Sleduje tě

Sleduje tě https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446893/bmid_sleduje-te-qCA-446893.jpg 4 234 234

Maddie Ivesová série

V kontejneru na odlehlém místě leží tělo mladé ženy. Vrah ji pozoruje přes kameru. Rád obdivuje své dílo. Sleduje její umírání. Jenže ona není mrtvá. Pachatel se tedy vrátí, aby svou práci dokončil. Ale musí být opatrný. Nesmí pospíchat. Spěch je špatný rádce. Seržantka Maddie Ivesová právě nastoupila u policie. Dostane oznámení o pohřešované alkoholičce, která byla už patnáctkrát nezvěstná. Zdá se to jako ztráta času, Maddie se ovšem na tom zmizení něco nezdá. Inspektora Harryho Blakera přivolají ke zdánlivě banálnímu případu: na lesní cestě kdosi srazil staršího muže a ujel. Chybí motiv a vypadá to jako tragická dopravní nehoda. Harry však pracuje na oddělení závažné trestné činnosti dost dlouho, aby poznal, že tu něco nesedí. Detektivové zjišťují, že oba případy spolu souvisí. Nesmí však otálet. Dívce v kontejneru dochází čas a vrah už si vyhlédl další oběť… Sleduje tě je první knihou z nové detektivní série s mladou ambiciózní vyšetřovatelkou Maddie Ivesovou a věčně nabručeným inspektorem Harrym Blakerem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

He is Watching You , 2018

jana79
29.01.2021 5 z 5

Tak až se rozhodnete číst, vyhraďte si dostatek času, protože neodložíte dokud nedočtete. Já se pokusila několikrát odložit, ale vydržela jsem jen pár minut a musela sem vědět, jak to bude probíhat dál. Ještě že jsem začala číst až po práci. Za mě super, občas se našlo pár míst , kde bych ocenila méně slov nebo třeba detailů, ale to už by nebyla kniha taková jaká je. Čím vic mate přečtenych stran, tim víc byste chtěli číst rychleji, abyste věděli jak to dopadne. Jaký byl konec ani nebudu komentovat nechci prozradit a zklamat,že prozradím konec tomu, kdo ještě nečetl. Nebojte nic nechybí ani nepřebýva. Za mě super, zase jedna velmi povedená detektivka. Mohu doporučit.

katka.oo
20.01.2021 5 z 5

Super nová série, opět sympatická dvojka vyšetřovatelů a pokračování si určitě přečtu.

Janniska
13.01.2021 4 z 5

Dobrý,dobrý je za tři.V půlce mě to malinko přestávalo bavit,trošku jsem se přemohla a pár stránek přetrpěla,pak už to jelo.Rozjezd super,pak lehce únava a cílová rovinka šla už sama.Dám rozhodně šanci dalšímu dílu,možná trochu proto,abych se dozvěděla víc o vztahu hlavní hrdinky.

astra3
12.01.2021 5 z 5

Jako začátek nové série super. Už se těším na další díl. Harry a Maddie jsou dobrá dvojka.

Jadla
05.01.2021 3 z 5

Příjemné počtení, perfektně přijatelné charaktery hlavních kladných postav, odpovídajícím způsobem napínavé, řekla bych dobře střižená detektivka. Nic originálního. Stále hledám současnou knížku, která by předčila očekávání.
Moc by mě zajímalo, jak obálka souvisí s příběhem, který je pod ní?

Pípasek
30.12.2020 5 z 5

To tedy byla jízda i když některé pasáže docela nechutné, ale urvat se od toho nedá

wicca.w
29.12.2020 5 z 5

Dobré, těším se na další knihu v sérii.

zuzana2599
27.12.2020 4 z 5

Inspektor Harry Blaker a jeho nová kolegyně Maddie Ivesová jsou hodně sympatický pár vyšetřovatelů. Maddie je velmi svéhlavá, plná ambicí a Harry je postarší mrzout. Zápletka příběhu je velice originální, jen autorův styl psaní mi připadal náročnější na soustředění a tudíž mi chvíli trvalo než jsem se začetla. I proto ubírám dnes jednu hvězdičku, ale to neznamená, že ve čtení této série nebudu pokračovat. Těším se na další případ této dvojky !

klarinka9974
23.12.2020 5 z 5

Mám pocit, že jsem objevila skvělého spisovatele, který umí perfektně popsat situaci a udržet čtenáře v napětí. Kniha se skvěle četla a dokážu si tento děj představit i jako film. Od začátku se něco dělo a nebylo pochyb o tom, že kniha bude mít napínavý konec. Musím říct, že některé popsané scény byli opravdu jako živé, až mě z toho mrazilo. Knihu hodnotím jako velmi zdařilou, určitě se nebudete nudit a bude těžké knihu odložit a když to uděláte, je to jako magnet, po chvilce si ji zase vezmete a čtete dál.

Šánka
13.12.2020 5 z 5

Hodně dobré, tohle bych viděla jako velmi slibný začátek nové detektivní série, snad se dočkáme pokračování.
Je poznat, že autor je ,,z oboru", ví o čem píše. Bylo to napínavé, přitom uvěřitelné s přiměřenou dávkou nechutností a pošahancem, který má zvrácenou zálibu v pozorování umírání svých obětí. A mně moc bavila dvojice vyšetřovatelů, která k sobě vůbec nepasovala, ty jejich slovní přestřelky byly opravdu vtipné. Postarší, zkušený policista Harry mi připomněl jiného nekomunikativce z jiné série (Sebastian Bergman), no a k němu jako protipól komunikativní, ambiciózní mladá Maddie, skvělá dvojka a bezva čtení !

ArwenAragorn
05.12.2020 5 z 5

81%
....Celé tělo se jí napjalo ve snaze vyprostit se z toho, co ji tak pevně svíralo. Nepovolilo to. Zaplavil ji adrenalin a cítila, jak se jí začíná zmocňovat panika. Zavrtěla se ještě víc a měla pocit, že se přitom párá břicho. Díky adrenalinu necítila bolest, ale ubývalo jí sil. Naposledy zabrala. Zkusila zařvat......

Výborný, uvěřitelně napsaný thriller. Příběh je svižný, má dostačující napětí a je velice čtivý. Oblíbila jsem si nesourodou dvojici detektiva seržanta Maddie Ivesovou a inspektora Harryho Blakera, který ji vezme na novém místě pod ochranná křídla. Maddie totiž vyniká tím, že vytáčí nadřízené k nepříčetnosti.
Zvrácený, rafinovaný a krutý vrah se vyskytuje v knize po celou dobu, ale teprve ke konci známe jeho identitu.
Já doufám, že s Maddie a Harrym se setkám v dalším díle a tento k přečtení určitě doporučím. Jen obálka byla taková nic neříkající.

JustWomen
02.12.2020 5 z 5

Tak toto byla nečekaně topka. Skvělé čtení, sympatická nesourodá dvojice vyšetřovatelů a šílená pachatelova úchylka o jejíž existenci jsem zatím neměla ani ponětí. Moc se těším na další díly.

alzbeta4340
27.11.2020 5 z 5

Snadné a napínavé čtení, jedna z těch knih, které se snažíte zhltnout za jeden večer. Detektivní dvojice je dobře sestavená - do práce zapálená seržantka a už trochu unavený postarší detektiv. Jejich spolupráce určitě láká ke čtení i dalších dílů, doufejme, že u nás vyjdou.
Snad bych měla výhradu k obálce. Nic proti, ale alespoň na mě dělá dojem, že uvozuje čtení především pro ženy. Což se mi zdá trochu škoda.

Awča
24.11.2020 5 z 5

Autor mi stylem psaní připomíná mého oblíbeného Roberta Bryndzu. Vyšetřovatelka je silná žena, pravda místy trochu nesympatická, ale svou zarputilostí nakonec dojde k cíli. Perfektně ji doplňuje detektiv bručoun, trochu klišé, ale funguje to dobře. Celý příběh je napsán velmi čtivě, jednak z pozice vyšetřovatelů a jednak z pozice oběti, to je ovšem tak tak silné čtení, že jsem tyto kapitoly místy přeskakovala.
Pokud je to začátek nové série, tak se moc těším na další díly.

jeny-v
06.11.2020 5 z 5

Musím hodnotit plným počtem, protože kniha se skvěle četla a nutí vás otáček stránku za stránkou. Od začátku vás vsaje do děje a napětí s každou kapitolou. Detektiv v utajení Maddie Ivesová udělá při policejní akci chybu a je přesunuta z Manchesteru na jih Anglie do Canterbury, kde jí je přidělena funkce koordinátora pátrání po pohřešovaných osobách. Jejím prvním případem je nalézt Lorraine, alkoholičku, která docházela na sezení Anonymních alkoholiků a je nezvěstná. Maddie se seznámí s detektivem inspektorem Harrym Blakerem, který pracuje na případu divné dopravní nehody, při které zemřel Edie Flint. Oba zdánlivě nesouvisející případy je přivedou ke spolupráci a doufám, že nejenom v této první knize..... Dovolila jsem si sem vložit poznámku autora, jelikož mě hned na začátku zaujala: "Hlavní inspirací mé tvorby je každodenní praxe policejního detektiva v přímém výkonu služby, ačkoli příběhy v mých knihách jsou zcela fiktivní. Vím, že hrdinové mých románů nejsou vždy vylíčeni pozitivně; jsou to jen lidé a dělají chyby. Občas tomu tak bývá i ve skutečném životě, ale převážná většina policistů je čestná a podává dobré výkony v náročných podmínkách. Dennodenně se přesvědčuji o tom, že muži a ženy v uniformě patří k výkvětu naší společnosti, a jsem hrdý, že mohu být součástí jednoho z nejlepších policejních sborů na světě. Charlie Gallagher

rodak
01.11.2020 4 z 5

Velmi zajímavý start detektivní série. Vše věrohodně, reálné a hlavně sympatičtí představitelé zákona. Sleduji vás pane autore.

alexis818
25.10.2020 5 z 5

Dobra krimi, líbilo se mi to. Jsem moc zvědavá na další příběhy. Hlavní vyšetřovatel i vyšetřovatel byli velmi sympatický pár.

evonra
11.10.2020 5 z 5

Perfektní detektivka.
Dobře napsaná, autentická, sám autor je totiž detektiv v přímém výkonu služby :)
Rychlý věrohodný děj, plno akce, sympatické vyšetřovací duo v podání starého málomluvného bručouna a mladé věčně nastartované seržantky Maddie.
Tři úhly pohledu - vraha, oběti, vyšetřovacího týmu, i to dává příběhu šmrnc.
Moc se mi líbilo a všem detektivkářům ráda doporučuji!

2020  85%Sleduje tě
2021  85%Zabije tě