Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240537/bmid_maly-princ-240537.gif 4 16233 2192

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří. Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Le Petit Prince , 1943

AngeliS
28.05.2023 5 z 5

Dodnes to slyším hlasem naší paňčelky, jak to četla. Ona to uměla! Dala tomu ještě přidanou hodnotu. Už tak skvělému příběhu. Takže k ní cítím ještě takový kousek nostalgie. "Nakresli mi beránka."

kacinekgott
23.05.2023 5 z 5

S každým dalším přečtením tu knihu miluju víc a víc.

tetanurae
23.05.2023 5 z 5

Dvě sopky jsou činné a jedna nečinná, ale člověk nikdy neví...
Přicházím s doporučením na nostalgicky známou klasiku, již není třeba více představovat. Avšak i přesto si dovolím pár řádků napsat.

Když vypravěč příběhu uvízne s letadlem uprostřed pouště, zjeví se mu malý chlapec. A dožaduje se kresby beránka. Avšak takového, co mu neokouše milovanou pyšnou květinu se čtyřmi trny. S postupem času chlapec - Malý princ - vypráví svou cestu napříč snovou galaxií a líčí, jak krok za krokem objevoval moudrost a snažil se porozumět světu dospělých.

Antoine de Saint Exupéry nemohl lépe vystihnout s pomocí myšlení malého chlapce strasti pozemského života, jeho zásad, dobrých mravů i jeho skutečného smyslu. Kniha je protkaná alegorií a metaforickými přirovnáními, jež nás nutí k zamyšlení a ukazují cestu lásky, pokory i porozumění.

Celkové hodnocení 90% -hluback-

lilly1
21.05.2023 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla před lety a byl to pro mne jen příběh o setkání s Malým princem a o jeho vyprávění o planetách .Po přečtení dnes vnímám obsah úplně jinak a až mne zaráží,kolik pravdy je v něm ukryto!

Elaila
14.05.2023 5 z 5

Nádherná kniha, kterou si znovu ráda přečtu každý rok a vždy v ní najdu něco nového.

Aliii
13.05.2023 4 z 5

Před lety v rámci povinné četby mě Malý princ moc nezaujal. Teď, v pokročilé dospělosti, jsem ocenila filozofické myšlenky i možnost vnímat okolní svět opět očima dítěte. Část knížky jsem předčítala i čtyřletému synovi a líbila se i jemu.

špulo
12.05.2023 5 z 5

Kniha krásna vo svojej jednoduchosti a ešte krajšia vo svojej hĺbke. Celorodinná záležitosť ;))

Belanna
09.05.2023 5 z 5

Opět jsem si ověřila, že tato knížka po každém dalším přečtení přinese nové pocity a nové poznatky. Čím je člověk starší, tím více jí chápe a rozumí ....

E.T.007
05.05.2023 4 z 5

Opäť jedna z kníh povinnej literatúry, ktorá stojí za prečítanie. Nie som z nej úplne namäkko, ale páčila sa mi. Je to taký trošku zvláštny príbeh, ktorý je popretkávaný viacerými peknými myšlienkami. Tak sa nenechajte odradiť tým odpudzujúcim slovom POVINNÁ literatúra. :)

lukaskmn1
04.05.2023 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Pochybuji, že tam šlo o to, aby byl děj plynulý. Přečetl jsem si ji rovnou dvakrát, vzhledem k její délce. Jinak samozřejmě doporučuji, je to prostě klasika, kterou by měl mít přečtenou každý. Osobně nijak netvrdím, že se jedná o nejlepší knihu ze všech, to samozřejmě ne, ale také nijak neříkám, že od toho má daleko.

Evkaha
27.04.2023 3 z 5

Nooo, třičtvrtě knihy jsem si říkala - jo, myšlenku to má, ale že bych z toho byla nějak odvařená... - překvapivě mě rozsekal konec, od části jak šli hledat studnu - proto tři hvězdy a někdy možná přehodnotím celou knihu na lepší.

Petr13103
27.04.2023 2 z 5

Nedočteno, jak to mám říct, řeknu to asi tak: nepochybuji o tom že má kniha hlubší psychologický pojem, to tedy nepopírám, ale připadá mi to takové bez děje, takové plytké a jalové. A abych se přiznal tak knihy čtu s tím očekáváním že do mě děj napumpuje to nadšení a to je to co mě baví. Tato kniha by byla tudíž lepší kdyby byla napínavější zápletka a případně do toho zakomponovat i psychologické pojetí. Malému princi ještě šanci dám, ale zatím 2*.

Mayaotzin
25.04.2023 5 z 5

Komu unikne hluboká myšlenka malého prince, tomu unikne všecko podstatné. Tohle bude mít vždycky místo v mém srdci.
A vůbec..."nakresli mi beránka"

Chris97
23.04.2023 5 z 5

Milý příběh o Malém princi, který si žil na své malé planetce a vydává se na cestu. Během cesty potkává různé lidi - Lampaře (dělá svou práci, i když postrádá smysl), Pijana (pije, aby zapomněl, že se stydí, že pije) či Domýšlivce (narcis). To jsou lidé, s kterými se setkáváme, ba i někdy stáváme, i my samotní.

Je to filozofická, útlá knížka, z které si každý vezme to, co chce. Myšlenek mezi řádky je nepočítaně moc.

Andi
16.04.2023 4 z 5

Útlá knížečka, která se přeceňuje. Přesto na téma iracionality a hlouposti lidského konání patří k těm lepším. Jiná díla autorova se týkají létajících strojů a pilotů - Při srovnání děl mi připadalo, že Malého prince snad Exupéry ani nemohl napsat, tak moc byl způsob psaní rozdílný. Nebo to bylo ztraceno v překladu.

EliskaD
14.04.2023 5 z 5

´Když jde člověk stále rovně, daleko nedojde.´

Z knihy by se dala citovat snad každá věta.

Evikkurcik
04.04.2023 5 z 5

Četla jsem ji do výzvy, jako malé se mi moc nelíbila, teď už trochu ano

Buchtičkajani
01.04.2023 3 z 5

Jako malé se mi kniha nelíbila. Teď jsem ji vzala do ruky kvůli výzvě. Určitě mě zaujala více než v dětství.

Kristulda
24.03.2023 1 z 5

Tuto knihu jsem četla kvůli výzvě, v dětství mě neoslovila a to se nezměnilo. Snažila jsem dát jí šanci, ale nejsem cílový čtenář.

Naďa2411
24.03.2023 1 z 5

Poslechnuto jako audiokniha s vypravěčem panem V. Preissem jenž nás v osmi kapitolách seznamuje s Malým princem, který má domov na planetce B612 o velikosti domu. Domov opouští a cestuje vesmírem poznává další planetky, na každé z nich je jiný dospělý: král, domýšlivec, pijan, byznysmen, lampář a zeměpisec. Každý z nich mu dává své moudro. Patřím do druhé skupiny čtenářů, neboť v dospělosti mě kniha vůbec neoslovila. V kapitolách jsou nesouvislé a nahodilé věty, které mi nadávaly smysl. Vadila mi i dost naivní hlavní postava. Vypravěč mu dával svá moudra, ale já jsem si z nich nedokázala nic vzít. Nelíbilo se mi i používaná čísla, vždyť malé děti nemají představu kolik je tolik miliónů atd. Mám ráda večerní oblohu a hvězdy, ale s tímto příběhem tam někde nahoře poslání této knihy nevidím.