Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382748/bmid_maly-princ-kapesni-vydani-R6w-382748.jpg 4 16272 16272

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a Malého prince, plný fantazie, originálních ilustrací, neopakovatelné atmosféry, nádherných obrazů i zajímavých myšlenek, opět ožívá, tentokrát ve vydání tak malém, aby se vám vešlo přesně do kapsy. Prožijte dobrodružství Malého prince, kdekoli právě budete!

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Le Petit Prince , 1943

Frizer
23.12.2022 4 z 5

Ale tak asi jako dobrý....pro lidi co chtějí v knize hledat životní moudra a číst jí dokolečka, proč ne...pro mě má kniha moc pomalé a nudné tempo, pro děcka asi fajn, stejně jako "dětská bible"....tak ale každý si v životě najde tu svou "růži" o kterou pečuje...

sabina5156
23.12.2022 5 z 5

Jedno z nejlepších literárních počinů vůbec. Taková životní moudrost shrnutá na necelých sto stranách, která obsahuje definici lásky, smutku i věčného bloudění za neexistencí smyslu života.

VFD
11.12.2022

cerli jsme verzi Elisky Podzimkove a mohu vřele doporučit pro přenádherné ilustice obsahující skvělé nové Elišky ale i původní Exuperyho.

Andyska007
09.12.2022 5 z 5

Plně souzním s předchozími čtenáři. Kniha pro děti... Ale snad více pro dospělé, kteří stále umí být alespoň trochu dětmi... Knížku jsem kdysi dostala od mojí tety, teď jsem jí četla s mnohem větším nadhledem, nostalgií...

Kajka38
08.12.2022 5 z 5

Četla jsem už několikrát, ve škole při povinné četbě jsem si vždycky říkala hm dobrý, teď když je člověk starší konečně oceňuji její krásu. Krásné čtení co pohladí po duši.

ShadoWWW
06.12.2022

Dostal jsem knížku v pěti letech od otce, který o rok později umřel na rakovinu. Jako dítěti mi přišla jen jako taková podivná pohádka. Jako dospělý se nad její krásou a moudrostí vždycky rozbrečím.

jituliste
26.11.2022 5 z 5

Četba v dospělosti je o něčem jiném, každou větu vnímám s úplně jiným přesahem. V dětství to pro mě byla jen taková pohádka, o které jsem neměla potřebu dál přemýšlet.

Hanaluna
25.11.2022 5 z 5

Krásné, dojemné, po každém přečtení nám něco dá.

medlovice
23.11.2022 5 z 5

Malého prince čtu každý rok. Někdy i víckrát za rok. Jen tak nahlédnu, prolistuju , přečtu si moji oblíbenou kapitolu o lišce , potěším se ilustracemi a smutný osud prince i pilota mě zklidní. Ted se mi dostala do rukou jiná verze, s novými ilustracemi , průhledným papírem a v novém kabátku. Pěkné, ale nelíbilo se mi to. Některé knihy, nepotřebují nové ilustrace, bez nich to není ono .

frantisek2245
07.11.2022 3 z 5

Trochu přeceňovaná kniha, ale možná je to tím, že jsem jí naposledy četl jako dítě.

swap925
28.10.2022 5 z 5

Další mistrovské dílo, které jsem četl jako dítě. A když jsem si to znovu přečetl jako dospělý, celý význam se změnil. Tak nenápadně ukázat, že štěstí je v obyčejnosti, to dokázal jen mistr svého slova.

Nofar197
28.10.2022 5 z 5

Z této knihy si každý něco odnese. Ptejte se, spasl, nebo nespasl beránek kvetinu?

Jana.machova5
18.10.2022 3 z 5

Místy mě kniha dojala. Místy nádherné a silné myšlenky. Místy ale nic moc. Hlavně je to četba pro děti od sedmi let a nemyslím si, že to tak malé děti pochopí. Někdy bylo těžké i pro mě se v tom orientovat.

Samery
13.10.2022 5 z 5

Dokonalá kniha, kterou můžete číst v jakékoli situaci a v jakémkoli věku a pokaždé si odnesete něco jiného.

Elena_Dark
10.10.2022 5 z 5

Představte si, že knihu představíte dvou lidem..jeden bude dospělý člověk a druhé dítě... dítě v knize uvidí tu pohádku, o Malém princi, který cestuje z planetky na planetku a přátelí se s liškou...

Co ale uvidí ti starší? Tu nádhernou pointu knihy, to krásné poselství o tom, jak málo můžeme najít v obyčejných věcech a jak nám to pořád nestačí.. přesně jak je řečeno v knize.. i v malé kapce vody bysme toho mohli najít tolik..jen kdybychom chtěli...

Anylola
09.10.2022 5 z 5

Tuhle úžasnou knihu jsem dokázala plně ocenit, a především pochopit až jako dospělý člověk. Je plná životních mouder a vždycky mě pohladí na duši. Věřím v to, že autor, který zahynul jako stíhací pilot za druhé světové války, taky potkal svého Malého prince.

Kater1ena1
07.10.2022 5 z 5

nesmrtelna klasika, cetla jsem uz nekolikrat a jeste parkrat urcite budu, moc me bavi kdyz letec kresli beranka :D

Zmolo
06.10.2022 3 z 5

Vezmu to hodně stručně. V knížce se vypráví o chlapečkovy s touhou malovat a stát se malířem. Ale jak je některým známé dospělí nepodporují jeho sen se stát malířem a doporučují mu se učit něco důležitějšího a jejich návrh byl zeměpis či mluvnici. Kluk na konec si vybral ze zeměpis bude to co on zprostředkuje a stal se pilotem. Ale jednoho dne spadnul z nebe na pustou poušť. Toto je začátek příběhu co je "Malý princ" doopravdy zač. Dráha co v mnohých probudí jiné emoce i po několika přečtení. Kniha přestože byla úchvatná musím dodat že nebyla zrovna pro mě, ale jsem schopen respektovat proč by se někomu tohle dílo líbilo a za aspoň jedno přečtení tato kniha stojí skoro všem.

kevin0759
05.10.2022 4 z 5

Mě osobně se kniha velmi líbila. I přestože je to trochu starší kniha tak jsem se při čtení vůbec nenudil, byla krátká a rychle se četla. Zpočátku jsem si myslel že kniha bude pro mladší čtenáře ale děj téhle pohádky je docela smutný a k zamyšlení. I když je tato kniha doporučená spíše pro děti, doporučil bych knihu starším čtenářům, dětem který nemají rádi smutný pohádky bych moc tuto knihu nedoporučoval.

Uma
02.10.2022 2 z 5

Tato kniha mě nudila a byla zdlouhavá i na to jak moc málo stránek má. Vůbec nic mi to nedalo a rozhodně to nedoporučuji jako maturitní četbu.