Malí muži

Malí muži https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34672/mid_mali-muzi-8pr-34672.jpg 4 22 3

Malé ženy série

Jo je šťastne vydatá, s manželom Franzom má synov Roba a Teddyho a vedie chlapčenskú školu, ktorú si zriadila v zdedenom dome od nebohej tety Marchovej. Celou knihou nás sprevádzajú príhody, ktoré zažíva pri vychovávaní chlapcov na mužov.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Mladé letá

Little Men , 1871

Turmee
Turmee
31.08.2019 5 z 5

Pokračování je stejně milé a sypmatické jako předchozí díly. Svět chlapecké školy nám předkládá spoustu dobrodružství i poučení, lásky a rodinné atmosféry.

Margherita_N
Margherita_N
09.05.2019 3 z 5

Tohle jsem musela ve třetině zabalit, protože se tam fakt nic nedělo. Knihu jsem sehnala jen v angličtině, ve které jsem schopná číst, když příběh má spád, ale takhle mi to jazyk nejspíš ještě zpomaloval, což už bylo fakt neúnosné. Nicméně hezká idylka v tetiččině sídle, jsem ráda, že se Jo daří vést školu pro chlapce a že je celkově šťastná - a že vzala na milost i Daisy jako holku, a dokonce ji učí vařit, což je u ní fakt vtipný. Dávám si to do seznamu rozečtených, třeba to ještě někdy dočtu.

adelinka
adelinka
27.06.2013 3 z 5

v tretej časti sa sleduje rodina Marchovcov pri výchove svojich a prichýlených detí, ktoré vychovávajú a vzdelávajú vo svojej škole.....

Louisa May Alcott
americká, 1832 - 1888
2009  83%Malé ženy
2000  88%Dobré manželky
2000  75%Malí muži
2002  82%Veľkí muži
1947  83%Malé ženy (zkrácené vydání)

Kniha Malí muži je v