Malý lord

Malý lord https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68512/maly-lord-68512.jpg 4 123 34

Malý Cedric žije se svou ovdovělou matkou ve skromných poměrech v New Yorku. Netuší, že je vnukem anglického hraběte Dorincourta. Chlapec ho však nezná, protože hrabě přerušil veškeré styky s jeho rodinou. Nyní je ale Cedric Dorincourtovým jediným žijícím příbuzným a hrabě si přeje, aby žil s ním v Anglii a dostalo se mu odpovídající výchovy. Na cestě vzájemného sbližování je ovšem čeká nejedna překážka…... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Vojtěch Šeba

Little Lord Fauntleroy , 1886

makushenka
08.01.2017 4 z 5

Na mě to působí sluníčkově, až kýčovitě, ale hrozně se mi to líbilo, nemůžu si pomoct. Cedrik si získal srdce dědečka i mé. ♥ Až budu mít jednou dítě, určitě mu budu chtít tuhle knížku předčítat. Cedrik by byl pro děti skvělým vzorem.

Gyw
18.09.2016 5 z 5

Překvapuje mě, že na tak krásnou knížku jsem narazila až v dospělosti.Je to nádherná dětská knížka.

janasim
06.06.2016 5 z 5

Tento příběh jsem četla dcerce před spaním a velice mě mrzelo, když usnula a já musela knihu odložit. Mrzí mě to i teď, kdy už jsme knihu dočetli. Jak ráda bych se ještě něco dozvěděla o malém Cedrikovi, jeho dědečkovi a přátelích. Tento příběh mě uchvátil, stal se snad mojí nejoblíbenější dětskou knížkou a to i přesto, že jsem ji poprvé četla až nyní v dospělosti. Malý lord je kniha, kterou nenechám jen tak ležet a zapomenout v knihovně. Těším se, až si jí opět budeme číst.

Liduka
13.11.2015 5 z 5

krásná kniha o tom, že i zatvrzelé srdce se dá obměkčit.

ELMA
13.11.2015 4 z 5

Nejsem si jistá, že by mi Malý lord dal tolik, kdybych ho četla jako dítě

pavla9879
11.06.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, kterou jsem od dětství četla již nesčetněkrát :o)

Poutnice
07.02.2014 5 z 5

je zvláštní, jak se kniha mění spolu s věkem čtenáře. Narazila jsem na ni v dětském oddělení knihovny a půjčila si ji ze zvědavosti - kniha pro malé děti, ale dospělého nejen nenudí, ale dokáže mu i něco dát...

hanapek
21.01.2014 5 z 5

Kniha mého dětství, kterou jsem přečetla mockrát a vždy u ní uronila nějakou tu slzičku. Krásně dojemná i když s odstupem času dost naivní.

1alena1
28.06.2013 5 z 5

Knížka, kterou jsem v době svého dětství četla vždy,když jsem zažila něco nepěkného, tak jsem se chtěla vždy znovu a znovu ujistit, že dobro zvítězí nad zlem. Četla jsem ji opravdu mnohokrát a vždycky mi pomohla, jak je zde již uvedeno, že je to kýčovité a přehnané, tak v tomto případě to tak má být. Díky za to.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Pre mňa nostalgická kniha o tom, ako malý Lord Cedric svojou detskou, dobrou a čistou dušou dokáže zmeniť svojho starého a zatrpknutého deda. Trošku naivné, ale neodolateľné.

Yalka
02.01.2013 5 z 5

Vhodné pro Saturninovu kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru. Cedric je přesně to dítě, které by po vylodění na pustém ostrově proneslo: "Bohdá, že žízní nezhyneme!"
Přestřelené, kýčovité, ale ve svém žánru klasika.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Souhlasím, že je to kouzelná klasika, taky ji mám po mamince....

bovinka
03.03.2011 5 z 5

Oblíbená knížka mé babičky a moje. Měla jsem vydání po ní, ale nepodařilo se mi ho na internetu nalézt. Bylo přeložené Eliškou Krásnohorskou a bylo naprosto kouzelné číst některé výrazy. Momentálně mám vydání z roku 1991, původní si vzala teta. Škoda. Tady už maminka láskyplně Cedrykovi neříká Cedouši:-)

nightlybird
03.03.2011

Malý lord je první dětský román Frances Burnett, který původně vycházel jako seriál v období listopad 1985 - až říjen 1986 v St. Nicholas Magazine a jako kniha byl vydán v r.1886 v nakladatelství Scribner . Kniha se dočkala řady filmových i divadelních zpracování a v roce 1988 byl také vytvořen zajímavý precedens v oblasti autorského práva, když autorka vyhrála soudní spor kvůli divadelní adaptaci Malého lorda.
Pro velký časový odstup si z knihy nic nepamatuji, jen že mne to tenkrát moc nenadchlo, Cedrik se mi jevil jako zpovykaný spratek, můj taťka by ho srovnal do figury svou rukou jako lopata uhelka. Kniha byla staré vydání s ilustracemi snad Černého a ví bůh, kde je jí konec, jako celá řada jiných dětských mi byla zabavena některým z mých dítek.