Malý vetřelec

Malý vetřelec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40216/bmid_maly-vetrelec-XL8-40216.jpg 4 229 67

Malý vetřelec je zasazený do doby po druhé světové válce, na anglický venkov - do dříve opuletního, nyní chátrajícího sídla, a jeho středobodem je heterosexuální vztah. Sídlo je přes dvě stě let domovem zámožné rodiny Ayresových: syn Roddy, který se vrátil z války, se pokouší v rychle se měnící době majetek spravovat, jeho matka usiluje o zachování dekoru, obyčejů a starého pořádku a jeho sestra Caroline, která se vůbec nehodí do role příslušnice vyšší třídy, na sebe bere úkoly, jež dříve plnilo početné služebnictvo, a v holinkách pracuje na zahradě. Do rodiny zcela zásadně zasáhne lékař z blízkého městečka, dr. Faraday, který jako chudý kluk kdysi dům navštívil při jakési dobročinné akci pro chudinu. Celý román má svoji druhou, velice temnou stránku, díky které se zatím poslední román Watersové může směle řadit mezi nejlepší díla duchařské literatury.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Little Stranger , 2009

Graine
16.08.2012

Bylo to velmi zajímavé čtení. Stále jsem čekala, co přijde dál a nemohla se od knihy odtrhnout. Jen jsem asi čekala, trochu jiný konec...

THERISA
08.01.2012 3 z 5

Chce se mi napsat – zbytečně moc dlouhé, zdlouhavě zbytečné a hlavně o ničem (asi jsem to dostatečně nepochopila, nevím, ale někde se musela stát chyba…)Ale knize je třeba uznat kvality, kterých bezpochyby dosahuje. Jednou z těchto kvalit je neoddiskutovatelný vypravěčský talent autorky (nebo snad autorky českého překladu paní Puchalské) a především spisovatelčina schopnost udělat (s prominutím) „z prdu kuličku“(v tomto případě knihu o pěti stech stranách).

Therushka
28.06.2011 5 z 5

Přiznám se, že kdyby se o této knize Stephen King nevyjádřil jako o jedné z deseti nejlepších knih roku, asi bych o ni v knihkupectví vůbec nezavadila. Takže díky pane Kingu! :) Konec byl sice na můj vkus také moc rychlý, ale i přesto je to úžasná kniha.

Jíťa
06.04.2011 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, aby mě román takhle chytnul, bravo! Akorát ke konci to šlo na můj vkus až moc rychle a brzký konec mě poměrně dost zaskočil.

Štěchýto
10.02.2011 5 z 5

Podle S. Kinga jedna z 10 nej knih roku. A má pravdu.

kniha
03.02.2011 5 z 5

Čtenář má možnost se dostatečně vžít do ponuré atmosféry thrilleru o psychicky narušené rodině a právě ta pozvolnost a překvapivé odhalování vám nedá ji odložit až do úplného přečtení. Já bych brala i další díl, protože kniha má celkem otevřený konec.

nightlybird
30.11.-0001 3 z 5

Knize by neobyčejně prospělo, kdyby autorka prvních cca 250 stran shrnula tak asi do 50 - 100 (max). Chápu, že se výše autorského honoráře odvíjí mimo jiné i od rozsahu díla, nic by se ale nemělo přehánět.