Chromý bůh

Chromý bůh https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139469/bmid_malazska-kniha-padly-139469.jpg 5 285 47

Malazská Kniha padlých série

< 10. díl

Lovci kostí táhnou do Kolanse vstříc neznámému osudu. Jsou na pokraji sil a vzpoury, ale pobočnice Tavore se nehodlá vzdát. Aby zachránila svět, musí přejít vražednou Skleněnou poušť a postavit se děsivým nepřátelům. Forkrul Assail hodlají zbavit svět všech lidí a znovu nastolit řád, zatímco starší bohové chtějí zpět své bývalé výsadní postavení. Magie a touha po moci, kterým bude muset pobočnice a její spojenci čelit, jsou strašlivé. A zatím v Charkanas, dávno ztraceném městě Tiste Andii, hrstka obránců pod velením Yedana Derryga zoufale bojuje s nenasytnými Tiste Liosan toužícími po ovládnutí Kurald Galain. Toto je poslední kapitola neobyčejné Malazské Knihy padlých.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Crippled God , 2011

borknagar
13.09.2014 5 z 5

Je konec. Další dlouhá životní etapa je u konce, v srdci prázdno, ale stejnak jsem naplněn pocitem štěstí i smutku. Byla to jatka, byly to nervy, ale láska vždy zvítězí nad lží a nenávistí. :) On tam na tebe počká, za branou mistra Kápě. Jednoho dne se opět setkáte a nikdo a nic Vás nerozdělí. A hrát Vám k tomu bude na svoje skřipky tklivé melodie ten, jehož jméno jest Šumař.................

LuciusWlk
02.05.2014 5 z 5

Tato neuvěřitelně dlouhá pouť je bohužel ukončena. A ukončena famózně. V podstatě vše potřebné bylo dovysvětleno a nějakým způsobem vyřešeno, byť ne vždy příjemně. Myslím, že kniha neměla nudnější místa. Kniha je jednoduše smršť událostí, dějů, dobíhajících příběhů s předešlých knih, výborného napětí, humoru, akce. Až je mi líto, že to končí. I když, Je zde ještě Esslemont a jeho podání Malazu a nakonec se můžeme těšit, co nám Erikson naservíruje nyní. :))
/// Série Malazska Kniha Padlých: Začátek série se se čtenářem nemazlí. Jste vhození do rozjetého vlaku, do příběhu bez vysvětlování, do absolutně nového světa, jehož vlastní zákonitosti by vydali na vlastní knihu. Buď to ustojíte a budete odměněni, nebo odpadnete. A jako by toho nebylo málo, druhá kniha je asi nejslabší s celé série. Ale poté následuje lavina brutálně vyjímečných knih s nádherně vzestupnou křivkou. Záplava postav, které budete milovat. Událostí, o kterých se vám bude zdát. Rozluštění, se kterých se točí hlava. Armády, kde je snad každý cvok a do které bych bez váhání vstoupil, jen abych byl jejich součástí. A závěr, jak jinak než fenomenální rozdělený do dvou knih. Což ostatně není na škodu, protože devět je jako konec bez vrcholu. Deset, je konečné číslo. Deset tisíc stran příběhu. Toto je Malaz!

Thanyss
04.04.2014 5 z 5

Mám dojem, že vlastně ještě ani nevymysleli slova, kterými bych dokázala výstižně popsat svoje dojmy z Malazské knihy padlých. Zkrátka a jednoduše mám pocit, že hodně dlouho nebudu číst nic tak výborného. Minimálně do doby, než bude pan Erikson pokračovat v dalších příbězích. A na to se moc těším. Chromý bůh naprosto splnil veškerá má očekávání, ba je dokonce možná i předčil. Naprosto epický a dechberoucí závěr, kdy mi ukáplo i několik slz. A nestydím se to přiznat. Za tu dobu, co jsem ságu četla, mi stihli hlavní hrdinové prostě přirůst k srdci. Ta investice času do tohoto náročného čtení se mi vyplatila.
Klaním se autorovi za jeho bezbřehou fantazii i výborný vypravěčský talent a oceňuji jeho černý humor, který mě opravdu hodně baví.
No, zkrátka díky Rychlýmu Benovi, Kalamovi, Kotilionovi, Šumařovi a všem Paličům mostů, Anomanderovi, Tavore, Ganoesi Paranovi, Brysi, Aranikt i Teholovi a Buggovi a nesčetnému množství dalších osob, že jsem měla tu čest kráčet po jejich boku na této neskutečné cestě až do neuvěřitelného konce.

Atheal
11.02.2014 5 z 5

Malazskou knihu padlých jsem začala číst na začátku dubna 2013 a dočetla ji v únoru 2014. Nestane se vám často, že s jedním příběhem strávíte téměř rok života. A když pak otočíte poslední stránku, nemůžete se ubránit jisté nostalgii. Šumař, Rychlej Ben, Kalam, Ganoes Paran, Icarium, Brys, Korlat, Lostara, Karsa a další a další... Nebylo to s nimi vždycky snadné a občas to chtělo přečíst pár set stran nebo i několik dílů, aby je člověk začal mít rád, aby o ně začal mít strach a aby pochopil, o co jim vlastně jde. Kruppe, Stínupán, Mael, Kotilion, Laseen.... postavy záhadné a nevyzpytatelné až do samého konce. A v neposlední řadě Tavore, ta nevýrazná obyčejná žena, která stála od začátku do konce stranou a přesto ve středu všeho. Ústřední postava, která je čtenáři vzdálena, jak jen je to možné a do jejíž mysli nám bylo dovoleno se dostat jen na kratičký okamžik. A přesto ve vás zůstane. Ona, Paliči mostů, Lovci kostí, bohové a bohyně, ascendenty a duchové. Erikson skutečně stvořil něco neuvěřitelného. Snad budu mít ještě někdy rok času, abych si tuhle úžasnou ságu přečetla znova.

mufna
01.01.2014 4 z 5

Je to opravdu strhující fantasy série, která je neskutečně bohatá jak počtem postav, tak počtem celých světů. A opravdu žádné oddechové čteníčko na wc. Úplně mi to neuvěřitelné množstvé všeho motalo hlavu - musela jsem se vracet jak v jednotlivých knihách tak i o celé díly dozadu, abych si něco připomněla nebo oživila, dost velká rozcvička pro pamatováka. Ale všechno to stálo za to. Kdysi se říkalo, že nejde zfilmovat Pán prstenů a jaké to bylo hezké pokoukání. Ale tohle si fakt nedovedu přestavit.

Eigis
08.08.2013 5 z 5

Druhá část velkého finále, ve které se čtenář konečně dozvídá o co všechno tam šlo. Řada spisovatelů neumí dotáhnout svá díla do pořádného konce, ale tohle rozhodně není tento případ. Tato kniha je prostě úžasná, přečetl jsem jí během šesti dnů, protože to šlo prostě samo. Všechny ty skvěle napsané bitvy, návrat všech postav.....prostě nemám slov. I přes tu úctyhodnou délku celé série, zde zůstává pár věcí nedořešených, takže si myslím, že knih z malazského světa by mohlo být napsáno ještě víc než je dnes avizováno. Ačkoliv jsem rád, že už vím jak to dopadlo, tak tohle nádherné počtení mě bude chybět.

wewercak
29.05.2013 5 z 5

Neuvěřitelný závěr legendární fantasy. Vracejí se všechny klíčové postavy, na které nečekají lehké úkoly. Pro čtenáře to je ale slast. Jestli bych chtěl nějakou knihu vidět na filmovém plátně, byla by to tahle kniha, neboť bitva o Charkanas a závěrečné bitvy s Assailama jsou monstrózní a výborně napsané.

Jediný zápor je, že je to konec série a tím i konec všech oblíbených postav. Naštěstí na nás čekají ještě další dvě trilogie (z občanské války z Charkanas – první díl už je venku v angličtině a druhá se bude zaobírat pokračováním příběhu Karsy Orlonga).

kanadská literatura dark fantasy

Steven Erikson (p)