Kopírák

Kopírák https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507971/bmid_kopirak-zb1-507971.jpg 4 652 221

Nejděsivější krimi thriller roku! Má krutost nějaké hranice? Anglii ochromí série hrůzných vražd. Každá byla spáchána jinou metodou, brutální … a povědomou. Pachatele totiž podle všeho inspirovali nechvalně proslulí sérioví vrazi – Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Edmund Kemper a další. Vysloužil si proto přezdívku Kopírák. Co když se ale rozhodne své vzory ještě překonat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Echo Man , 2022

Jidu
15.02.2024 2 z 5

Taky vám někdy přijde, že anotace knize ublíží? Tady se to, za mě, jednoznačně stalo. Nejděsivější krimi thriller roku to opravdu není. Ano, jsou zde dost brutality, to nepopírám, ale nejděsivější zkrátka a dobře ne.

Přemýšlím, od čeho začít. Neskutečně se nepovedl překlad knihy. Některé věty nedávaly smysl a musela jsem je číst několikrát, abych pochopila, o co jde.
Nevím, co se s českým překladem děje, ale je to několikátá kniha, kde jsem na to narazila. Ale za to autorka nemůže, takže hvězdičky kvůli tomu neubírám.

Za co ale jednoznačně hvězdičky beru, tak je provedení knihy. Větší klišé by nebylo? Za každou cenu sem nacpat tunu sexu, drogově závislého a problematického vyšetřovatele a tomuhle podobné věci, to fakt nebylo nutné.

Další věc, co mě neskutečně vytáčela, tak bylo to, že si hlavní vyšetřovatelka pletla masové vrahy se sériovými. Ne, tohle fakt neexistuje. Je to asi tak jedno, jako kdybych si já pletla má dáti s dal. Prostě...ne .

Samotné vyšetřování taky probíhalo všelijak. Nic a pak víceméně někoho něco osvítilo a bylo. Úplný konec knihy to trochu zachránil, ale nebyl dotažený. Nevím, jestli má být pokračování, ale tohle se zkrátka nevyřešilo.

Celkově oceňuji námět, to kdyby dostal do ruky třeba Carter, tak to by bylo, a originalitu konce. Nicméně stále nedostatky převažují a já musím tento hit hodnotit jako slabší podprůměr.

Tereza0107
14.02.2024 4 z 5

Na Kopíráka jsem byla opravdu zvědavá, protože jsem na něj od mnoha booktooberek slyšela pět samou chválu. Tak jsem se tedy nechala zinfluencovat a pořídila jsem si ho. A nemůžu říct, že by to bylo nějak špatné. Příběh se četl jedním dechem, postavy mi sedly a nenudily mě, zápletka s vrahem, který kopíruje nechvalně známé sériové zabijáky byla také super. Ale u thrillerů mi celkový dojem většinou pokazí nereálný závěr. A nejinak tomu bohužel bylo i tady. Proč tolik překombinovanosti? Za to ta jedna hvězdička dolů.

kaca82
10.02.2024 4 z 5

Rozhodně stojí za přečtení,ale klidně by to stačilo o půlku kratší s polovinou mrtvých. Bylo to prostě chvílemi too much. Od půlky jsem vraha tušila,ale vůbec jsem si nebyla jistá. Konec byl trochu bizar,ale celkově dobrý:)

ElikaS
10.02.2024 4 z 5

Na začátku jsem byla z knížky nadšená. Hlavní hrdinové byli sice trochu temní, depresivní a trvalo mi si na ně zvyknout, ale myšlenka i napětí, které z knihy vyzařovaly se mi moc líbily. Asi do 2/3 nemám co vytknout, a i když jsem podezření na pachatele měla, jistá jsem si nebyla, takže i napětí funguje a knížka graduje. Jenže... Jenže pak přišel konec a z něj jsem otrávená, naštvaná. Nevím no, tyhle konce nemám ráda a ubírám za něj hvězdičku.

Dancozz
09.02.2024 2 z 5

Kniha je čtivá a musela jsem číst, abych zjistila konec. Nápad, že vrah kopíruje slavné vrahy mi přijde super, nicméně mi to přišlo až překombinované a místy nereálné. Vulgarity, nechutnosti a morbiditu ani komentovat nebudu - za mě se tahle napětí ani děsivost nevytváří a dobrý spisovatel to zvládne i bez toho. Dávám body dolů hlavně za to, místy se to totiž četlo fakt hodně těžko

TinaBookBlog
07.02.2024 3 z 5

Tato opěvovaná kniha se na bookstagramech objevovala pořád a konečně jsem se k ní dostala. No, a hodnotím ji průměrně.

Děj je zajímavý, stejně tak jako zápletka. Kapitoly jsou krátké a čtivé, s několika zvraty. Kdo je vrahem jsem odhadla asi už v polovině knihy, i když vlastně ne tak úplně.
I když jsem v knize vlastně nacházela spíše pozitiva a čtení mě nenudilo, přišlo mi, že vlastně čtu tak nějak to stejné dokola. Žádný wow efekt se také nedostavil, takže za mě se jedná o čtení, které neurazí, ale ani extra nepotěší.

Kopíráka bych za sebe mohla doporučit, ale za mě se jedná o knihu, na kterou si za pár dní nevzpomenu.

Zmitko.m
05.02.2024 4 z 5

Tahle kniha mě celkem dostala. Napínavá, občas člověku běhal mráz po zádech, obzvláště při těch brutálních vraždách, to jako na mě byla docela síla. Závěr byl silný a po epilogu jsem si říkal Cože jako?....masakr

sikytator
02.02.2024 3 z 5

Po několika "vážných" knihách jsem si potřeboval odpočinout od literatury faktu a sáhl po thrilleru. Celou dobu jsem se skvěle bavil, vtáhlo mě to do děje. Ale pak to drobet zabil závěr :-( Překombinovaný a lehce laciný :-( Přes to jsem si u toho "odpočinul" :-)

KerrKnock
01.02.2024 4 z 5

Musím říct, že mě kniha velmi rychle vtáhla do děje, až jsem kolikrát zapomněla, že to čtu a nejsem opravdu u toho. Myšlenka zajímavá, zpracování moc pěkné, po celou dobu se něco dělo, nebyly tam žádné nudné pasáže. Někdy teda popisy vražd pro mě trochu nechutně popsané do detailů, ale to asi člověk musí čekat, když si otevře takový typ knihy.
Ale říkám si, jestli kniha třeba nebude mít do budoucna nějaké pokračování, protože za mě tam teda zůstala hromada otazníků.

Kalima206
28.01.2024 5 z 5

Za mě geniální myšlenka!
Měla sem obavy, že kniha bude až moc morbidní, ale za mě to nebylo až tak hrozné, protože spisovatelka nešla naštěstí moc do detailů.

Emma27
27.01.2024 3 z 5

Celkem zajímavá knížka.Kniha se mi líbila.

petrzel
16.01.2024 5 z 5

Skvělý thriller.

Janík511
12.01.2024 5 z 5

Teda dost drsná kniha, samé mordy a ten konec!! Čekám další díl, takhle to přece dopadnout vůbec nemělo.

Magdalenkačte
12.01.2024 3 z 5

O Kopírákovi jsem slyšela hodně a moc si ho chtěla přečíst. Bohužel můj dojem z něj nebyl úplně dobrý.
Jessica má svoji rodinu a relativně klidný život. Do jejího života zasáhne smrt a ona se ocitá na hraně podezření a zákona. Je tu šílený vrah, který kopíruje ty nejhorší zločinyManson, Dahmer, Kemper.
A je tu vyšetřovatel Griffin, který po Kopírákovi patrá. Současně temného vraha hledá i Griffinova sestra, komisařka Cara.
Kopírák přitvrzuje a jeho činy jsou horší a horší. Povede se ho vypátrat a jaké jsou vlastně jeho vnitřní motivy??

Není to špatný thriller a já nečetla recenze, které ho chvalily do nebe! Za mě je to průměr, který neurazí, ale ani nenadchne.

Lukáš987
07.01.2024 2 z 5

Je chytrý, přesahuje jejich úspěchy. Považuje se za lepšího a jde mu o moc. Ovládá své oběti a přeje si být vidět.
Čtenáři Krimi/thrillerů a ti kteří se zajímají o sériové vrahy jako byli Jeffrey Dahmer, Zodiac, David Berkowitz, Charles Manson, Ed Gaine, Ted Bundy, Peter William Sutcliffe sáhnou po této knize hned jak ji uvidí.
Jen je škoda, že takováto jména a barevná ořízka s označením bestseller v thrilleru od Sam Hollandové nemá úplně to co bych očekával. Daleko víc se dalo zapracovat na příběhu "Kopíráka" a jeho řádění. Z této knihy se dalo vytěžit daleko víc. Jako nápad super, jen to chtělo dotáhnout.
Kdyby byla první polovina dobrá jako ta druhá, bylo by to daleko lepší.

sladkáva
07.01.2024 3 z 5

Krimi, které se snaží zaujmout drsností a nechutnými popisy....na mě to docela fungovalo. Doplněno o milostnou linii, která se odehrává mezi dvěma ztracenými dušemi. (audiokniha)

Hall3006
04.01.2024 3 z 5

Průměrný thriller od začínající spisovatelky. Kniha má vlastně originální nápad. Ale to zpracování... Motivace vraha je...? Proč ten konec?
Pro začínající čtenáře, kteří dosud tento žánr nečetli asi dobrý úvod. Pro ty co už nějaký ten rok čtou bude kniha plná klišé, šablonovitého děje, nejasného motivu a trapných přešlapů policie. Brutalita byla nápaditá, zřejmě inspirovaná Carterem a chtěla ho překonat a tím trochu zhutnit docela řídký děj plný děr a naprosté absence invence. Podotýkám, že sám na sobě cítím přehlcení krimi knih a pokládám si otázku, zda četbu tohoto žánru omezit a více se zaměřit na jiné žánry. Nebo to byl jen krok vedle a určitě u nás vycházejí i kvalitní díla, která nemají takový marketing. (Proč?)

Hermiona419
03.01.2024 5 z 5

skvěle napsané! jediné, co mi vadilo bylo, že některé pasáže byly až příliš morbidní.

ještěrka38
01.01.2024 4 z 5

První kniha v letošním roce a musím říct, že pěkný humus. Nápad fajn, ale detailní popisy jsou na po.. A ten konec.. Každopádně kdo má rád tyto psychothrillery, tak doporučuji..

dagsvob
30.12.2023 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Konec byl překvapivý, snad bude pokračování...

Sam Holland
americká