Mám nad tebou moc

Mám nad tebou moc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413823/bmid_mam-nad-tebou-moc-MnC-413823.jpg 4 468 159

Co by vás donutilo zasáhnout? Když Ella Longfieldová náhodou vyslechne ve vlaku rozhovor dvou atraktivních mužů s mladými dívkami, nemyslí si o tom vůbec nic – dokud jí nedojde, že ti dva právě opustili vězení. V ten moment se v ní probudí mateřský instinkt. Rozhodne se zasáhnout, ale něco ji od toho odradí. Druhého dne se ze zpráv dozvídá, že jedna z dívek – krásná, zelenooká Anna Ballardová – zmizela. O rok později je Anna stále ještě pohřešovaná. Ella trpí pocitem viny, protože nic nepodnikla, a zdá se, že není jediná, kdo jí to nemůže zapomenout. Někdo jí posílá výhružné dopisy – dopisy, díky nimž se bojí o svůj život. Výroční výzva odhaluje, že Annini příbuzní i přátelé skrývají nemalá tajemství. Dokonce ani její nejlepší kamarádka Sarah neřekla o tom, co se té noci stalo, úplnou pravdu. I její rodiče mají co skrývat. Někdo ale ví, kde Anna je – a hodlá si to nechat pro sebe…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

I Am Watching You , 2017

Dela111
20.07.2019 3 z 5

Je až obdivuhodné, že někdo dokáže popsat bezmála 300 stran téměř o ničem :-o. Tento thriller má dobrý námět a poutavou první kapitolu a já jsem se těšila na napínavé pátrání, ale to se nekonalo. Následovalo jedno velké NIC popisované střídavě prostřednictvím čtyř osob. Mimo poslední kapitolu, kde je rozuzlení, je to přešlapování na místě, beze zvratů, bez poutavého děje. Dojde k jediné události v jiné zemi a ta to nevytrhne, nehodí se tam, navíc je také nezáživně popsaná.
Nedokážu říct, zda je rozuzlení nečekané, protože mě to celé nezaujalo a bylo mi jedno, jak to vlastně dopadne.
Četla jsem horší věci, takže dávám 3*, ale skutečné hodnocení by bylo tak 50 %.

dencazrnu
18.07.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Ač nemám moc ráda knihy, kde se střídá více osob, které vypráví děj, tady se mi to moc líbilo. Kniha měla spád, byla přehledná, děj ubíhal a konec mne opravdu překvapil. Dávám plný počet! :)

Lenka_S
17.07.2019 1 z 5

Za mě to bylo velké zklamání. Příliš roztříštěný děj. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu dva příběhy najednou a ani jeden není dobře propracovaný. Nějak mi nedochází co je v této knize hlavní dějovou linkou. Je to pátrání po zmizelé Anně, nebo šlo o příběh Elly? A aby toho nebylo málo, tak do toho autorka stihla nacpat ještě třetí zločin, jako by ty dva nestačili.

argi111
17.07.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá. Příběh vás vtáhne děje a vy nemůžete přestat číst. Každá kapitola přináší nové zvraty a nutí vás číst dál a dál. Konec byl trošku rychlejší, ale mě to vlastně vůbec nevadilo, protože bylo napsáno vše podstatné.

mysterygirl
10.07.2019 4 z 5

Parada, v kazde kapitole nejaky zvrat, ktery vas nuti cist dal a dal , a potom nepredvidatelny konec

veronika8042
07.07.2019 5 z 5

Do knihy se velmi lehce začetlo a téměř od první stránky jsem byla v obraze. Styl psaní mi sedl, byla jsem spokojená. Přečtená za dovolenou, kdy ani nevím a najednou jsem byla na konci knihy. Knížka perfektní, jen škoda, že ten konec knihy mi přišel trošku odfláknutý. Konec mi přišel, že autorce došly nápady, jak to ukončit, tak to ukončila velmi krátce. Škoda, ale i tak hodnotím kladně za perfektní nápad...

Summer7
07.07.2019 2 z 5

Thrillerů mám přečteno už celkem dost, toto hodnotím jako průměr, neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Zajímavá zápletka, do posledního okamžiku moc nevíte, co se stalo a kdo to udělal. Původně jsem si myslela, že příběh se bude točit hlavně kolik svedkyně, jak je psáno na obalu knihy, naštěstí to tak nebylo, její dějová linka mi přišla jednoznačně nejslabší. Chybělo mi trošičku větší napětí.

jasmína
04.07.2019 5 z 5

Ke konci se mi sice postavy nějak pomíchaly, ale asi můj problém a konec si přečíst znovu.

Kniha se mi ale četla dobře, nešla odložit.

Marluksa
04.07.2019 4 z 5

Začátek skvělý! ???? Zavládlo nadšení a kniha se zařadila do škatulky "neodložitelná". Živelnost, zamotanost, emoce, překvapení, prostě vše, co čtenář uvítá. Ani rozdělení kapitol na postavy mi v tomto případě nevadilo.
Ale... ???? Konec zklamal. Jednoduchý, plytký a krátký. Jakoby autorku opustila múza a ona to prostě tak nějak v rychlosti ukončila. Což je strašná škoda. Se stejným zaujetím jsem chtěla dočítat i konec. Ale i tak, můžu s klidným svědomím doporučit. Když přivřu jedno oko, pak hodnotím za 2** za prapodivně jednoduchý a předvídatelný konec, ale 4**** za napětí a samotný autorčin styl, který mě velmi potěšil.

maryska09
03.07.2019 5 z 5

Dobře napsaná kniha, svižná, rychlá, do poslední chvíle napínavá s uvěřitelným koncem. Určitě jeden z lepších thrilerů poslední doby. Doporučuji

Ajuszka
26.06.2019 5 z 5

Já už mám teda pár thrillerů za sebou a musím říct,že tenhle se řadí do té lepší poloviny. Kniha se četla opravdu dobře-větší písmena,krátké kapitoly a především zajímavý příběh.Celou knihu jsem hádala,kdo za tím stojí a stejně neuhodla.Trošku jsem doufala v nějaký happy end,ale tak.. Přece jen je to thriller. Já určitě doporučuji :)

zuzana2599
25.06.2019 5 z 5

Mně tento thriller bavil. Bylo to hodně zajímavé, atraktivní čtení, nechybělo napětí, u čtení jsem musela přemýšlet, i když se přiznávám, že jsem nic nevymyslela, na nic nepřišla. Opět se mi i u této knihy líbilo střídání vypravěčů, no prostě bylo to fajn letní čtení, které byste nikdy nechtěli skutečně prožít, jen je bezpečné o tom číst. Přečtěte si !!

Babouš
18.06.2019 4 z 5

Thrillerů čtu hodně, takže mám možná moc přísné požadavky. Tohle nebylo vůbec špatné, ale já od dobrého thrilleru čekám víc emocí, větší vtažení do děje a míň vaty okolo. Mezi mé nejoblíbenější thrillery se tohle nezařadí, ale na léto je to bezva oddechovka, u které závěr jen tak neuhodnete.

Beky
18.06.2019 3 z 5

Za mě dobrý :-) dobrý je za tři a to z několika důvodů ...
° prolínání dějů a vyprávění různých postav bylo zajímavé, nicméně občas matoucí (pro mne určitě),
° napětí, respektive tahoun ke čtení byl během celé knihy, protože člověk absolutně NEVÍ, kdo to udělal,
° místy mi to přišlo překombinované a v podstatě zbytečné, aby o tom autorka psala,
° nejlepší z celého příběhu je pochopitelně KONEC, který mi skutečně nepřišel vůbec na mysl. Překvapil mě, trochu i "pobavil" a skvěle ukončil veškeré dění v knize. :-))

Knižní střípky
16.06.2019 3 z 5

Nejhorší noční můra každého rodiče se jednoho dne pro rodinu Ballardových stane skutečností. Jejich šestnáctiletá dcera Anna se nevrátí z výletu do Londýna, kam jela se svou nejlepší kamarádkou Sarah. Po dívce se slehla zem.

Květinářka Ella cestuje stejným vlakem jako děvčata. Sleduje, jak se seznamují se dvěma mladíky. Znervózní, až když zaslechne, že mladé muže právě propustili z vězení. Sama coby matka dospívajícího syna Luka začne přemýšlet, zda by neměla nějak zasáhnout. Nakonec ovšem, pod vlivem určité události, které je ve vlaku svědkem, nic nepodnikne. Když zjistí, že se Anna pohřešuje, poskytne policii svědectví o tom, co ve vlaku viděla. Ztrhne se na ni vlna kritiky od veřejnosti, že nezasáhla, že nic nepodnikla a že její vinou je Anna nezvěstná. Což je samozřejmě vůči Elle hodně nespravedlivé, ale i ona sama si to dává za vinu.

A nyní se posouváme v našem příběhu o rok dále. Ella má stále výčitky svědomí, že tehdy nic nepodnikla, Anna je stále nezvěstná, Annina rodina je díky psychické zátěži ze ztráty dcery v podstatě v rozkladu.

Jednoho dne začnou chodit Elle kartičky s výhrůžkami, které jasně cílí na to, že tehdy před rokem nezakročila. Ella si najímá soukromého detektiva, bývalého policistu Mathewa, aby věc diskrétně prošetřil Podezírá, že jí kartičky posílá Annina matka.

Přesně rok po dívčině zmizení se chystá výroční výzva v médiích, od které si všichni slibují, že by mohla přinést nová svědectví a vnést světlo do tohoto případu. Někteří se ovšem výzvy bojí. Proč? A co skrývá Annin otec a co vše zamlčela z oné osudné noci Annina kamarádka Sarah?

Kniha se četla velmi dobře. Střídaly se kapitoly z pohledu různých aktérů a nutí Vás to číst dál a dál. Pro mě to sice nebyl TOP thriller, ale hodně slušně napsaná napínavá kniha, kterou ráda doporučím dál.

Deniska147
15.06.2019 4 z 5

Začátek skvělý, po jazykové stránce moc dobře napsané, vedlejší linky zajímavé, ale konec mě nepotěšil. Konec byl nemastný neslaný. Škoda.

Kočička911
14.06.2019 2 z 5

Dost velké zklamání..
Styl psaní takovej nemastnej neslanej. A co mě docela točilo, byly konce kapitol..
Čtenáře nabudí aby se udržel v napětí a v další kapitole velký prd.. Přišlo mi že sama autorka neví co dál a jak psát.
Celkově děj nic moc o ničem a podle mě unáhlenej a nedopilovanej konec.
Sice mě ten konec překvapil, protože jsem opravdu netušila kdo to udělal, ale i tak nic moc.

terinkha
11.06.2019 3 z 5

Dějová linka je zajímavá, ale některý věci mě fakt rušily..
- to, jak nikdo nebyl upřímný, když se Anna ztratila a po roce se začnou vytahovat kostlivci ze skříní
- jak se každá důležitější kapitola ukončovala větami typu "musím ti něco říct", "to není všechno", "je tu ještě jedna věc" atd.
- rozčilovala mě Ella, jak byla naivní a pořád strašně opatrná a všeobecně ta neupřímnost mezi jednotlivými postavami
Pachatele jsem si otipovala celkem správně, konec byl ale i tak zajímavý.
Hezky se to četlo, zápletka zajímavá, za mě 3,5 hvězdy!

klaraj093
10.06.2019 5 z 5

Tohle mě fakt bavilo. Kniha je velmi napínavá a čtivá. Do posledních stran se neví, kdo byl hlavní hajzlík..