Malé ženy (zkrácené vydání)

Malé ženy (zkrácené vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102358/male-zeny-102358.jpg 4 510 112

Malé ženy série

Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Tento nový překlad poprvé po více než sto letech představuje českým čtenářům Malé ženy v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Antonín Dědourek

Little Women , 1868

Radka_p
02.12.2019 4 z 5

Akoby som čítala Annu zo Zeleného domu, milé, jednoduché čítanie o osudoch 4 rozdielnych sestier, ktoré v priebehu jedného roku zažívajú rôzne dobrodružstvá.

Lindah
01.12.2019 4 z 5

Klasicke dilo, zadne velke napeti, ale cte se prijemne.

irskádívka
13.11.2019

Když jsem četla knihu poprvé, byla jsem uchvácená krásným příběhem, laskavostí autorky k jejím postavám, těšila mě drobná dobrodružství a každodenní starosti malých žen.
Ke knize jsem se vrátila po téměř deseti letech a doufala v návrat k příběhu, který se ve mě vyvolává představu dlouhých slunečných odpolední - bohužel, jsem při tomto čtení spíš než onu atmosféru laskavého tepla domácího krbu našla spíš poučování a pro plnost příběhu mi chyběla troška vtipu, možná snad nějaký rozhovor ve kterém by jeden účastník hovoru nevylepšoval toho druhého...
Myslím, že kniha je krásná, ale jen do určitého věku, pak je trochu příliš naivní. Přesto, pokud máte chuť, určitě si ji přečtěte, třeba bude ve správném věku a užijite si ji tak, jako já poprvé.

MaggieR
11.11.2019 5 z 5

Toľko krásnych ponaučení v takom krásnom príbehu. Vždy kniha stojí za to keď vie vohnať slzy do očí a táto je jednou z nich. Jednou vetou kniha ktorá vám pohladí dušu.
,, No z vlastnej skúsenosti viem, koľko pravého šťastia sa môže skrývať v skromnom domčeku, kde si na chlieb každodenný treba zarobiť statočnou prácou a kde trocha odriekania ešte väčšmi osladí drobné radosti.,, Malé ženy, vydanie 2019, str. 259

Tilte
10.11.2019

Klasika dívčích čtenářských začátků minulého století, plakala jsem, když se Josefína ostříhala, ale dnešní dívky už osloví leda jako zfilmovaná série HBO.

Asterixxka
09.09.2019 1 z 5

Vůbec nechápu tak vysoké hodnocení. Kdybych neměla ten hrozný zlozvyk dočítat knihy do konce, tak jí zahodím už sotva ve třetině. Ženský román?! Možná by mě bavila, kdyby mi bylo 10..

Peřinka
19.08.2019 3 z 5

Dokážu si to představit jako ideální knihu pro mladou slečnu, pro mě už trochu moc pohádka se šťastným koncem, ale oceňuji morální ponaučení, která z knihy záměrně plynou.

Turmee
07.07.2019

Oblíbená letní klasika. Sympatické postavy, uvěřitelný svět, krutý realismus protkán nadějemi a sny mladých dívek.

akdar72
02.05.2019 5 z 5

Nadčasová kniha. Jak by bylo krásné, kdybychom se k některým hodnotám vrátili...

Gabi212
24.04.2019 5 z 5

Srdcovka ♥

Margherita_N
29.03.2019 5 z 5

Měla jsem teď období Malých žen. Přečetla jsem nejdřív zkrácenou verzi prvního dílu, připadalo mi to jako pohádka pro jedenáctiletý holky, a pak jsem si přečetla kompletní román, a to teda bylo už něco úplně jinýho. Ještě během čtení jsem zhlédla film i seriál a fakt mě to pohltilo. Jednoduchý morální principy, který tam připomíná paní Marchová neustále (v románu ale na rozdíl od zkrácené verze nenuceně), by prospěly každýmu. Jak by bylo na světě hezky, kdyby je lidi dodržovali. Jo jsem strašně moc rozuměla, kromě toho, že měla potřebu starat se o houf cizích dětí, s ní mám hodně společného. Beth byla taky moje srdcovka, milá a stydlivá holka, která chtěla, aby se druzí měli rádi a aby byli v pohodě, a sama se mezi ně moc nepočítala. Jak já jsem ji chápala. Úplně mimo mě šla povahově i zaměřením Amy, ale k Lauriemu se hodila. Zaznamenala jsem, že existují snad nějaké další příběhy o tom, jak se Jo vede ve škole s výchovou kluků, ale nevím, jak moc je to kvalitní a jestli to vůbec existuje v češtině. Každopádně jestli na ně někde narazím, moc ráda si je přečtu. Skvělá kniha!

Bauriska
20.03.2019 3 z 5

Světová klasika, kterou milovala i Rachel z přátel. Milá knížka, ale nijak extra mě nezaujala. Pořád jsem čekala, kdy se bude něco dít, až byl konec.

zebrazoma
05.03.2019

Je to klasika, tak som si doplnila vzdelanie. Možno v inom ( oveľa nižšom) veku by ma to oslovilo viac, teraz je to pre mňa príliš nudné a bez humoru. Mám radšej Annu zo Zeleného domu, tam nie je na každej strane mravné ponaučenie.

Denisa.knizky
03.03.2019 5 z 5

Tak proste jak jen zivot a pribeh muze byt prosty. Kniha ukazuje zivoty obycejne slusne, milujici rodiny a jejich pratel a znamych v tom nejobycejnejsim obraze, v cemz tkvi krasa celeho romanu. Devcata provazi radost i smutek, strach i nadseni, laska i nemoc. Kazda je jina a kazda se tak jako vsichni lide potyka se svymi spatnymi vlastnosmi a snazi se pracovat na tech strankach, ve ktere jsou silne. Vzajemne se skadli a zlobi ale zaroven se doplnuji a uprimne se maji rady, presne tak jak by to mezi sourozenci melo byt. Jednoduse, jedna se o popis bezneho zivota se vsemi radostmi i strasmi, ktere k nemu patri. Vyjimecnost tohoto pribehu tkvi prave ve sve obycejnosti a krasnem vztahu mezi vetsinou lidi, co v pribehu vystupuji. Zenske romany mi od stredni skoly knihovnu moc neplni ale toto dilo je jednim ze zakladnich kamenu klasicke literatury.
Zaverem, ac mi na zacatku chvili trvalo se zacist, po par kapitolach se cte pribeh lehce a rychle. Prijemne mile, misty dojemne zpestreni.

angelika2529
13.02.2019

Dostala jsem s k ní kvůli přátelům. Fakt díky Rachel! Myslím, že už to asi v životě nedočtu. Knížce jsem věnovala takové množství času a pořád není konec. Vážně mě to hrozně nudí. Je to takové děsně naivní, až moralistické. Sice mi chybí kousíček, ale kašlu na ni! Byly světlé chvilky, ale... stejně to upadlo do táhlé nudy. usínám, jen ji vidím. Za mě ne.

Peti
11.02.2019

Milý naivní příběh o tom, jak by měla vypadat rodinná soudržnost. Krásné a odpočinkové čtení, plné sesterské lásky, gentlemanství a upřímnosti. Myslím, že by se naše generace mohla alespoň trochu poučit a hned by byl svět více láskyplnný.

Levandulle
09.02.2019 3 z 5

Krásné je, jak celá rodina drží za každé situace spolu a tolerance různých povah dívek.

Penicuik333
01.02.2019 2 z 5

Je to takove velice naivni, ale zaroven moc mile a prijemne. Urcite bych si z knihy znovu pocetla za dlouheho depresivniho listopadoveho vecera.

bigben
30.01.2019 2 z 5

Zajímala mě kniha, kterou je zmiňována v Geniálních přítelkyních, takže jsem se do ní pustila. A pořád čekala, co se bude dít a když nic, tak jsem čekala, co konec a taky nic. V dnešní době je až neuvěřitelné, že by se někdo mohl chovat tak "kladně" a nezištně.

gabra03
14.01.2019

Ač na mě mnozí budou plivat oheň a síru, tak kdysi dávno část této knihy přeložila paní Smetanová (tuším, tak mě nekamenujte, pokud to není pravda) a udělala z toho prvního dílu čtivou knížečku pro dívky, ke které se čas od času vracím. Nový překlad - a hlavně existence druhého dílu - mě překvapila. A dá se říct, že ne v tom dobrém. To samé bylo i s filmem, který byl podle této knihy natočen...

Amerika

Louisa May Alcott
americká, 1832 - 1888
2009  83%Malé ženy
2000  87%Dobré manželky
2000  75%Malí muži
2002  82%Veľkí muži
1947  83%Malé ženy (zkrácené vydání)

Kniha Malé ženy (zkrácené vydání) je v