Mami vrať se

Mami vrať se https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176065/bmid_mami-vrat-se-TNK-176065.jpg 4 254 91

S Oxanou se život nemazlil. Ve čtrnácti byla znásilněna, pak měla manžela, který jí ze života udělal peklo, zůstaly jí tři děti, které musí uživit. S vidinou bohatého výdělku je s těžkým srdcem opouští a míří do Turecka. Zde padne do rukou obchodníků se ženami, skončí jako prostitutka zbavená veškeré důstojnosti a ocitne se na samém dně lidské existence.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: ekniha , Alpress

Mummy, Come Home , 2008

sarekaslukova
22.05.2015 4 z 5

Kniha se četla velmi rychle. Často jsem se divili, jestli je vůbec možné aby jednu osobu potkalo tak velké neštěstí. Sice si zato do jisté míry může sama, ale kdo by ji naučil, komu věřit a komu ne, když už od dětství to neměla lehké. Na konci jsem byla šťastná, že to dopadlo nakonec dobře a moc jsem jí to celou knížku přála.

Jack Bauer
25.03.2015 5 z 5

Pro našince až neuvěřitelný drsný příběh, život na Ukrajině v 21.století jak ve středověku, nikomu se nedá věřit. Vlastně si žijeme relativně dobře a přitom si neustále stěžujeme, přitom jsou na tom lidé mnohem hůř o čem se nám ani nezdá. Knihu jsem přečetl za jedinný den, vlastně půl den, nedalo se od ní odtrhnout, měli by si ji přečíst všechny naivky, které se i tak asi nepoučí. Na Oxaně obdivuji, jak je skvělá matka a pro své děti udělá všechno,aby je uživila a jen díky nim se jí podařilo zvládat nejhorší chvíle jejího života.

Alca007
15.02.2015 5 z 5

přečetla jsem jedným dechem
nemohla jsem se od knížky odtrhnout.
Oxana prožila hodně bolesti, ponížení. Je s podivem že to vše zvládla přežít.
Mohla si za svou naivitou - ale, v jejích letech, bez rodinného zázemí, bez výchovy
se není čemu divit, že tak lehce podlehla

Ruxandra
16.10.2014 4 z 5

Velmi silný příběh. Oxana zažila utrpení určené pro několik životů a ne jen pro jeden a na jejím místě by to leckdo mnohokrát vzdal. Doufám, že je ráda, že to neudělala, protože podle profilu na zahraniční sociální síti vypadá spokojeně :)

kaci_bunny
18.07.2014 4 z 5

Hodně drsný příběh, který nutí k zamyšlení. Hlavní hrdince patří můj hluboký obdiv za to, co všechno přežila a že vydržela.

rtesarova88
27.05.2014 5 z 5

knihu jsem přečetla během jednoho dne.. Drsný a šokojící příběh.

Clairka
22.09.2013 5 z 5

Drsny přiběh.....

petrzel
17.09.2013 5 z 5

Kniha stojí za přečtení. Bylo mi u toho dost smutno a občas i slza ukápla.

Diorissimmo
10.05.2013 4 z 5

Smutná kniha o smutných věcech. O to horší, že se jedná o autobiografický příběh. Kniha je napsaná jednoduchým stylem, jako kdyby to psala sama Oxana, nicméně to nesnižuje její výpovědní hodnotu. Čte se dobře, styl odpovídá tomu, co se v knize děje a o čem se vypráví. Knihu jsem přečetla za pár dní. Nicméně je to smutný a beznadějný příběh, někdo má tak těžký osud, že by to vystačilo na několik životů. Určitě stojí za přečtení.

vincent
23.04.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Příběh letí kupředu a člověk žasne. Mě se Oxanin životní příběh hluboce dotkl.

Byra
08.04.2013 3 z 5

Příběh ženy, která padla do rukou obchodníků s bílým masem a chtěla vydělat peníze, aby se vykoupila a vrátila ke svým dětem. Knížka je psaná hodně jednoduchou formou, ale zase mi dávala pocit, že Oxana vypráví přímo ke mě. Čte se rychle, děj má spád a logicky navazuje. Někdy žasnu nad tím, jak jsou tyhle holky (ženy) naivní, ale co by neudělaly pro svoje rodiny