Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5073 5073

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

lenka7348
20.03.2021 5 z 5

Ale jo, to mě bavilo. Takové ze života - chvíli se daří, chvíli zase ne. Chtěla jsem ale vědět, jak je to s P. a T., to jediné mi vrtá hlavou, a štve mě, že to nevím!

knihomolkadorfa
19.03.2021 5 z 5

Patrik Hartl mě hodně baví !! Odpočinkové, vtipné a v dnešní "divné" době super odreagování.

DomYell
19.03.2021 5 z 5

Ac mam humor rad, malokdy se dokazi nahlas smat u knih... U teto jsem se musel krotit abych se nesmal tak moc nahlas, jak bych chtel... Protoze jsem se chtel smat hodne casto a hodne hlasite... Asi ne, jak to pan Hartl dokaze, ale dost podobne. Hrozne mile a dlouho odkladane prekvapeni!

Linda007
17.03.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Mnohem víc, než Nejlepší víkend.

mia.com
16.03.2021 4 z 5

Ma prvni kniha od Hartla a vubec nelituji. Sedl mi jeho styl psani, jak pouziva hovorove vyrazy, je primy, nic nezaonacuje a proste to napise, jak to je. Ackoliv ma knizka pres 400 stranek, pribeh ubiha hodne rychle, svizne, porad se neco deje. Jen teda mi prijde hrozny svet, kde kazdej kazdeho podvadi. :D

Rozari
14.03.2021 4 z 5

Moje spotřeba knih nějak roste. Včera jsem rozečetla a dnes dočetla. Co budu dělat zítra?

Musím přiznat, že mě to bavilo víc, než jsem čekala (protože jsem čekala asi něco jiného). Taková rodinno-sousedská sága, snad skoro ta telenovela, o níž byla zmínka v závěru, člověk se chtě-nechtě musí vrátit do vlastní minulosti, do historie své rodiny, podívat se nutně i na současnost.
Z knihy si odnáším jednu informaci: když budu dobře vařit (aspoň jako dosud), naši tři synové se k nám budou rádi vracet, neboť láska prochází žaludkem :-)
Fajn čtení, dávám 4 hvězdy (stále platí, že nemám v knihách ráda vulgární výrazy) a jdu spát.

Kaajiinka13
03.03.2021 4 z 5

Oddechová knížka, moje první od tohoto autora. Není špatná, ale doufám, že ostatní autorovy knihy budou lepší. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami.

marti.s
28.02.2021 3 z 5

Čtivá oddechovka, tak jako (za mě) všechny knihy co jsem od Hartla četla. Ikdyž pro mě asi nejslabší. V danou chvíli pobaví, po delší době budu jen těžko vzpomínat o čem přesně byla.

Ladislav73
27.02.2021 5 z 5

Kniha popisuje popisuje příběh dvou rodin od období tzv.normalizace až do dnešní doby.
Jsou zde na pozadí tohoto období popsány snad všechny podoby lásky a vzájemných milostných vztahů mezi lidmi.

„Láska není náchylnost jednoho k druhému, ale neschopnost žít jeden bez druhého.“

Kjeta
27.02.2021 5 z 5

Výborná!

1Booklover
23.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Malý pražský erotikon byla kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Je vtipná, děj se netáhne a neustále se v knize něco děje. Je plná dějových zvratů, které čtenář (alespoň za mě) opravdu nečeká. Co se stalo s postavami bylo u některých nesmírně překvapivé a nečekané. Pohled zvířecích mazlíčků byl do knihy dokonale a nenuceně zakomponovaný a přišlo mi, že to knihu nijak nenarušovala a naopak ji to dělalo o to vtipnější.

Hlavními hrdinami jsou Marta se Zbyňkem a svými dětmi Tomášem a Cyrilem. Druhou rodinou je Táňa s Honzou a dětmi Adélou a Petrou + Patricie. Samozřejmě nesmím opomenout Bublinu a Fida.
Láska se tu prolíná všemi směry (ať už fyzická nebo jen citová). Ovšem není to jen kniha o milování. Je o životě jednotlivých postav, o jejich vývinu, o nevěrách, přiznáních, bolestných chvílích, které v lásce zažil snad každý.
Autor vše popisuje tak nenuceně a lidsky, že jsem se velice rychle vcítila do jednotlivých postav, kdy každá pro mě byla něčím specifická a oblíbená. Nemůžu říct že by tu byla postava kterou bych "neměla ráda".

Kniha je za mě opravdu hodně vtipná, autorův styl psaní je velice jednoduchý, plný "typicky českého humoru".
Jediné co bych knize vytkla bylo na můj vkus občas zbytečně moc sprostých slov.

tess.de.veles
20.02.2021 2 z 5

První knizka od pana Hartla...a jsem docela zklamana...Cekala jsem "něco" víc... Skoda, protoze je mi moc sympatickej....:-( Tak zkusim jeste jednu od nej a pak uvifim, jestli ho zavrhnu nebo si ho oblíbím...

jaHanicka
16.02.2021 5 z 5

Moje první od Hartla, a nezklamala, právě naopak. Žádné zbytečně rozvláčné pitvání, které mě od romantických námětů většinou odrazuje, výborně volený jazyk. Je znát, že pan autor si s tím skutečně vyhrál. Rozhodně mám v plánu pustit se do dalších jeho knih.

Tereza0107
15.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Moje druhá knížka od Patrika Hartla a celkem se mi líbila. I když musím podotknout, že mi to přišlo hodně podobné jako Okamžiky štěstí. Je to taková oddychovka, autor se s ničím moc nemaže, takže je čtenář udržován v celkem svižném tempu. Příběh sice místy působil jako taková pražská telenovela - každý spí s každým, utajované druhé rodiny nebo lesbické vztahy, objevení sourozenci atd.
Ideální knížka pro ty, kdo chtějí vypnout, zasmát se a v ničem se moc nebabrat.

Morgenka
14.02.2021 4 z 5

Tato kniha od pana Hartla se mi líbila nejvíc!!.. Hodně jsem se u ní nasmála ????????
Občas vážná témata je dobré proložit něčím vtipným, lehkým čtením.
Borec

Hellothere
11.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Od Patrika Hartla jsem ještě nic nečetla, ale jeho jako osobnost mám ráda a tak jsem si už delší dobu chtěla něco přečíst. Malý pražský erotikon jsme měli už delší dobu doma a já se pořád ne a ne odhodlat. Nakonec jsem si řekla, prostě už to udělej. Moje okolí mělo hodně smíšené názory, někdo říkal, že jeho knihy jsou všechny na jedno brdo a jsou stejné. Další si je zase pochvalovali. Podle mě záleží na tom co kdo preferuje. Je sice pravda, že kniha byla celou dobu dost podobná v základu, ale mě to vůbec nevadilo. Asi záleží na tom, jestli vám ten jednotný styl sedne, nebo ne. Líbilo se mi jak bylo do děje vloženo zvířecí uvažování. Trochu mě mrzelo, že Honza a Patricie zemřeli. Bylo to takové zvláštní a ze začátku mi přišlo, že se to do celkového pozitivního stylu knihy nehodí, ale vlastně to bylo v celku v pohodě. Je to podané stylem, díky kterému to dobře přijmete a ani neuroníte moc slz. Líbilo se mi jak na konci knihy jsou všechny děje postav ukončené a většina z nich dopadla dobře. Takže za mě ano.

kkouzlo
30.01.2021 3 z 5

Oddechovka, když nemáte sílu číst nic náročnějšího :) ostatní knihy autora mě ale zaujaly víc

zouharov
28.01.2021 3 z 5

Čte se velmi dobře, oddychová četba, ale čekala jsem víc.

Renatka11
28.01.2021 3 z 5

Čtivé a pohodové, ale po delší době si z toho nepamatuju skoro nic.

Tulkava
25.01.2021 4 z 5

Dalsi skvela oddychovka, cte se temer samo,ale to vsechny knizky tohoto autora...precteno temer jednim dechem....