Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326826/bmid_maly-princ-8Tk-326826.jpg 4 16233 2192

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit... Nové vydání s ilustracemi Markéty Vydrové.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Triton

Le Petit Prince , 1943

qinska
27.08.2016 5 z 5

Jedna z nejzvláštnějších a nejkrásnějších knih pro dospělé.

Eliškam
27.08.2016 5 z 5

Knížka je to nádherná. Je zvláštní, jak rozdílně jsem vnímala Lišku jako malá a dnes (když mi bylo deset, tak jsem Lišku úplně nenáviděla ).
Každopádně nemohu knížku doporučit člověku s depresí, mohlo by to vést ke špatnýmě koncům...

TerkaM
27.08.2016 5 z 5

Velmi krásná knížka. Nevím, proč jsem její čtení tak dlouho odkládala, ale jsem si jistá, že si Malého prince někdy přečtu zase. To se neomrzí. Navíc je to taková jednohubka, takže bych ji s trochou nadsázky mohla číst každý měsíc... :)

Madlenka_Knihy
25.08.2016 5 z 5

Toto není žádná pohádka, či smyšlený příběh. V tomto příběhu jsou probírány podstaty života. Tato kniha mi dala hodně, nejen zábavu, že jsem tuto knihu četla, ale...
Myslím, že by si ji měli přečíst nejen děti, ale také dospělí.
U této knihy je zajímavé to, že je určena pro děti a mládež, ale přesto v ní je tolik smyslu, že se hodí pro všechny věkové kategorie!

Sulfid
25.08.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem se rozhodl přečíst po zhlédnutí videa o Malém princi od jedné knižní YouTuberky. A ani náhodou toho nelituji, ba naopak ji řadím mezi mé TOP 3 knihy. Aniž bych to věděl měl jsem doma už pěkně starý poklad a přitom jsem ve slovech Malého Prince nacházel svoji životní filosofii.

Raven123
25.08.2016 4 z 5

Pěkná kniha, ale přesto jsem čekala něco víc :)

skautikledec
22.08.2016

Jedna z těch zajímavých, nadčasových knih, na které je zajímavé především to, že když jí budete číst v deseti, ve třiceti i v sedmdesáti letech, pokaždé budete ten děj vnímat trochu jinak :)

PetiJelinkova
22.08.2016 5 z 5

Je to kniha, kterou můžu číst znovu a znovu a neomrzí se ...

Hanika99
21.08.2016

Upřímně lepší knihu jsem ještě nečetla :3 je to moje srdcovka a opravdu nechápu proč ji někteří odsuzují? Názor na knihu to ani nejde popsat protože jsem ji četla tak 10X (a jistě ne na posled) a můžu říct pokaždé ji pochopím jinak a každá z těch vět perfektně vystihuje život. Určitě doporučuji :) kniha není dlouhá a ve formátu A4 má asi 60 stran? Většina doplňené krásnými obrázky. Opravdu kvalita :3

Kopta
21.08.2016 5 z 5

Věc, která je menší záležitost a ani se nedá říct, že jde o věc pro děti. Jedna z nejzvláštnějších knížek, jakou jsem kdy četl. Věc, která nemá něco, co by mělo nějakou extrémní hodnotu v rámci povinné četby (zřejmě), ale je to něco co ve vás ať chcete nebo ne, zanechá něco co vás poznamená. Věc, kterou by měl přečíst úplně každý.

Bono
21.08.2016

asi jsem ještě nedospěl abych to pobral

evka33
20.08.2016 3 z 5

Knihu jsem zkoušela číst třikrát a potřetí jsem ji konečně dočetla. Musím ale říct, že pro mě byla zklamáním, po tolika doporučeních jsem doufala v něco opravdu čtivého. Kniha se nečetla špatně, ale občas jsem se musela nutit, abych knihu znovu otevřela, a tak se k ní asi zkusím za pár let s odstupem vrátit.

Apollka
16.08.2016 5 z 5

Dokonalá kniha s krásným vnitřním smyslem.

Pepína15
15.08.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem nikdy v dětství Malého prince nečetla. Teprve nedávné filmové zpracování ve mně probudilo zvědavost a ke knížce mě přitáhlo. A nelituji. Je to nádherný příběh, který je velmi aktuální i přesto, že byl napsán před mnoha mnoha lety a je až neuvěřitelně pravdivý. Čistota dětské duše a zkaženost světa dospělých, kterou si už ani neuvědomujeme.

andyksandy1199
14.08.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. I když se může jevit jako dětská kniha, je vhodná i pro dospělé. Moc se líbí autorův pohled na svět, ještě ke všemu popsán malým dítětem. Rychle a dobře se čte. Vřele doporučuji!!

romana4049
13.08.2016 3 z 5

Já nevím, ale asi jsem měla přehnané očekávání a nebo jsem duševně možná trochu jinde. Chci se k tomu vrátit ještě jednou a budu doufat, že mi to konečně něco dá.
Cítím se oloupená a bojím se, že chyba je na mojí straně

_Žanet_
09.08.2016 5 z 5

''Dobře vidět se dá jedině srdcem. To hlavní oči nevidí.''
Moc pěkná kniha. Našla jsem v ní spoustu krásných a zajímavých pravd. Tohle je kniha, kterou by si měl přečíst asi každý. Moc se mi líbila a doporučuji ji.

Káča2015
07.08.2016 5 z 5

Přála bych si, aby mi znovu bylo patnáct a znovu jsem četla příběh pilota, prince, růže, beránka a lišky.

KaterinaJ11
03.08.2016 5 z 5

Tuhle knížku miluju! Pokaždé když ji čtu, najdu v ní něco nového. Nový pohled. Prostě skvělá!

sarhema
02.08.2016 5 z 5

Pro mě naprostá "srdcovka". Knihu jsem četla už xkrát a pokaždé, když ji čtu po čase znovu, mi dá něco nového. Úžasně napsaná kniha s hlubokýma myšlenkama.