Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5057 1174

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

invocation11
09.09.2017 2 z 5

Zkrátka jeden takový velký, rodinno-sousedský gangbang. Lidé se nudí, tak souloží. Lidé neví, jak řešit problémy, tak souloží. Lidé nechtějí ublížit svým partnerům, tak souloží jinde.

Přiznám se, že po 40. prosouložené stránce (hurá, i ten pes si nakonec vrznul!) mi začalo být úplně fuk, kdo, kde, s kým a v jaké poloze... Jako by zkrátka měl čtenář zavzpomínat na svá teen-telecí léta, kdy mu každá zmínka, asociující sex, přišla naprosto k popukání... Pro mě asi jedinou sympatickou postavou s nějakým tím vnitřním světem byla paradoxně "frigidní" Táňa. Neupírám autorovi čtivost, psát beze sporu umí, ale opět se mi potvrdilo, že knížky na takové to "domácí žvýkání" pro mě prostě nejsou, anebo jsem u Hartla holt sáhla po špatné knize.

Niu
04.09.2017 4 z 5

Humorně popsané osudy dvou rodin. Čtivé, vtipné; zároveň velmi zábavné i smutné okamžiky. Chvilkama trochu matoucí, jak se prolínaly roky. Nevadilo by tomu ubrat pár stránek a možná trochu páry u sprostých slov.

liskabystrouska
03.09.2017 5 z 5

Příjemné a ctive čtení českého autora. Kniha mapuje zivot dvou rodin a jejich přátel v průběhu let, moc jsem se bavila i kdyz romány o lásce a životě nejsou muj šálek kávy. I příště si rada a s chuti prectu knihu tohoto autora

sd1992
03.09.2017 4 z 5

Abych se přiznala, tak nečtu české autory.. Bohužel mi naše literatura nic moc neříká... Takže čtu z 98% pouze knížky od zahraničních autorů. Ale Patrik Hartl?!! Tak tomu jsem se rozhodla dát šanci, protože spousta lidí v mém okolí jej chválí.. tak jsem si řekla, proč to nezkusit? A NELITUJI!! Pro mě fakt milé překvapení... Malý pražský erotikon byla druhá knížka a SUPER! Vtipné, čtivé, promyšlené.. jakože příběhy, které se fakt dotknou každého z nás, protože nemůžeme popřít, že v takovém světě fakt žijeme a stejné příhody se dějí i nám.. za mě velká pochvala a těším se na další. :-)

PaniJani
01.09.2017 3 z 5

Za mě těžký průměr. Jako oddechovka celkem dobrý, ale žádné velké nadšení se nekonalo. Kdyby nebyl téměř v každé druhé větě sex, jeho náznak nebo cokoliv s ním související, měla by knížka podstatně méně stran. Ale jo, občas jsem se u knihy usmála, něco zas lehce dojme. Že začátku mě to tolik nebavilo, pak jsem už byla zvědavá, jak se to se všemi vyvine. A taky jim lehce závidím, jak jsou snad všichni úžasně krásní, talentovaní, bohatí

evajs.evajsek
01.09.2017 5 z 5

Přečetla jsem zatím dvě knihy tohoto autora. Byla jsem příjemně překvapena. Pohodové čtení na třeba na dovolenou. Čtivé, úsměvné - příběh se mi odehrával před očima. Dokázala bych si představit i filmové nebo seriálové zpracování.

Danca196
01.09.2017 3 z 5

Popravdě jsem čekala od knihy mnohem víc, ale asi to je tím, že autor je v současné době snad ve všech mediích a jeho knihy mají velkou reklamu. Ale jinak je to celkem čtivý příběh několika lidí, jejichž příběhy jsou vzájemně propojeny. A některé situace, které prožívají autor celkem vtipně popsal.

spicule
31.08.2017 2 z 5

Mně se to nelíbilo.
Vzala jsem si knížku na dovolenou jako odychovku od jiného žánru a dost jsem se nudila. Možná jednou nebo dvakrát jsem se lehce pousmála.
Postavy jsou jen těžko uvěřitelné. Všichni nadstandartně dokonalí, úspěšní... nesympatičtí. A rádoby vtipné pasáže např. o výkalu na klacku mi přišly jenom trapné.
Mám pocit, že tohle by napsal každý druhý.
Nejspíš to byla první a poslední knížka, kterou jsem od Hartla četla.

AnickaMufinka
27.08.2017 5 z 5

s kazdou dalsi prectenou knizkou od P.Hartla se vic a vic presvedcuji o tom..ze jeho knizky miluju!:))tato se mi libila asi vic jak Okamziky stesti..hrozne chytlava..

nicol.s
27.08.2017 3 z 5

Pro mě druhá kniha od tohoto autora, která se mi opět líbila, příjemné, letní, nenáročné čtení :)

Lusota
26.08.2017 4 z 5

Čtivé, leč ne úplně vtipné. Nechápu, že se místní hodnotitelé tak bavili. Já se zasmála snad dvakrát, jinak mi bylo spíš teskno, trošku trapno, chvílema depresivno,... Od Hartla jsem přečetla ještě Prvoka a asi s tím mám stejný problém. To ale neznamená, že by se mi styl psaní nelíbil, jen do škatulky "strašná sranda" bych tyhle knížky nezařadila.

LadyCotton
26.08.2017 3 z 5

Kniha se mi nečetla tak lehce jako Prvok, šampon...
Z počátku jsem měla problém si představit, že by v roce 75, 85 se mohli lidé chovat tak jak autor popisuje. Také jsem měla problém s tím, že se v příběhu objevovali reálné známé osobnosti a několik postav bylo některými osobnostmi inspirováno (jen tak mimochodem: v knize není žádná věta o tom, že postavy neexistují a podobnost s nějakou známou osobností je čistě náhodná). Nejsem žádný puritán, ale přišlo mi, že kdyby se*u tam bylo méně, vůbec by kniha o nic nepřišla. Naopak.
Nicméně jakmile se děj přehoupne do porevolučních let, tak pěkně odsýpá a čte se jedním dechem :-)
Je to odpočinkové čtení. Knížku si přečtete na dovolené nebo během dlouhých zimních večerů, ale nemyslím si, že byste jí chtěli následně číst znovu a znovu...

SakuraLuci
24.08.2017 4 z 5

Oddechové a úsměvné čtení, pro odreagování naprosto super. Škoda, že nemá ještě pokračování, klidně bych četla dál. Na letní večery byla skvělá společnice. Doporučuji

maciasek
24.08.2017 4 z 5

prima knížka, vtipná, čtivá, doporučuji na dovolenou nebo na volné chvíle

KattyV.
23.08.2017 5 z 5

Super knížka! Čtivá jak blázen a dost jsem se nasmála. :-)

timelady
22.08.2017 5 z 5

Vtipné, oddechové, poutavé. Jako odlehčující čtení naprosto ideální :)

dagsvob
22.08.2017 5 z 5

Pohodové čtení ze života, skvělý humor.....

evis_ka
22.08.2017 4 z 5

Moje první kniha od Hartla, kterou jsem se rozhodla přečíst po vydání a následném boomu Okamžiků štěstí a následně i jeho dalších knih. Patrika Hartla jsem znala z různých televizních talkshow, a protože mě zaujal jako člověk, rozhodla jsem se dát jeho momentálně oblíbeným knihám šanci.
Kniha byla čtivá, celkem poutavá, místy vtipná a děj hezky ubíhal. Líbí se mi Patrikův styl psaní a celkově jsem vlastně byla spokojená, nicméně až tolik kreditu bych knize přeci jen nedávala. Nezanechala ve mě takové to "něco" skvělé knihy, která jednoznačně stojí za přečtení.

yellowbanna
18.08.2017 3 z 5

Nejdříve jsem znala Patrika Hartla jen z rozhovorů a jeho FB profilu a nadchnul mě jako člověk a osobnost. Proto jsem chtěla poznat i jeho dílo. Bohužel jsem se s prvním výběrem moc netrefila. Malý pražský erotikon je přesně takový, jak už tu mnohokrát zaznělo - popis kdo, s kým a jak často bez výrazněji vystupujícího příběhu. I na oddechové letní čtení mi kniha přišla příliš povrchní. Knížku jsem dočetla jen kvůli svému prvotnímu nadšení z autora a celou dobu mě to docela mrzelo, že takto zklamal mé očekávání.
Shodou okolností jsem v létě shlédla i Hartlovu divadelní hru "Líbánky na Jadranu" s Evou Holubovou a Bobem Kleplem na Letní scéně na Vyšehradě. Ta mě nadchla, přestože i toto byla lehká letní komedie. Možná to bylo převedením látky na divadelní prkna, možná to bylo kouzlem všech protagonistů. Nicméně chci dát autorovi ještě jednu šanci. Čeká mě teď jeho prvotina - "Prvok, šampón, tečka a Karel". Snad bude hvězdiček víc.

Fíček01
17.08.2017 5 z 5

Skvělé čtení na dovolenou!