Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16256 16256

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

elin.m
27.02.2017 2 z 5

Když jsem byla dítě, nikdo mi tuhle knihu nečetl a později ani nikdo nepředkládal k přečtení. Dnes chápu proč. V dětském věku nelze podle mně pochopit její obsah. Před několika málo okamžiky jsem ji na straně 45 ze sta zavřela. Nebavilo mně to a nechápu proč o ní všichni tolik básní...
Nic moc.

DARKeccentric
26.02.2017 5 z 5

Malý princ je prostě klasika. Já osobně ji mám za hodinku přečtenou, ale tahle knížka se musí pochopit. K tomu si ji musíte přečíst víckrát.

zbožňuju_knihy
26.02.2017 5 z 5

Úžasné. Škoda, že jsem si přečetla až v dospělosti. Prostě nádhera... Současně si ale nejsem jistá, že ji děti dokážou pochopit.

Emilie1906
25.02.2017 5 z 5

Jako dítě jsem tuto knihu vůbec nechápala. V dospělosti se k ní ráda občas vrátím.

Verca01
24.02.2017 4 z 5

Malého prince jsem se rozhodla přečíst, jelikož jsme ho probírali ve škole a mě se strašně zalíbilo, jak nám o tom pan profesor s naprostým nadšením vyprávěl. Tak jsem si řekla, že v tom pravděpodobně bude něco speciálního, protože jinak by z toho nebyl tak uchvácen. Když jsem jej potom sama další den přečetla, nezanechalo to ve mě zdaleka tak obrovskou stopu... Možná jsem na to nahlížela ze špatného úhlu nebo jsem od toho očekávala až moc a típ pádem jsem tu knihu předcenila a proto mi nedala to, co ostatním... Ale určitě nelituji, že jsem knihu četla. Dala mi jisté podněty k přemýšlení.

Kniha se pěkně čte a nedá se říci, že jsou v ní pasáže na zamyšlení. Celá kniha je jedna velká pasáž.

IvusP
24.02.2017 5 z 5

Má absolutně nejmilovanější knížka! ❤ taková hloubka obsahu v tak "malinké" knížečce... to budeme jinde hledat jen těžko... kdykoliv ji čtu (a že je to často) usmívám se a hřeje mně u srdce, stejně tak jako je mi na konci do pláče, jako u žádné jiné knížky.. pro mně nejen knížka, ale poselství... :-)

martina.culik
24.02.2017 2 z 5

Četla jsem Malého prince víckrát, ale nejsem z něj tak nadšená, jako většina ostatních čtenářů. Prostě mě tato kniha neoslovuje.

Xoxo_Christiane
21.02.2017 5 z 5

Tahle kniha s kouzlem uvnitř je krásnou vzpomínkou na mé dětství. Víc nemusím dodávat.

LaBrume
20.02.2017 5 z 5

Věřím, že Malého prince můžete číst jako dítě, dospívající, dospělý i starý a vždy si tam najdete "to svoje". Lehké filozofování o smyslu lidského bytí, nalézání vnitřního klidu v lásce k bližním, kniha, která hladí svou něžností, jednoduchostí a přitom velkou hloubkou. V pravdě jedno z nejzásadnějších děl literárního kánonu, které by si měl každý přečíst.

Percabethka
20.02.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem už četla, tolikrát, že se to ani nedá spočítat ♥ Kdyby nebyla tak kraťoučká, řekla bych, že je to moje nejoblíbenější knížka vůbec :)

PanTomina
19.02.2017 5 z 5

Naprostý klenot i mezi nejvybroušenějšími kousky. Důležitá kniha dětství, dospívání a nakonec jistě i stáří.

Katy59
19.02.2017 3 z 5

Super kniha, zajímavé poučení, trochu mně zaskočil konec

Corly
17.02.2017 5 z 5

Perla perel :-)...opavdu poklad, který si střežím...a díky kterému jsem ráda, že ve mně navždy zůstane kus dítěte. Protože ,, Ti dospělí jsou ale podivíni..."

slaska77
12.02.2017 5 z 5

Knihu jsem četla už asi 10 x, vždycky, když něco v životě řeším, když mě něco trápí, je toto ta nejlepší náplast na všechny bolístky. Autorovy ilustrace jsou legendární. Jen si myslím, že je to hlavně kniha pro dospělé, takže trochu nechápu, že nás s ní "mučili" už někdy v 5. třídě na základní škole. To jsme jako děti nemohli ocenit.

KingKylie
12.02.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Jestli ještě někdo nečetl, určitě doporučuji!

simi28
11.02.2017 5 z 5

Tuto knihu prostě miluji. Moc se mi líbí, že ji můžete číst v jakémkoliv věku. Dítě v tom vidí pohádku a dospělí filosofii plnou citátů a různých myšlenek.
Malý princ je proto jedna z mála knížek, které doslova musíte přečíst několikrát za život. Čím jste totiž starší, tím více pochopíte smysl tohoto příběhu a pokaždé tam najdete něco, co jste během minulého čtení přehlédli nebo nepochopili.
Malého prince jsem četla už třikrát a rozhodně se k němu někdy vrátím. Doporučuji a hlavně víckrát za život!

FoboSVK
10.02.2017 5 z 5

Malého princa nemá zmysel čítať očami. Vtedy uvidíte iba pekný príbeh o malom chlapci ktorý bol plný dobroty, a nech ho budete čítať viackrát stále to bude ten istý príbeh o malom chlapcovi...
Malého princa treba čítať srdcom, svojím vnútrom. Vtedy uvidíte nespočetne veľa príbehov nie o malom princovi ale o človeku samotnom...

Ajinka126
09.02.2017 5 z 5

Přiznávám se na úvod, že jsem Malého prince četla teprve před rokem. A to už mám povinnou četbu dávno za sebou. Za to jsem ho četla hned několikrát po sobě. A vracím se k ní vždy, když je mi smutno. Je to něco tak nesmírně citlivého, promyšleného, chytrého a nádherného. Malý princ je pro mě obrovským skvostem zejména proto, že každý si tam najde to svoje. Každý ho vnímá po svém. Vhání to do mysli otázky, na který ať si každý najde vlastní odpovědi. Doporučila bych to všem, kteří chtějí potěšit svou duši.

flanky
08.02.2017 5 z 5

Nádherná klasika. Příběh je tak jednoduše prostý až je úžasný. Dětský pohled na svět dospělých ukazuje pravé myšlení dětí, aniž by nějakým způsobem vychovával. Tohle je prostě povinnost.

martina9717
08.02.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem poprvé četla, když mi bylo 16 a od té doby, mi již tři roky leží v srdci. Je to svým způsobem jednoduše psaná pohádka, ale s velikým sdělením. Malého prince miluji a díky něj i další knihy, které jsou krátké, jednoduché a přesto plné něčeho, co si musíte najít sami v sobě.