Kopírák

Kopírák https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507971/bmid_kopirak-zb1-507971.jpg 4 652 221

Nejděsivější krimi thriller roku! Má krutost nějaké hranice? Anglii ochromí série hrůzných vražd. Každá byla spáchána jinou metodou, brutální … a povědomou. Pachatele totiž podle všeho inspirovali nechvalně proslulí sérioví vrazi – Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Edmund Kemper a další. Vysloužil si proto přezdívku Kopírák. Co když se ale rozhodne své vzory ještě překonat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Echo Man , 2022

Karolína7
29.08.2023 4 z 5

Na prvních stránkách knihy mi dělalo trochu potíže zorientovat se ve jménech. Poté, co jsem se začetla, těžko jsem se odtrhávala od děje, i když byl naplněn mnoha bestiálnostmi. Ale už od poloviny knihy jsem tušila, kdo za nimi stojí. Více neprozradím - doporučuji k přečtení.

Very281
28.08.2023 5 z 5

Naprosto úžásná knižka.Napínavá od začátku do konce.vyhledávala jsme si i postovy , podle kterých vrah vraždí.Za mě super detektivka.

Barbievitko
26.08.2023 3 z 5

Tohle mě fakt bavilo. Byla jsem napnutá jak kšandy. Pak se ale začal blížit konec, a ten mě opravdu zklamal. Za mě PŘEKOMBINOVANÉ a navíc neuzavřené. Škoda.

LeNÍk32
23.08.2023 5 z 5

Nejděsivější asi né , ale napínavý určitě.
Přečteno na jeden zátah. Je to sakra čtivé. Krátké kapitoly knížka rychle utíká. No ale ten konec no nevím no i přes spoustu negativních komentářů musím říct,že se mi knížka líbila *****

mirunda
20.08.2023 5 z 5

Prečteno za jediný den. Nemohla jsem knížku odložit. Zvrácené, šílené ale velmi čtivě napsané. A ten konec? Co jako dál?

SilvieSisinka
19.08.2023 5 z 5

Nejdřív přišla série vražd.Kazda byla spáchána jinou metodou.Zda se,že napodobuje nechvalně proslulé sériové vrahy -Mansona,Dahmera,Keplera a další.Vyslouzil si proto přezdívku Kopírák.....a teď hodlá šokovat celý svět.Jeho krutost totiž nezná hranic.

Dashik
15.08.2023 5 z 5

Je tu hodně negativních komentářů, já si ale nemůžu pomoct, mně se kniha líbila moc. :D
Krátké kapitoly, mělo to spád, nenudila jsem se. Vůbec mi nevadilo, že to místy bylo přitažené za vlasy.:)
Jen ten konec mohl být teda uzavřený, to je pravda.;)
A nejděsivější thriller roku to sice nebyl, ale i tak dávám 5*.

Karoley
12.08.2023 4 z 5

Inspiroval se nejhoršími vrahy v dějinách. A pak se rozhodl je předčit...
Má krutost nějaké hranice?

Nejdřív jsem váhala, zda vůbec knihu číst. Samotný název mi přišel pitomý, moc nepomohlo ani přirovnávání k "Hadrovému panáku".. K tomu rozporuplné recenze. Zvědavost nakonec zvítězila a rozhodně nelituju! "Nejděsivější krimi thriller roku" to sice není.. ale slušně napínavá a čtivá detektivka rozhodně!

Drobnou výtku mám k výběru jmen mužských hrdinů, která se mi docela pletla.. Nate, Noah, Nav.. Taky se mohli jmenovat jinak!
Vraha jsem si tipla správně, i když to bylo docela zamotané.. Závěr se mi líbil.

ivetdos
12.08.2023 3 z 5

Hromada nechutných vražd, o kterých jsem už v minulosti někdy slyšela, mě upřímně nijak neohromily. Bylo to jako na běžícím pásu, v každé kapitole nějaká další vražda a další vyšetřování. Na mě toho bylo trochu moc. Ano, mohla jsem to očekávat, ale spíš mě to otravovalo než zaujmulo. Vedlejší linky, které doplňovaly příběh, byly zajímavé, jen kdyby se postavy občas nechovaly tak nelogicky a hloupě. Čtivost knihy to ale zachraňovala. Stránky mi letěly pod rukama, ani jsem nevěděla jak a najednou jsem byla na konci. Svižnost u thrillerů vítám a tady se to potkalo. Zvratů tu moc nenajdete, ale konec vám to vynahradí. Tak jak jsem si téměř celou knihu myslela, že jsem odhlalila hlavního záporáka, tak tomu tak úplně nebylo. Možná to autorka trochu překombinovala, ale překvapila. Taky bylo znát, že tlačila na pilu se všemi těmi nechutnostmi, ale očekávala jsem to, takže jsem se obrnila a i cíťa jako já to dokázala dočíst dokonce :-)

Přestože jsem si z knihy na zadek nesedla, tak jsem si čtení užila. Já, jako pouze občasný čtenář detektivek a thrillerů, jsem ohromená nebyla, ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Rozhodně nebyla tak špatná, jak se o ní mluvilo :-)

ZuzanaZ83
09.08.2023 4 z 5

Kniha má spád, napětí, nečekané zvraty, udržuje čtenáře v napětí. Dočetla jsem hodně pozdě v noci, protože tohle nešlo odložit. Velmi povedené. Ale ten konec!!!

alibaba72
08.08.2023 4 z 5

Až na ten konec mě to vlastně bavilo :-) ale poslední kapitolu fakt nečtěte :-)

Lejdus
05.08.2023 5 z 5

Ke knize jsem byla zpocatku skepticka. Obavy z toho, jak je doporucovana, zda to neni prehnane. Recenze byly i negativni, ale nakonec jsem se pustila do cteni. Autor velmi dobre popisuje vrazdeni obeti. Az mi z toho obcas bylo zle,ale dava to knize autenticnost. Libily se mi hlavni postavy, jak spolupracuji. Obcas nektere pohnutky hlavni hrdinky opravdu nebyly v souladu s mym nazorem. Zpocatku jsem se take neorientovala v odlisnych strankach/zprav, ale v polovine knihy mi to jiz davalo smysl a musela jsem se k temto strankam vratit. Moc dobre popsany pribeh.

Vik40
03.08.2023 3 z 5

Nezaujalo, nenadchlo.
Napsáno nepřehledně, místy jsem se ztrácel mezi jednotlivými postavami. Téma určitě dobré, ale obsahově mne kniha nezaujala. Někdo prý přečte jedním dechem, já jsem se trápil skoro tři týdny. a do čtení jsem se nutil.

Merlin_CZ
02.08.2023 5 z 5

Výborně napsáno, sice jsem podezřelého tušil, ale i tak to dopadlo ještě trošku jinak a nečekaně. Určitě doporučuji.

atarkaknel
01.08.2023 3 z 5

Je libo brutální vražda? Jedna nestačí? Tak šup sem s nima!

Kopíráka jsem přečetla jedním dechem. Napětí od začátku do konce s velmi zajímavými zvraty. Krátké kapitoly z pohledu vraha tomu dodávají další rozměr. A ta ořízka je boží!

Na můj vkus je to až moc nechutné a to vydržím hodně. Námět není nijak originální, ale co čekat, když pachatel se inspiruje slavnými skutečnými sériovými vrahy. Celé mě to přišlo dost přitažené za vlasy, z psychologického hlediska nelogické a nereálné.

Thrillery nejsou můj šálek kávy, takže Kopíráka nemohu moc srovnat s dalšími. Na to jak obrovskou měl marketingovou kampaň, tak mi nepřišel nijak výjimečný. Takový lehký podprůměr.

Honey0105
01.08.2023 3 z 5

Neurazí, nenadchne.

V tomto žánru už mám něco načteno. Na nejděsivější thriller roku jsem se tedy opravdu těšila a hned jsem si ho musela zakoupit. Krásná ořízka i obálka. Obsah úplně neurazil. Líbila se mi postava Griffina. Navíc se příběh poměrně dobře četl. Přeci jen tomu ale trochu chyběla šťáva. Sice vrah kopíruje jedny z nejkrutějších vrahů v historii, ale na papíře to vlastně moc děsivě nepůsobilo. Kdyby to byl například příběh z pera Chrise Cartera, tak bych se nejspíš třásla ještě teď. Autorka se držela trochu víc při zemi. Kdo je vrah jsem uhádla již v polovině knížky, což také trochu zkazilo dojem ze čtení. Sice byl konec dost zamotaný, ale vlastně to nepřekvapilo.

Autorku rozhodně nezavrhuji a jsem zvědavá, s čím přijde příště.

marrie5227
31.07.2023 4 z 5

Setkala jsem se s různými názory. Někteří ji považují za bestseller, jiní ani nedočetli. Mě nalákala svou nádhernou ořízkou a jiným pohledem na oblíbený true crime. Kopírák se prezentuje jako nejděsivější krimi thriller roku. Já bych tak odvážná tvrzení vynechala, ale autorka se rozhodně nemá za co stydět.

Má krutost nějaké hranice? Anglii ochromí série hrůzných vražd. Každá byla spáchána jinou metodou, brutální a povědomou.

Pachatele totiž podle všeho inspirovali nechvalně proslulí sérioví vrazi Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Edmund Kemper a další. Vysloužil si proto přezdívku Kopírák.

Co když se ale rozhodne své vzory ještě překonat?

Každý příběh má svá plus a mínus. Pro mě osobně se začátek hemžil oběťmi, než aby se celý příběh začal nějak řešit. Na druhou stranu zbožňuju krátké kapitoly a všechny střídající se linky mě hodně bavily.

Přibližně od poloviny knihy jsem si byla pachatelem jistá a mé doměnky se potvrdily. Stejně mě průběh vyšetřování bavil, ale konec působil otevřeně.

Kniha je určitě vhodnější pro fanoušky true crime, případně nadšence, které některé ze známých případů alespoň políbily, protože neznalého by modus operandi nemusel úplně nadchnout.

Některé ze známých vrahů jsem poznala, příběh byl svižný a kniha se mi četla opravdu moc dobře, takže máte-li rádi dobře zpracované krimi a zajímají vás případy z minulosti, pak s chutí do toho!

Petra00
30.07.2023 5 z 5

Asi nejdrsnější thriller, co jsem kdy četla. Chvílemi mi z knížky nebylo fyzicky úplně dobře, ale nemohla jsem se odtrhnout. Celkový námět Kopíráka sériových vrahů byl skvělý. Zároveň jsem do samého konce neodhadla vraha - respektive jsem měla celou řadu tipů, ale vždy přišel nějaký zvrat, který mou teorii absolutně zazdil. A že těch zvratů bylo! Postavy byly fajn, zejména hlavní vyšetřovatelka Cara mi hodně sedla. Samozřejmě nemůžu opomenout grafické zpracování knížky. Ta ořízka je boží. Stoprocentně můžu doporučit a těším se na další díl(y), které doufám vyjdou i u nás.

hlenicka
28.07.2023 5 z 5

A mne se to tak dobře četlo! Ano,příběh je to hodně smyšlený a spíše nepravděpodobný, ale je to pořád příběh v knize,nikdo neříká,že se musel stát,ok. Podle mě by si zasloužil víc hvězdiček. Určitě si přečtu od autorky další,pokud nějaké vyjdou.

stesti.s.knihou
28.07.2023 4 z 5

Thrillerů je v dnešní době nespočet. Najít mezi tím množstvím nějaký, který je originální a zaujme, je poměrně těžké. Ale můžu říct, že Kopírákovi se to (alespoň v mém případě) povedlo.
Jak už název napovídá, vrahem je Kopírák, tedy člověk, který kopíruje nejznámější světové sériové vrahy.
Není to žádná wow kniha, ale je tak moc čtivě napsaná, že vám kapitoly budou utíkat pod rukama. Je tam dost brutálních scén, ale jakožto ostřílenou čtenářku detektivek a thrillerů mě jen tak něco nepřekvapí.
Trochu mě mrzel ten překombinovaný závěr, ve kterém se podle mě ztratila i sama autorka :D, pravděpodobně si potřebovala vytvořit podhoubí na další díl.
Každopádně mě zaráží negativní recenze - jasně, není to nic, z čeho bychom upadli nazad a už se nikdy nezvedli, každopádně je to dle mého názoru čtivý a oddechový thriller pro širokou veřejnost.
V neposlední řadě musím ještě zmínit grafické zpracování knížky, které je úchvatné.
Pokud máte chuť na thriller, který je na jednu stranu brutální, na stranu druhou překvapivý (možná až moc :D), zahrnuje fajn postavy a čte se jedním dechem, Kopírák je pro vás to pravé.

Sam Holland
americká