Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382748/bmid_maly-princ-kapesni-vydani-R6w-382748.jpg 4 16263 16263

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a Malého prince, plný fantazie, originálních ilustrací, neopakovatelné atmosféry, nádherných obrazů i zajímavých myšlenek, opět ožívá, tentokrát ve vydání tak malém, aby se vám vešlo přesně do kapsy. Prožijte dobrodružství Malého prince, kdekoli právě budete!

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Le Petit Prince , 1943

Jajus
02.10.2022 5 z 5

Malého prince jsem právě dočetla v rámci výzvy 2022 v originále (a zjistila jsem, že moje francouzština fakt už není, co bývala). Naštěstí, příběh je pořád stejně krásný.

reakatka
01.10.2022 5 z 5

Když jsem to četla poprvé, jakožto povinnou četbu, uměla jsem ocenit myšlenku, ale zrovna dvakrát mě to nebavilo. Průběhem času se k Malému princi člověk, ale vrací a vidí tam víc a víc.

adabraz
01.10.2022 2 z 5

Vím, že tato kniha má hodně svých obdivovatelů, avšak mě nikdy neoslovila. Nebyla pro mě zajímavá, spíš depresivní. Znovu už bych ji číst nechtěla.

mythos91
17.09.2022 2 z 5

Fantasy svět, ve kterém je pár zajímavých míst, ale rozhodně bych neřadil jako literaturu pro děti. Je to kniha k zamyšlení pro dospělé o dětském světě. Na mě však děj působil velmi smutně a v kombinaci jednoduše vyprávěného příběhu pro děti kontraproduktivně.

mfajmanova
12.09.2022 4 z 5

Krásná nadčasová knížka, kterou podle mne ale spíš ocení dospělí než děti. Alespoň mně ani mým dětem se v dětství nelíbila.

jan.para
10.09.2022 1 z 5

Do knihy jsem se vůbec nedostal a přišla mi strašně depresivní.

Bryel
08.09.2022 5 z 5

Nestárnoucí klasika pro čtenáře všech věkových kategorií. Malého prince jsem si zamilovala, už když mi ho v dětství předčítali prarodiče. Při každém čtení mě zasáhne tolik životní moudrosti a možnost vždy v příběhu najít něco nového..

B18r
04.09.2022 5 z 5

Knihu jsem si přečetla poprvé až dnes. Dítě ve mě je nadšené, že si ten dospělák ve mě pár věcí uvědomil. Moudra na které nachvilku zapomněl. Určitě jsem ji nečetla naposledy. :)

HadleysHope
04.09.2022 5 z 5

Mám pocit, že i když tuto knihu přečtu tisíckrát, vždycky v ní najdu nějaké to moudro, výrok nebo prohlášení. Nadčasová kniha.

Aoibhe
04.09.2022 1 z 5

Přečetla jsem už podruhé (a zřejmě naposled) a stejně jako po prvním přečtení se mi kniha nelíbila a vůbec mi nesedla. Zcela souhlasím s názory, že se jedná o jednu z nejpřeceňovanějších a nejnadhodnocenějších knih vůbec. Dle autora, jehož styl psaní této knihy připomíná nepříliš vydařenou slohovou práci na střední škole, jsou děti téměř dokonalé a skoro všichni dospělí idioti, kteří nic nechápou. Existuje mnoho krásných a skvěle napsaných knih s hlubšími úvahami a myšlenkami, za sebe doporučuji "Pes Jejího Veličenstva a jeho mise" od Davida Michie.

dacek
04.09.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila a doporučoval bych ji všem :-) .

Charlie119
02.09.2022 5 z 5

Každý by si jej měl přečíst. A nejen jako dítě.

Venika072
01.09.2022 5 z 5

Kniha knih.

novina
31.08.2022 5 z 5

Pokaždé najdu nějaký detail, kterého jsem si dříve nevšimla. Kniha, která vyzní úplně jinak když ji čtěte v 15 letech nebo v 35.

Miroslav1234
30.08.2022 5 z 5

Každý tuto knihu pochopí jinak ale je to výborné dílo. 5/5

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Další kniha z těch, která se dělí na dvě skupiny. Těm, co se líbí a těm, co se nelíbí.
Tato kniha nejde příliš hodnotit. Každý knihu vnímá trochu jinak. Nicméně patřím do skupiny, kterým se kniha velmi líbila.

000nugatovej
27.08.2022 5 z 5

Ta kniha si mne ochočila.
Vždy, když ji čtu, vnímám, jak je jiná, než jsem si ji pamatoval. Ve vzpomínkách je toho víc než v samotné knize - aha, ty vzpomínky jsou ten slon v "klobouku", jsou ten beránek v krabici. Ano, i já jsem byl dítětem a zbytky toho dítěte ve mně občas hovoří a naslouchají ...
Čekám, že ten malý princ jednou přiletí i za mnou ...

sarkafarka1900
24.08.2022 4 z 5

Nebudu originální. Jak uvádí jiní, je to klasika, která stojí za přečtení. Některé pasáže mě přivedly k různým zamyšlením. Připojuji se k těm, kteří píšou, že s postupujícím věkem se zvyšuje pozitivita jejich hodnocení této knihy :-). Vzpomínám na kapitolu z Malého prince v učebnici, jak jsme ji četli během školního vyučování, a jak jsem si říkal, že to je pěkná blbost. Pak přešlo více jak 15 let a přečetl jsem celou útlou knížku a můj názor se zcela změnil :-). 4,5 hvězdičky.

honza7219
24.08.2022 4 z 5

Četl jsem na střední a moc se mi to nelíbilo, četl jsem pak ještě jednou o dvacet let později a už se mi to moc líbilo. Určitě doporučuji k přečtení. Na druhou stranu mi to nepřijde tak zázračné, jak o tom dokážou někteří básnit.

Kikbook
21.08.2022 5 z 5

Malý princ...
Tuhle knihu jsem poprvé četla když mi bylo asi osm a už v tu chvíli jsem si uvědomila že je v ní něco jedinečného. Něco co vás nutí přemýšlet nad tím jejich vztahem, nad životem prostě nad vším co vás napadne. Vždycky přemýšlím jak by to skončilo kdyby to mělo ještě pokračování, jenže pak si uvědomím že pokračování si už musí každý vymyslet své vlastní. Aby každý měl svůj příběh Malého prince.