Maják na konci světa

Maják na konci světa https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346/bmid_majak-na-konci-sveta-346.jpg 4 179 24

Ze seriálu dobrodružných a fantastických Vernových knih je tento příběh o statečném strážci argentinského majáku jeden z nejpravděpodobnějších. Tři muži, Vasquez, Felipe a Moriz jsou ponecháni jako strážci nového majáku na malém Státním ostrově (Isla de los Estados) v Atlantickém oceánu asi dvě stě kilometrů severovýchodně od Hornova mysu s tím, že budou za tři měsíce vystřídáni. Ostrov má však bohužel ještě jiné obyvatele, a to bandu pirátů vedenou mužem jménem Kongre, kteří si z ostrova udělali skrýš pro svou naloupenou kořist. Piráti Felipeho a Morize zavraždí, zmocní se majáku a Vasquez je nucen prchnout do nitra ostrova. Brzy kvůli nefunkčnosti majáku ztroskotá u ostrova loď, ze které se jako jediný zachrání vrchní kormidelník John Davis. Vasquez se s ním domluví, že se společně pirátům pomstí...... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Návrat

Le phare du bout du monde , 1905

Eigis
22.08.2013 3 z 5

Kupodivu mě to až zas tak moc nechytlo. Možná to bude tou reálností a uvěřitelností příběhu, který tím pádem postrádá typicky Vernovskou romantičnost.

vitavita
01.04.2012 5 z 5

Dobrá kniha i film byl vcelku úspěšný.

Honey0105
20.09.2011 4 z 5

Tak tohle je velkej oříšek! Musím se přiznat, že tuhle knížku jsem začala číst někde na začátku ledna (jestli ne dřív) a za poslední měsíce jsem byla stále na 33 stránce. Až teď skoro po roce jsem knihu vytáhla, že už jí prostě konečně přečtu. Zezačátku to šlo zase těžko. Nemohla jsem moc vnímat obsah, protože mi to prostě nešlo a některé odstavce jsem musela číst až třikrát, abych byla v obraze, ale teď jsem dočetla a.. Zvláštní, ale kniha se mi tak od padesáté stránky začala opravdu líbil. I když jsem stále musela některé věty číst vícekrát, tak i tak už byl děj docela napínavý a já jsem u konce opravdu vyčkávala, jak jen to dopadne! Měla jsem za to, že knihu ohodnotím tak maximálně dvěma hvězdičkama, ale teď mě to táhne k těm čtyřem a možná i oprávněně, protože jsem si nakonec četbu docela užila i když to byla fuška.

kmenicka
29.07.2011 5 z 5

Tato Julesova kniha mne určitě nezklamala. Napětí, příběh, prostě všechno co má dobrodružný příběh mít. Opravdu hezky čtivý příběh.