 z 5

Když jsem viděla ve výzvě knihu od ukrajinského autora, tak jsem se docela bála, co budu číst. Objevila jsem však tuto knihu a byla jsem příjemně překvapená. Kniha se četla krásně, příjemně utíkala a jelikož jsem taky matka, tak mě hodně vzala za srdce. Nedovedu si představit, že bych musela od své dcery odejít a nemohla bych ji poskytnout jídlo, případně další věci k pohodlnému životu. Mrzí mě, že kniha nekončí jinak. Zajímalo by mě další pokračování osudu Oxany a jejich dětí.

Zlatinka.Emilly
24.03.2023 2 z 5

No nevím..... dnes s předsudky raději nebudu hodnotit. Četla jsem pouze proto, abych splnila výzvu.

Han-nah
26.02.2023 3 z 5

Příběh je krutý a smutný, ale všude se ženy mohou dostat do fatální situace. Pořád se tají znásilnění a to i vlastní rodinou. Zaráží mě Oxanina totální naivita. Je pravda, že se s ní život taky nemazlil, ale pořád je to matka tří dětí. Stala se obětí obchodu s bílým masem, ale i když měla nějakou šanci, aby se z toho vymanila, nevyužila šanci ve prospěch svých dětí. V určitých situacích k absolutní naivitě přibylo sobectví. I když jí přítelkyně varovaly, hleděla na svůj prospěch, ovšem si to zdůvodnila, že to vlastně dělá pro děti. Opravdu si nemyslím, že pár tf hovorů s dětmi jim nahradí přítomnost jejich maminky, její pohlazení, třeba v chudobě a strádání. Sama v knize přiznává, že volbu měla. Kdo ví, zda se s dětmi někdy setká. Snad aspoň ji čeká lepší život. A její kniha pomůže ostatním.

Ishir
24.02.2023 3 z 5

Jak hodnotit tuto knihu vážně nevím.

EvcaMat
23.02.2023 3 z 5

Místy jsem měla pocit, jako spousta dalších, že by autorka zasloužila proplesknout. Čím dál jsem četla, tím víc mi docházelo, jak křehká je lidská psychika, jak lehce se dá člověk přesvědčit a uvěří lži. A jak snadné je někoho soudit za hloupost bez stejné zkušenosti. Teď spíše smekám, že byla vůbec schopná vše znovu prožít při psaní. Z hrůz, které jí potkaly se nevzpamatuje celý život. Literární forma je jednoduchá, ale poselství silné. Jímá mě hrůza, co všechno se okolo děje a kolik je lidí, kteří žijí v pekle a sami si nedokáží a nemohou pomoci.

li-li-nka
23.02.2023 5 z 5

Velmi silný příběh hlavni postavy. Přečetla jsem za dva dny jak jsem hltala knihu. Je uvěřitelné co se děje s člověkem v těchto stavech, pocity úzkosti, strachu apod. Byla velmi odvážná, že utekla. A nakonec to dopadlo dobře. Teď jen jestli znova nabyla právo rodičovství. Přála bych ji to moc.

Michaela91
02.02.2023 3 z 5

Mě byla hlavní hrdinka docela nesympatické, chápu, že život se s ní nemazlil a v tom v čem žila bych být ani za nic nechtěla. Ale přijde mi, že málo bojovalo o to být s dětmi a pořád se jen litovala.

Kerberos
29.01.2023 4 z 5

Je až neuvěřitelné v jakých podmínkách Oxana žila a že to všechno přežila.Koncentrované zlo.