Sleduje tě

Sleduje tě https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446893/bmid_sleduje-te-qCA-446893.jpg 4 234 234

Maddie Ivesová série

V kontejneru na odlehlém místě leží tělo mladé ženy. Vrah ji pozoruje přes kameru. Rád obdivuje své dílo. Sleduje její umírání. Jenže ona není mrtvá. Pachatel se tedy vrátí, aby svou práci dokončil. Ale musí být opatrný. Nesmí pospíchat. Spěch je špatný rádce. Seržantka Maddie Ivesová právě nastoupila u policie. Dostane oznámení o pohřešované alkoholičce, která byla už patnáctkrát nezvěstná. Zdá se to jako ztráta času, Maddie se ovšem na tom zmizení něco nezdá. Inspektora Harryho Blakera přivolají ke zdánlivě banálnímu případu: na lesní cestě kdosi srazil staršího muže a ujel. Chybí motiv a vypadá to jako tragická dopravní nehoda. Harry však pracuje na oddělení závažné trestné činnosti dost dlouho, aby poznal, že tu něco nesedí. Detektivové zjišťují, že oba případy spolu souvisí. Nesmí však otálet. Dívce v kontejneru dochází čas a vrah už si vyhlédl další oběť… Sleduje tě je první knihou z nové detektivní série s mladou ambiciózní vyšetřovatelkou Maddie Ivesovou a věčně nabručeným inspektorem Harrym Blakerem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

He is Watching You , 2018

moudivlacek
05.08.2022 5 z 5

Opět jednou název knihy, který vystihuje příběh samotný. Tajná policistka detektiv seržantka Maddie je v jedné akci prozrazena a v rámci bezpečí je převelena na druhý konec Anglie. Jenže zde dostává kancelářskou nedůležitou práci a ona šílí. Náhodou se dostane do cesty detektivovi inspektorovi Harrymu z oddělení závažné trestné činnosti. A on zrovna vyšetřuje podivnou autonehodu. Maddie je nějakým způsobem přitahována k tomu bručounovi Harrymu, ona by chtěla pomoci s pohřešovanou alkoholičkou, a ani jeden z nich netuší, jak se jejich práce protne a kolik spolu díky tomu prožijí...Motiv vraha je velmi morbidní, úchylář nejvyššího kalibru. Co dodat? Jen že určitě sáhnu po dalším díle.

Kopretinka784
27.07.2022 5 z 5

První kniha autora a hned mě chytla. Fandila jsem oběma vyšetřovatelům. Při závěrečných stránkách jsem snad i tajila dech, aby to dobře dopadlo. Velmi mě potěšilo, když jsem zjistila, že se jedná o první díl. Paráda. Jdu shánět druhý díl.

Janík511
25.04.2022 3 z 5

Teda nic moc. Docela jsem se nudila a konec mi přišel takový nijaky. Na víc než *** nemohu hodnotit. Jsem zklamaná.

Kekik
23.03.2022 5 z 5

Výborný začátek série. Ústřední dvojici jsme sice již mohli vidět v jiných sériích, ale proč měnit to, co čtenáře baví. Já si ty jejich slovní přestřelky užívala. Styl psaní vyhovuje. Zajímavá zápletka. Konec knihy tak akorát dlouhý. Za mě jen pozitiva.
Těším se na další setkání s Maddie a Harrym.

Evule *
06.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Čtivé a napínavé, dlouho jsem doufala, že Lorraine najdou včas. Hlavní postavy sympatické, takže za mě v pohodě. Jdu na druhý díl.

lucakuca
05.02.2022 3 z 5

Celkem čtivé, celkem zajímavé, nijak drasající,celkem dobré, časem splývající...
Jako když přijde dítě ze školní jídelny a na otázku, co mělo k obědu odpoví: "Brambory s masem."

i.stefany
01.02.2022 4 z 5

Povedený start do nové série. Urputná Maddie Ivesová a bručoun Harry Blake se potkávají při vyšetřování poněkud nechutného případu, a přestože povahy obou vyšetřovatelů jsou natolik odlišné, právě to je dělá tak skvělým týmem. Příběh je vyprávěn jak z pohledu vraha, tak i oběti a je příjemnou změnou oproti jednosměrným thrillerům.

hana4834
18.01.2022 4 z 5

Čtivé,sice malo napínavé ale dobře

Johanka1956
20.12.2021 5 z 5

Skvělé. Napínavé, čtivé, jednoznačně je vidět, že autor je profesionál . Ambiciozní Meddi a neustále nabručený Harry je skvělá detektivní dvojka. Vřele doporučuji!!!

vera4669
08.12.2021 4 z 5

Další pro mě nová série a musím říct se mi líbila, ovšem konec mi přišel takový rychlý a klidně bych něco přidala .. ale jako prvotina slušných 4/5 a ráda se pustím do dalšího dílu

Pája699
08.11.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale i žádný waw efekt se taky nekonal. Za měš lepší průměr. Mohlo tam být méně té omáčky kolem. Postavu Harryho jsem i oblíbila hned, s Medie to bylo horší, ale věřím, že překvapí v dalším díle, kterému dám určitě šanci .-) Zdendas5 to vystihl přesně, mluví mi z duše.

dencazrnu
31.10.2021 5 z 5

Tak tohle byla sakra neskutečná knížka! Po dlouhé době musím říci, že jsem si doslova sedla na zadek. Tak skvěle promyšlený a propracovaný příběh. Autorovi jsem věřila úplně všechno a i když se pachatele dovíme celkem brzy, bylo mi to jedno. I kdybych věděla od první stránky, kdo je vrah, stejně bych tu knihu milovala. Bylo to opravdu skvěle napsané, místy trošku nechutné, konec poměrně bláznivý, ale i tak dávám plný počet hvězd. Myslím, že se tady rýsuje další skvělá série. PS: Hlavní postavy mi neskutečně sedly.

petula22
30.09.2021 4 z 5

Velmi vydařený začátek nové detektivní série. Kniha měla poutavý děj, postava Harryho a Maddie mi sedla. Těším se na další díl série, který věřím, že bude ještě lepší.

jarmila7388
23.09.2021 4 z 5

Na začatku nic moc potom se to rozjelo, když serźantku Ivesovou prevelili jinam.Kniha z troškou napětí z přidavkem hororu opisu mrtvých žen.Dobře se to čte. Těším se na druhý díl.

Nikusha
16.09.2021 4 z 5

Trošičku bych ubrala té omáčky, ale určitě napínavé a poutavé krimi čtení.

Zdenas5
28.08.2021 4 z 5

Cítím rozpačitost, nevím, jak hodnotit. Téma bylo zajímavé, hlavní postavy sympatické, hlavně Harry, Maddie si mé sympatie získávala postupně,až se přestala litovat a projevila své policejní kvality. Ale chybělo vice napětí, pachatel byl odhalen celkem brzy, což mi nevadí, pokud je dobře vypracovaná psychologie, vrahovy pohnutky a také kriminalistické postupy. A to jsem tu postrádala. Proto hodnotím jako lepší průměr. Líbily se mi však slovní přestřelky mezi hlavními postavami, tak nakonec dávám čtyři hvězdičky. Pokračování si jistě přečtu.

berila
01.08.2021 4 z 5

Dobře napsaný, ač dost drsný a místy nechutný thriller. Určitě jdu do dalšího dílu.

Jamra
24.07.2021 4 z 5

Jasné, přímočaré postavy i děj bez zbytečných zatáček a zdlouhavých nedulezitych pasáží. Pohodová detektivka nenáročná na přemýšlení kdo je kdo a kdy se děj odehrává atp. Stojí za přečtení.

Terka18
11.06.2021 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Pro mě super detektivka. Nenudila jsem se. Super.

Mandlevest
05.06.2021 4 z 5

Začátek nové série a myslím si, že do vkusu se nejvíce trefí nadšencům knih Angely M. a Roberta B., což já úplně nejsem :-). Já raději i v detektivkách uvítám trochu psychologie, pohnutky jednání k provedení násilných činů (zde dosti nechutných) mně potom přijdou více uvěřitelné. Navíc anotace, dle mého, obsahuje více informací než by měla , chybí tam snad už jen jméno vraha :-). Přesto v hodnocení nebudu přísná, protože po knize Šikmý kostel by za a) dostala trochu nakládačku asi každá kniha :-) a za b) něco nenáročného v žánru krimi jsem potřebovala a úplně zklamaná jsem určitě nebyla. A tak hodnotím 4 pěknými * a nejen milovníkům výše naznačených oblíbených detektivních sérií doporučuji.

2020  85%Sleduje tě
2021  85%Zabije tě