Vila na Sadové

Vila na Sadové https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246758/bmid_vila-na-sadove-ULK-246758.jpg 4 346 141

Makléřka Bo série

Každý starý dům má svá tajemství... Román, který přináší dva nezávislé, ale prolínající se příběhy, odehrávající se ve vile na Sadové ulici v Ostravě v minulosti a přítomnosti. Zčásti román fiktivní, zčásti skutečný. 1941 Reinhard Heydrich nastupuje do úřadu zastupujícího říšského protektora a Johann Proske začíná v pohodlí luxusní vily na Sadové ulici psát svůj deník. Muž na prahu šedesátky, přední úředník kanceláře starosty Moravské Ostravy. Na první pohled ustrašený byrokrat však hraje dvojí hru. Původního majitele vily, celou jeho rodinu i cennou sbírku uměleckých předmětů ukrývá… 2013 Realitní agentka Roberta, přáteli nazývaná Bo. Životem protřelá padesátnice, které nechybí vtip, inteligence a skvělý úsudek. Se svým bývalým manželem vlastní úspěšnou firmu. Jejich společná minulost sahá ale mnohem dál. Do Bosny, kde před 20 lety pracovali jako elitní agenti Ministerstva vnitra. Tuto dobrodružnou část života už ale mají dávno za sebou. Alespoň si to mysleli… O vilu na Sadové, kterou jejich společnost prodává, se začne zajímat tajemný kupec. Při pátrání po jeho identitě odhalí podezřele mnoho indicií souvisejících s jejich bosenskou minulostí. Někdo krutý a chladnokrevný se je rozhodl najít a pomstít se. Hra "kdo s koho" začíná... Dva příběhy, dva osudy, minulost a současnost. A tajemství, které všechno spojuje… Skvěle namíchaný koktejl napětí, literární fikce, historických událostí a skutečných postav protektorátní Ostravy.... celý text

ugisha
12.03.2018 4 z 5

Současná linie je takový Dan Brown po ostravsku :) Protektorátní super, líbilo se mi, jak se to na konci protlo. Jsem spokojená, je třeba brát román trochu s nadsázkou, pak je to skvělé čtení!

jarmila6295
21.02.2018 4 z 5

Protektorátní linie - SUPER! Ta součásná je trošku ve stylu Jamese Bonda, ale i tak jsem četla jedním dechem!

frantisek8180
13.02.2018

Kniha Vila na Sadové se mi z počátku velice líbila, hlavně prolínání současnosti a minulosti. Postupem času však přecházela do morbidní brakové literatury. Jen jsem čekal, kdy se konečně dozvím, že válka v bývalé Jugoslávii vznikla kvůli obrazům ve vile v Ostravě. Škoda, začalo to hezky.

PetaZ
26.01.2018 5 z 5

Jedním slovem SUPER... Jasne pritazene za vlasy, ale naprosto skvele cteni... Jsem z Ostravska, takze hlasky me vzdy hrozne pobavily, protoze je velice dobre znam... Tema vaznejsi, ale ja se skvele bavila...

cecetka
13.09.2017 3 z 5

Jak uz je opakovane psano prede mnou, pribeh z Protektoratu je super. Pribeh ze soucasnosti je silene prehnany a prekombinovany. Konec je hezky, jen ze by az takova nahoda?
Roman je ctive napsany, velice dobre se cte. Ale fantazie autorovi rozhodne nechybi :-)

ritz
31.08.2017 3 z 5

Část, která pojednává o válce a je psaná formou deníku, je super. Současnost je přes čáru, ale možná to tak, bohužel, funguje, jenom o tom nevíme.

katy238
28.06.2017 5 z 5

Fantastická kniha. Kombinace napínavého příběhu ze současnosti s příběhem z protektorátní Ostravy. Nečekané souvislosti, dynamický děj, příjemné napětí. Doporučuji každému Ostravakovi i přespolním.

Boby17
08.06.2017 5 z 5

Super knížka. Napínavá, akční a v dějové lince protektorátní Ostravy také i poučná. S čistým svědomím dávám plný počet hvězd a doporučuji k přečtení.

MoniLi
29.05.2017 4 z 5

Moc se mi líbila část psaná formou deníku! Super! ale ta současnost dost nepravděpodobná, prostě pro mě přitažené za vlasy :), ale celkově pěkné čtení.

ještěrka38
11.05.2017 4 z 5

Na mě moc překombinované a na Ostravu nepravděpodobné...četla jsem nejprve knihu Anděl smrti a ta se mi líbila víc....

VladkaBU
10.03.2017 4 z 5

... současnou linku jsem takovou nečekala. Víc se mi líbily zápisky v deníku. Čekala jsem, až se hlavně dozvím, co se s tou rodinou stalo. Konec se mi velmi líbil, přečetla jsem rychle

Puntíkatýhrnek
07.03.2017 5 z 5

Tahle kniha mi dala zabrat, už dlouho jsem tak dlouho něco nečetla...někdy jsem si říkala, že už to ani nechci číst..nebo spíš nechci vědět, že je něco takového možné, že se něco takového dělo a děje...dost často jsem mrskla čtečku do kouta a pár dní na ní ani nesáhla...rozhodně to není pohodové čtení na dobrou noc...nicméně neskutečně bravurně napsané, takže jakmile s tím člověk začne, nemůže skončit...absolutní top současné české knihy..alespoň pro mne...Smekám před panem Sklářem.

dearkiki
24.02.2017 4 z 5

Tak tady jsem našla něco zcela jiného, než jsem očekávala. Bohužel, historická část v této poměrně silné knize mnoho stránek nezabrala a když už se tam objevila, tak mne to příliš nezaujalo. Spíš mne bavila ta současná linka. Příběh byl překvapující, pěkně napínavý a leckdy bylo těžké knihu večer odložit, protože jsem moc chtěla vědět jak to bude dál. Přesto už se na další knihu nechystám. Není to typ literatury, kterou vyhledávám.

veronika5179
17.02.2017 3 z 5

Do první poloviny jsem z románu byla nadšená a myslela jsem si, že předčí kdejakou severskou detektivku. Kombinace dvou odlišných postav, mluvy, vlastně i světa...Jenže toho bylo moc a od poloviny se to táhlo. Uvítala bych motivace postav namísto popisu, co kdo měl nebo bude mít k obědu a jak se kdo vyprazdňuje. Přitažené za vlasy mi přišly i popisy scén s mafií a následné vojenské "operace", výbuchy v Ostravě atd, po kterých se hrdinka jen najedla vajíček na benzince a život šel dál. Ostrava je "razovite" město, ale čeho je moc, toho je příliš. Ke konci současná linie už nebyla moc uvěřitelná. Naopak deníkové zápisy mne bavily moc a klidně bych si přečetla knížku složenou jen z popisků Proskeho. Na začátku jsem si byla jista, že dám plný počet hvězd, bohužel dávám jen tři. Příliš dlouhé a dočetla jsem jen abych věděla, jak se příběhy vzájemně propletly.

Vědruna
01.02.2017 5 z 5

Dobře vystavěný příběh, který nechce "jen" zaujmout čtenáře detektivek. Když jsem si přečetla anotaci, říkala jsem si, aby to nebylo, jako když pejsek s kočičkou vařili dort, ale musím před autorem smeknout. Kdyby svoji knihu a její volné pokračování Anděl smrti napsal v angličtině, určitě by se mu zadařilo nejen v českém rybníčku.

astroweb
23.01.2017 4 z 5

Velice zajímavá kniha, pro mě dosti nezvyklá, ale jsem rád, že jsem se k ní dostal. Historicky poučná o protektorátu a linie ze současnosti překvapivě super napínavá.

kečup60
07.11.2016 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Velmi zajímavé propojení minulosti se současnosti.

vysypanel
06.10.2016 4 z 5

Výborné. Jsem zdejší, proto má kniha pro mě dvojnásobný význam. Některé pasáže se mi zdály přece jen přestřelené, ale teoreticky se to mohlo stát. Pasáž z války silně depresivní.

Januka
02.10.2016 2 z 5

Z knihy jsem byla poměrně zklamaná. Chápu, že lidem, kteří znají Ostravu může být kniha milejší, ale já jsem v tomto městě byla pouze jednou, takže mi místa nic neříkala a děj samotný se mi zdál těžko uvěřitelný, navic část ze současnosti příliš sadistická, možná kdyby byl příběh pouze tou historickou částí, tak by sei líbil mnohem víc.
Dočetla jsem knihu pouze pro to, abych se dozvěděla spojitost mezi válečným a současným příběhem. Ani toto rozuzlení mě nezaujalo.

Smiragl
30.09.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla napínavá, psaná svižným stylem, některé detaily byly poněkud nechutné, ale k hlavní hrdince mi sedly.