Železná zkouška ekniha

Callum Hunt ví už odmalička, že pokud by se někdy zapletl s magií, znamenalo by to pro něj jediné – smrt. Jeho otec mu to ostatně nikdy nedovolí zapomenout. Když je Cal pozván k vstupním zkouškám do tajemné čarodějné školy jménem Magisterium, slíbí otci i sám sobě, že v testu dokonale propadne. Jenže Cal má naneštěstí magii v krvi, takže i přes veškerou snahu je spolu s dalšími dvěma žáky vybrán, aby studoval u největšího mága ze všech, mistra Rufuse. Cal zjišťuje, že magie je mnohem zábavnější, než si kdy uměl představit, a také skoro stejně tak nebezpečná. Ve škole si vedle nových přátel rychle udělá i nové nepřátele… Dvě nejlepší autorky současné fantasy pro mládež se spojily, aby napsaly nejúžasnější magické dobrodružství od dob Harry Pottera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/395964/zelezna-zkouska-WR9-395964.jpg 4.2351

Magisterium 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha) · Yoli

The Iron Trial · 2014

Kniha Železná zkouška

vandalindakova

Na oddech opravdu fajn příběh, ale až příliš velká podobnost s Harrym Potterem (jako přes kopírák). Naštestí mě ten konec celkem zaujal, takže jsem zvědavá, co bude dál, ale snad bude příběh originálnější.

Elizza

Hezká odpočinková kniha, niméně jsem místy měla pocit, že čtu Harryho Pottera v podzemní verzi. Všude ne, samozřejmě.
Ale i tak. Rozuzlení s Nepřítelem... já tomu říkám viteál, jak vy, to je vaše věc.
Call za celou dobu skoro nekouzlí a musí za něj zaskakovat holka. A ten konec... jsem jediná, komu Drew připomínal profesora Quirella?

Ailee

Svižné, rychlé, četlo se to samo a to odhalení na konci jsem vůbec nečekala, takže za mě best. Zbožňuji, když mě kniha zaskočí. A téhle se to povedlo.

Ivka14

Wow tohle mě fakt milr překvapilo. Úžasné postavy(Call je můj oblíbenec) a taky svět. Cassandra, idkyz to psala s jinou spisovatelkou, tak nezklamala a už se moc těším na další pokračování.

yuria7037

Dobrá knížka, i když mi chvílí vadilo chování postav. Skvělý byly takový ty věty jako:,, Já nejsem nepřítel smrti, to ty!" nebo :,, Jeden vás zradí, jeden zemře a jeden...je už mrtvý." Na tom se vždycky s kamarádem úplně smějem, když to čteme tím dramatickým hlasem :D Rozhodně naprosto hodně originální. Obal ucházející, i když Tamara (pokud to měla být Tamara na tý ilustraci), vypadá nějak prošle...Doporučuju!

Paja_Reine

Ach! Ano! Když jsem po knize sahala s tím, že už ji konečně musím přečíst, vůbec by mě nenapadlo, že se mi bude líbit. Přiznávám, že je spíše pro mládež (což já pořád ještě jsem) a nese téma, jež je všude opakovaně, ale přesto Cassandra Clare s její kamarádkou Holly Black podala vynikající výkon. A já jsem spokojená!

DracoMalfoy

Gonna be honest. Měla jsem příliš velká očekávání. Největším mínusem knihy je pro mě její jazyk. Ten mi, tak nějak, zkazil požitek z knihy. Druhý díl ještě zkusím, ale moc velké šance tomu zase nedávám. 2.5*

luboskniha
19.09.2018

Kniha je spíše pro mládež než-li pro mou generaci, přesto jsem byl zvědavý a tak jsem si knihu koupil. A aby se neřeklo, koupil jsem si rovnou celou sérii. Kniha je docela čtivá. Občas mi postavy přišli hodně naivní a nepřestává mě udivovat, jak se další mladiství snadno dostávají do nebezpečí a skoro až k smrti :). Knihu jsem přečetl velmi rychle a i když moje sympatie nejsou na 100%, musel jsem si hned přečíst další díl. Na zkrácení dlouhé chvíle je Železná zkouška velice dobrá.