Mám tě ráda, nemám tě ráda

Mám tě ráda, nemám tě ráda
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461028/bmid_mam-te-rada-nemam-te-rada-O8R-461028.jpeg 4 798 798

S láskou tě nenávidím série

< 2. díl

DALŠÍ SKVĚLÝ PŘÍBĚH OD AUTORKY KNIHY „S LÁSKOU TĚ NENÁVIDÍM“ | Poppy Petersonová marně hledá své místo v životě. Jako herečka to dotáhla až k první mluvené roli v telenovele, ale její postavu, Ramonu Gonzálesovou, zabili dřív, než se pořad vůbec rozjel. Od maminčiny smrti žije sama a topí se v dluzích. V malém zavšiveném bytě plném pokojových rostlin po mamince sní o lepší budoucnosti. Jednoho dne, když už vůbec neví kudy kam, jí na ulici vletí do obličeje noviny. V nich ji zaujme inzerát na pozici výkonné administrativní asistentky generálního ředitele. Tu samou pozici vykonávala její postava v telenovele. Jak těžká by taková práce mohla být? S ošklivou parukou, v příliš velikých brýlích a nevkusném oblečení (to vše jí zůstalo z natáčení) se dostaví na pracovní pohovor. Tam potká Ryana Starka, upjatého a nemilosrdného generálního ředitele, který střídá asistentky jako ponožky a navíc většinu z nich hned první den v práci dožene k slzám. Co se stane, když mu do kanceláře vstoupí zjevení jako z jiného světa?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Love You, Love You Not , 2019

sweeney
22.10.2021 2 z 5

Příběh, který ničím neurazí ale ani nepřekvapí. Typická americká (já vím, v tomto případě jihoafrická) romantická komedie převedená do knižní podoby, u které již po 10 minutách (10 řádcích) víme, jak dopadne. Ale na odreagování proč ne

nela3812
06.10.2021 3 z 5

Líbili se mi krátké kapitoly, díky nimž příběh rychle ubíhal. Opět stejně jako u jiných knih mi byl více sympatický pohled hlavního mužského hrdiny. On sám byl rozumný a sympatický. Důvody pro jeho chování byli pochopitelné a smysluplné. Oproti tomu jeho protějšek…

Už dlouho jsem nezažila hlavní hrdinku, která by mi byla takhle protivná. Problémy, které jí potkali, byli vtipné. Ale její chování celou první polovinu knihy strašně otravné. Absolutně jsem nepochopila, proč se tak chovala, když pak rázem úplně v pohodě přepnula na jiné chování.

Prostředí společnosti bylo zajímavé a mrzí mě, že se tomu autorka nevěnovala více. Ačkoliv se jedná o romantickou knihu, tak prostředí je důležité. A tímto zpracováním to mohla být jakákoliv společnost, ne nutně zaměřená na dovolené a hotely. Dalo se to podle mě lépe využít a zakomponovat do příběhu.

Celý příběh pak náhle vyeskaloval velmi rychle. Vypadalo to, jako když autorce došli nápady a prostě to utnula.

Za mě je to 3,75/5. Neurazí, nenadchne. Jediné co knihu odlišuje, od jiných romantických knih jsou eskapády, se kterými se potýká hlavní hrdinka. Ty jsou často opravdu zábavné a nápadité.

Vendulik
04.10.2021 4 z 5

Skopičiny hlavní hrdinky mě moc bavily ale celkově mi přišla kniha o ničem a ten konec byl moc růžový.
V příběhu mohlo být více zápletek dalších postav. Kniha byla moc ztrohá.

JankaV80
03.10.2021 3 z 5

Co si budem, že ...... knížka nemá žádný originální nápad a má velmi předvídatelný děj. To už tu bylo tolikrát, že on je bohatý, přitažlivý a nafoukaný a ona je chudá (nebo ve finanční tísni), atraktivní, se všemi vychází velmi dobře a zrovna jeho uchvátí (ať už z jakéhokoli důvodu). A přesto, čte se to pěkně, člověk u toho "vypne" mozek a dokonce se i zasměje (hlavní hrdinka má talent dostat sama sebe do neuvěřitelně trapných situací). Jako romantická oddechovka dobrý.

zuzka5372
27.09.2021 5 z 5

Velice hezký příběh. Vyhovovaly mi krátké výstižné kapitoly. Příběh bez zbytečných "okecávek". Po uši zamilovaný je chlap, většinou to bývá naopak. Hodně jsem se u knihy zasmála. Za mě super.

dooky
20.09.2021 5 z 5

Super! První díl mě moc nenadchl, zato nyní jsem si knihu zamilovala. Při určitých scénách jsem se musela smát nahlas. Sedlo mi to úplně skvěle, klidně bych si uměla představit bláznivou romantickou komedii, která by byla podle knihy natočená.

Warty
12.09.2021 2 z 5

Kniha mě ničím moc nezaujala. Taková letní oddechovka s dost předvídatelným dějem. Hvězdička navíc za občasné pousmání a hlavní hrdinku, která je ještě větší nemehlo než já.

jana9347
07.09.2021 3 z 5

Úsměvná oddychovka

cherubinka
28.08.2021 4 z 5

Autorku neznám, kniha stažena, protože byla nabízena zdarma na léto nejmenovaným knihkupectvím. Přečteno v kuse, vtipné, čtivé, atypické prostředí (alespoň pro mě jako čtenářku). Dost přitažené za vlasy místy, ale nijak to neurazilo.

lenka7348
26.08.2021 3 z 5

Pořád přemýšlím, co k tomu říct, a pořád mě nic nenapadá. Je to tedy jasné - kniha mi příliš dlouho v hlavě neutkví. Nemůžu ale říct, že by byla vyloženě špatná, spíše takový slabý průměr.

Misshell1
26.08.2021 4 z 5

Knihu jsem si stáhla jako e-knihu, vyhovovali mi kapitoly, jak se střídalo, kdo zrovna promlouvá do příběhu. Bylo až k neuvěření, jaké patálie se jí staly a s staveništěm jsem myslela, že umřu smíchy. :) Poppy byla bláznivá, střeštěná, srdečná a milující a tím udělala i Ryana. Sáhnu i po druhé knize od autorky:)

nikca3976
25.08.2021 3 z 5

Po přečtení S láskou tě nenávidím jsem si tuhle knihu kupovala s velkým očekáváním. Bohužel musím říct že mě zklamala. Musela jsem do čtení nutit a z velké části už jsem potom musela i přeskakovat jinak bych to četla doteď..mělo to i dobré části,ale těch nudných tam bylo víc. Z hlavní hrdinky udělali úplně totální nešikovnou trubku až mi to lezlo na nervy a Ryan mě taky nějak extra nezaujal.

Evka27
23.08.2021 2 z 5

Jedním slovem ptákovina, od které nemůžete nic čekat, natož se poučit. Ale párkrát jsem se zasmála, tak ji nemůžu úplně odepsat.

Veve721
19.08.2021 5 z 5

No páni! Na to, že jsem od této knížky neměla žádná očekávání, mě opravdu mile překvapila. Zapomněla jsem doma rozečtenou knížku a tak jsem byla nucená nakouknout do uložených e-knih. "Mám tě ráda, nemám tě ráda" od Jo Watson byla před pár dny zdarma ke stažení na stránkách Knih Dobrovský a jsem ráda, že mě k ní náhoda takhle přivedla. Anotace by mě ke koupi nejspíš nenalákala, což by byla velká škoda. Už od prvních kapitol jsem si zamilovala roztomile bláznivou hlavní hrdinku, která si s vymyšleným jménem a falešným životopisem nakráčela do kanceláře generálního ředitele, aby získala práci asistentky. Vždyť přece hrála asistentku ředitele v telenovele, nemůže být tak těžké zahrát si ji i v reálném životě, ne? Tornádo Poppy převrátí kancelář svého nabručeného (ale sexy) šéfa vzhůru nohama...

Nemám co vytknout - bavila jsem se od první kapitoly až po tu poslední. Přestože byl závěr předvídatelný (jak tomu už u romanťáren bývá), hltala jsem stránky jedním dechem a vždy jsem se těšila na moment, kdy se ke knížce zase dostanu. Autorka nejen, že umí výborně psát, ale má i sympatický smysl pro humor. Dlouho jsem se tolik nenasmála. Charaktery jsou výborně napsané - Poppy je sympatická milovnice květinek a zachránkyně zraněných holubů, kterou je snadné si oblíbit. Pozitivním rysem byla taky absence zbytečných hádek hlavních hrdinů, kterými je červená knihovna proslavená. Příběh plyne poklidným tempem, které nenarušují hysterické výlevy, naopak každý problém vyústí v situaci, která čtenáři vyčaruje úsměv na rtech. V nejbližší době si plánuju koupit i hmotnou verzi, abych ji měla po ruce kdykoliv budu mít špatné období - je to totiž zaručený recept na dobrou náladu. ️

lihate
11.08.2021 5 z 5

Následuj své srdce.
Přestaň přemýšlet.
Přestaň analyzovat.

Tak tohle byla taky parádní oddechovka. Vážně jsem se pobavila a jelikož čtu hlavně v noci, málem jsem i vzbudila spoluspící. Krásné, lehké čtení na letní večery jako dělané. Asi jsem si autorku zamilovala, protože má každou knihu naprosto úžasnou. Překvapilo mě, že je kniha v Rayenových kapitolách psána er-formě. Prostě si na to asi nikdy nezvyknu. Ale i tak to bylo skvělé počtení. Bavila jsem se, jak se Poppy snažila sehnat práci, i jaký věci kvůli tomu musela podstoupit. Všechny ty šílenosti a hlášky ze seriálu... Kniha mě často rozesmála a ačkoliv je zjevné jak to dopadne, prostě mě to bavilo.

„Možná to nikdy úplně nezmizí. Možná je to tam pořád, jenom se prodlužují pauzy mezi smutkem, jak zažíváš čím dál víc veselých okamžiků.“

Šajler
10.08.2021 4 z 5

Rozpustilé, šílené situace do kterých se hlavní hrdinka dostane. Příběh je tak šílený, že se mi prostě líbil. Konec je předvídatelný ale příběh je fajn pro odreagování, kolikrát je to úsměvné :)

den_i
10.08.2021 5 z 5

Supeerrr, ja prostě Jo Watson ,, žeru” zatím se mi od ní líbilo všechno, úsměv jsem měla celou dobu na tváři a u některých pasáži jsem měla výbuchy smíchu. Doporučuji ;)

marwinmh
09.08.2021 4 z 5

Bavilo mě to velmi, i když jednání hlavní hrdinky byl "absurdní absurdistán" :-) Děj byl jednoduchý, čtivý, vtipný, žádné srdceryvné zvraty, nedorozumění, útěky atd. Já se při čtení bavila a to jsem přesně od tohoto typu knihy/žánru očekávala.

pollyn
01.08.2021 4 z 5

Ramona Gonzalezová neměla chybu :) už je to dlouho, co jsem se nahlas smala u knížky :)

Aliii
01.08.2021 1 z 5

Chtěla jsem si přečíst knihu "lehčího" žánru a navíc mě zajímalo, jestli nenajdu nějaké tipy jak jednat s velkými šéfy. Bohužel to pro mě byla úplně špatná volba. Knížka byla dějově dost prázdná, vyjadřování přinejmenším kostrbaté ("Ten pocit zažehl milion pocitů...") a vadily mi i faktické chyby (např. v Brazílii se mluví portugalsky, ne španělsky).
Opět se mi potvrdilo, že romantickým knížkám se mám příště raději vyhnout.