Kopírák

Kopírák https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507971/bmid_kopirak-zb1-507971.jpg 4 652 221

Nejděsivější krimi thriller roku! Má krutost nějaké hranice? Anglii ochromí série hrůzných vražd. Každá byla spáchána jinou metodou, brutální … a povědomou. Pachatele totiž podle všeho inspirovali nechvalně proslulí sérioví vrazi – Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Edmund Kemper a další. Vysloužil si proto přezdívku Kopírák. Co když se ale rozhodne své vzory ještě překonat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Echo Man , 2022

Riky01
10.10.2023 3 z 5

Kniha jako sama o sobě nebyla špatná, když u nás vyšla, tak se fanoušci dělili na dva tábory, buď se Vám líbila anebo ne. Myslím si osobně, že kniha mohla mít při vydání lepší recenze, kdyby nebyla vyzdvihovaná marketingem...

Vzhledově je kniha nádherná, avšak to nelze říct úplně o obsahu. Vzhledem k tomu, že jsem fanda žánru True Crime, detektivek, thrillerů, hororů apod., zaujala mě myšlenka vraha, který kopíruje světoznámé vrahy, jako byl např. Kemper, Manson nebo Dahmer a hlavně, jak si autorka vyhraje s vyřešením případu, pokud se vyřeší...

Začátek knihy do nějaké poloviny nebyl vůbec špatný, všechno šlo postupně, popis vražd byl podle mého názoru též dobrý, avšak ne tolik jako třeba u Cartera, avšak to je můj názor. Toto možná pokračuje do nějaké 3/4 knihy, avšak konec je docela zmatečný, právě, že už ve 3/4 knihy tušíte, kdo by mohl být vrahem, avšak autorka se Vás pokusí párkrát ještě zmást. Epilogem se to ještě "dovysvětlí" a kniha skončí. Osobně si nemyslím, že se jednalo o úplně špatnou knihu, jak někteří tvrdili při vydání, ale, že by to bylo podle toho, jak byla propagovaná, nějaké terno se říct nedá.

Pozitivně lze hodnotit příběh, ten se čte sám, jak již někteří zmínili, konec trochu slabší a zbytečně zmatečný. Rozhodně bych nebral moc v potaz, co je napsané na obálce: "Nejděsivější thriller roku", fakt to tak není a nemyslím si, že někdy bude. Nápad byl skvělý, ale prostě kniha má své mouchy. Jedná se o průměr 3/5.

beer.veronika
10.10.2023 2 z 5

V knihovně jsem si zapůjčila jen kvůli zlatému znaku Světový bestseller.
Námět byl celkem zajímavý, ale podobné knihy jsem již četla.. Pachatele jsem odhadla brzo ..

mstychov
08.10.2023 4 z 5

Přiznávám se, že jsem si knížku koupila díky krásnému zpracování. Až později jsem zjišťovala, o čem je. A jsem moc ráda, že jsem si ji pořídila. :)

Kopírák dostal svůj název díky sériovému vrahovi, který zabíjí lidi přesně tak, jako to jiní séroví vrazi dělali v minulosti. Je to skvěle zvolený název. Okamžitě zaujme.

Musím říct, že kniha je plná jmen. Od vyšetřovatelů, po laboranty či rodinu a známé. V záplavě jsem se těžko orientovala a až ke konci jsem se se všemi dokázala sžít. Nepomáhalo, že se někteří jmenovali podobně.

Na začátku se Anglií otřásá vlna hrůzných zločinů na lidech, která nebere konce. Vyšetřovací tým pracuje přesčasy a snaží se najít jakékoliv vodítko, přibližující jim odhalení vraha.

Příběh se čte úplně sám. Stránky mi utíkaly jedna za druhou a já jen sledovala, co vše autorka dokázala rozehrát a proplést. Děj je naprosto fascinující a originální. Ano, každou chvíli si říkáte, kdo dokáže něco tak odporného napsat? Jenže ono nejde o to, co je napsáno, ale o hlubokou psychologii, která v příběhu prostupuje stránku po stránce. Vše je dokonale promyšlené. Vše má pod svým palcem Kopírák.

Pokud se chce čtenář dozvědět konec, je potřeba přečíst i Epilog. Teď se směju a říkám si, dobře se to autorce povedlo vymyslet ale plný počet hvězdiček dát nemůžu. Příběh měl sem tam slabiny, i když se na konci dozvídáme, s kým vším text konzultovala.

Za mě jednoznačně doporučuju všem milovníkům brutálních thrillerů. Pokud vám příběhy z knih nejedou příliš živě před očima, tak to zvládnou i citlivější povahy, třeba jako já. Opravdu je potřeba se od toho částečně oprostit a brát to jako fikci.

Oblíbenou větu tentokrát nemám. Byl to mazec.

Knihomolka_176
05.10.2023 4 z 5

Neskutečně čtivý thriller, detailně popsané vraždy a spousta krve. A nechybí ani kapitoly psané z pohledu samotného vraha, což dost cením.
Během celé knihy jsem si myslela tak pětkrát, že vím přesně, kdo to udělal. Toho správného jsem ale uhodla až před samotným koncem.
Knihu jsem nedokázala odložit, byla jsem stejně posedlá jako policisté, abych už konečně zjistila, kdo to do háje celou dobu dělal.
No a když se to konečně dozvíme a všechny dílky do sebe zapadnou, nastává Epilog, ve kterém zjistíme, že je vlastně všechno úplně jinak.
Nebýt toho konce, dám plný počet hvězdiček.

Denny456
05.10.2023 4 z 5

Bylo to fajn. Celkem se od půlky dalo odhadnout kdo se skrývá za akcemi, ale to je jedno. Četlo se to hrozně rychle a bylo to zajímavé.

Eliska07
03.10.2023 3 z 5

námět zajímavý na prvotinu slušné ale bohužel přečteno nasilu, necítila jsem to nutkání ani nedýchat a jen číst a číst

cleopatra11
29.09.2023 5 z 5

Pecka - za mě 5 hvězd. Konečně to nebylo nudné, mělo to švih a celou knihu jsem v hlavě viděla jako film. Nevím proč, Caru jsem viděla jako Angelinu Jolie..)) Připomnělo mi to film Sběratel kostí. Je sice nemožné, aby nikdy po takových vraždách nezůstal žádný důkaz, ale tak...je to kniha. Doporučuji.

lendinka.k
26.09.2023 1 z 5

Nechala jsem se zlákat obálkou, ale to je na knize to nejhezčí. Autorka se vyžívá v brutalitě, sadismu a tomu všemu jen přihlíží neschopní detektivové, což se, bohužel, POZOR SPOILER: ukáže jako záměr. Je to to největší klišé v detektivkách, kdy detektiv - vrah honí sám sebe (v tomto případě dokonce 2). Celou dobu jsem měla na vraha tip a ukázalo se, že to nebyl on, pak se zase ukázalo, že to byl on. Jediné co jsem na celém příběhu ocenila, jsou krátké kapitoly a rychlý spád. Ještě mě trochu zaujala postava Griffina. Nedoporučuji slabším povahám a také těm, kdo mají rádi dobré detektivky.

Metroušek
21.09.2023 3 z 5

Takový Minier v sukni, napadá mě. Začátek mě docela chytil, čtyři hvězdičky, říkal jsem si až do půlky knížky, paní umí psát a postřehy ze života potěší. Jenže pak to šlo dolů, až se to nedalo téměř číst a úplně mi bylo jedno, kdo je tím geniálním sériovým vrahem. Překalkulovaný marketingový výtvor, řekl bych nakonec. Některá současná, obdivovaná díla spíše hovoří o prázdnotě uvnitř některých z nás čtenářů, než o kvalitě autorů, obávám se. Výtvarně to potěší, ale vnitřně je to plytké. Docela chápu ElenTheKnihomol, že tomu dala jednu hvězdičku, a napsala dobrý komentář. Nadšené komentáře spíše ukazují ujetost, v níž mnozí z nás v současnosti žijí nebo přežívají.

Kristy78
21.09.2023 4 z 5

Neřekla bych, že nejděsivější..ale thriller to byl slušný!

Maky806
19.09.2023 5 z 5

Tak to byl tedy nářez. I přesto, že ze začatku mi něco vadilo, nevím co, asi styl psaní, tak zhruba od poloviny jsem se nemohla odtrhnout. A konec hodně překvapil, za vraha jsem považovala někoho jiného.

Dardos
17.09.2023 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, mělo to spád. Konec mě překvapil, vraha jsem neodhadla.. jsem tedy spokojená :)

Kniholapka
16.09.2023 5 z 5

Moc dobré čtení. Mělo to spád, napětí i pořádnou nálož vražd! Za mě rozhodně jedna z nejlepších knížek, kterou jsem v poslední době četla..

anovy64
14.09.2023 5 z 5

Tak to bylo povedené. Sice trochu převraždováno, ale kniha měla spád a asi tak od poloviny se téměř nedala odložit z ruky. A konec byl velice zajímavý. Doporučuji k přečtení všem, kteří mají rádi thrillery a trochu toho napětí, co bude dál a jak to skončí.

Allla9
12.09.2023 5 z 5

Temný, drsný příběh, který vás vtáhne do děje natolik, že zapomínáte vnímat okolí. Dle ukončení knihy by mohlo následovat pokrčování dalším dílem. Nenechala bych si ho ujít.

TeoCZE
11.09.2023 4 z 5

Kniha jako taková mě docela dost bavila a na prvotinu si myslím, že je to slušné dílo. Sloh je dobrý a přečetla jsem to prakticky za chvilku. Každopádně si ale myslím, že příběh jako takový je dost přitažený za vlasy a úplně nereálný, nějak extra děsivé to také není. Pokud od toho nemáte nějak extra vysoké očekávání a máte rádi thrillery, které přečtete za chvilku, určitě nebudete zklamáni. Kdyby autorka v samotném příběhu trochu ubrala a dala prostor reálnosti, zejména pak v lince o čerstvé vdově a detektivovi na nuceném volnu a hlavně teda v počtu vražd, dala bych klidně pět hvězd. Konec je navíc takový ehm, jak už tu někdo zmínil - překombinovaný a neuzavřený.

ninano
11.09.2023 3 z 5

Nejděsivější thriller roku? No mně to tak nepřišlo. Spíš mi přišlo, že autor měl svými podrobnými popisy surovostí a bestiality snahu takový thriller napsat. Bohužel ta snaha je tu příliš okatá, takže se ve finále míjí účinkem. Je to čtivé, ale neděsí.

Tammy11
10.09.2023 5 z 5

Uffffff! Dočteno se zatajeným dechem - ostatně jako celá kniha od první do poslední stránky. To se mi stává jen u knih Chrise Cartera. Takže Sam Holland: klobouk dolů!

Alethea_k
02.09.2023 4 z 5

Přibližně od třetiny knihy, jsem si říkala, že vrah je vlastně "jasný", můj tip byl 50/50. Zpočátku mě thriller nijak neohromil, až od 30.-40. strany jsem se začetla a dala knihu na dva zátahy. Můj první tip na vraha se nepotvrdil, to by bylo moc okaté, druhý jsem zdánlivě do epilogu trefila... A epilog mi dojem z celé knihy vlastně zkazil. Souhlasím s jinými komentáři zde... Přišel mi konec už překombinovaný, moc neuvěřitelný, přestože odmítáte celé knize věřit.
Nejděsivější thriller to asi nebyl. Např. při čtení detektivní série od Ursuly Poznanski jsem se o postavy bála více, byla jsem často překvapená při odhalení vraha, dávalo mi to větší smysl a knihy mě více zasáhly.
Tohle je super jako odpočinek po práci/škole a rychle to ubíhá. Marketing a ořízka zapracovaly skvěle, přesto je to z oblasti napětí to lepší, co jsem kdy četla. :-)

HanaNov
02.09.2023 4 z 5

Pro mě docela velké překvapení. Nic zvláštního jsem nečekala, ale nakonec mi kniha docela sedla a četla se úplně sama. Celou dobu mě napadalo srovnání s Hadrovým panákem, který mě z nějakého důvodu naprosto nebavil. Tohle byla jiná káva, postavy a jejich vztahy jsou zajímavé, příběh jako takový není špatný, v knize je několik překvapivých zvratů, navíc ni sedl styl vyprávění. Vytkla bych hodně slabou motivaci vraha, celkově to finální odhalení mě sice trochu překvapilo, ale nepřesvědčilo. A pak teda samozřejmě si zde nechybí určitá klišé (kdo dočetl ví)..

Sam Holland
americká