Sleduje tě

Sleduje tě https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446893/bmid_sleduje-te-qCA-446893.jpg 4 234 234

Maddie Ivesová série

V kontejneru na odlehlém místě leží tělo mladé ženy. Vrah ji pozoruje přes kameru. Rád obdivuje své dílo. Sleduje její umírání. Jenže ona není mrtvá. Pachatel se tedy vrátí, aby svou práci dokončil. Ale musí být opatrný. Nesmí pospíchat. Spěch je špatný rádce. Seržantka Maddie Ivesová právě nastoupila u policie. Dostane oznámení o pohřešované alkoholičce, která byla už patnáctkrát nezvěstná. Zdá se to jako ztráta času, Maddie se ovšem na tom zmizení něco nezdá. Inspektora Harryho Blakera přivolají ke zdánlivě banálnímu případu: na lesní cestě kdosi srazil staršího muže a ujel. Chybí motiv a vypadá to jako tragická dopravní nehoda. Harry však pracuje na oddělení závažné trestné činnosti dost dlouho, aby poznal, že tu něco nesedí. Detektivové zjišťují, že oba případy spolu souvisí. Nesmí však otálet. Dívce v kontejneru dochází čas a vrah už si vyhlédl další oběť… Sleduje tě je první knihou z nové detektivní série s mladou ambiciózní vyšetřovatelkou Maddie Ivesovou a věčně nabručeným inspektorem Harrym Blakerem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

He is Watching You , 2018

SimonaP
27.05.2021 3 z 5

Kniha mě bavila. Už se těším na další knihy od autora.

Hella
16.05.2021 4 z 5

Moc mě bavil Harry Blaker. O něco míň pak Maddie, i když ke konci, kdy už se tolik nelitovala, to bylo lepší. A hodně mě bavila zápletka knihy. Za mě výborné a už vyhlížím další díl.

hana1039
14.05.2021 4 z 5

Jsem velký fanda krimi a thrillerů a tím pádem i celkem náročná na takovýto žánr.. Děj měl velký potenciál, ale myslím, že z hlediska celkového vyšetřování policie jsem se toho moc nedočkala,což je škoda, chybělo mi to a taky, pokud kriminalisté jedou skoro na jisto zatknout potenciálniho vraha, tak je snad samozřejmostí, že budou ozbrojení a taky by neměli být sami na takovou akci,chápu, že když jde o čas, tak jsou výjimky.. Doufám, že další díl už bude zase o level výš...

knihomolkadorfa
13.05.2021 4 z 5

Dobrá detektivka, místy dost nechutná, takže nic pro slabší povahy. Je vidět, že autor ví, o čem píše. Stárnoucí a bručounský Harry mi byl hodně sympatický, ambiciozní a přeaktivní Maddie mi dost lezla na nervy. Další díl si ale určitě přečtu.

Hope80
13.05.2021 5 z 5

Super, bomba, speciál. Jako milovník série od Angely Marsons jsem našla podobný typ a sérii,za mě skvělé,jdu na druhý díl.

Šebestová3
12.05.2021 5 z 5

Asi mám novou oblíbenou dvojku vyšetřovatelů - nabručený Harry a drzá Maddie jsou ideální kombinace vtipu a geniality a já už se netrpělivě těším až rozečtu druhý díl!!!!

Calibra
01.05.2021 3 z 5

12/21 Vyšetřovatelka byla pro mě jako jarní vánek v poli detektivek. Líbil se mi její zápal a neodbytnost a pak najednou byla pro mě rozmazlené dítě, co nedostalo hračku, kterou by chtělo. Příběh mi nepřišel moc propracovaný, autor se snažil příběh podat z více stran - pachatele, oběti i policie, ale přišlo mi to nedovařený. Ale rozhodne jsem se nenudila, místy to bylo napínavé a na další případ si určitě počkám.

cornetka
11.04.2021 3 z 5

Harry a Maddie mě bavili, líbili se mi jejich postavy a charakteristika, ale příběh jako takový mě moc nenadchl.

Jiparis
03.04.2021 5 z 5

Vždy mě potěší, když se objeví nový, nadějný autor žánru, který mám ráda. To je určitě případ C. Gallaghera. Zajímavý namět, dobře vystupňované napětí, znalost policejní práce a dvojice detektivů, která k sobě teprve hledá cestu to vše zaručuje dobré čtení.

em75
02.04.2021 3 z 5

Kniha mě moc nechytla, nic překvapivého se nekonalo. Možná dám Harrymu a Maddie ještě jednu šanci a pak uvidím, jestli v sérii pokračovat.

cleopatra11
02.04.2021 4 z 5

Chytlo mě to. Určitě si přečtu další díly se sympatickou policistkou.

KatyM.
26.03.2021 5 z 5

Za mě spokojenost, kniha se mi líbila. Už se těším na další díl.

Jájinka
20.03.2021 4 z 5

Nová detektivní série se sympatickými hlavními postavami.

boeink
18.03.2021 5 z 5

Je těžké v záplavě thrillerů, které vycházejí, vybrat takový, který vás chytí a nepustí. Tady to byla trefa do černého. Trochu klišoidní parťáci, místy trochu nesympatická, ale horlivá Maddie a ošlehaný starý bard Harry vytvářejí klasický model policejní dvojky. Vyšetřování svižně odsýpá, vše do sebe krásně zapadá. Budu vyhlížet autorovu příští knihu.

Katania
18.02.2021 3 z 5

Průměrná detektivka s celkem sympatickou hlavní postavou. Ale žádný vau efekt se nekonal.

PetraDD
16.02.2021 5 z 5

Skvele, konecne po dlouhe dobe Thriller, ktery Vas nuti cist dal. Casto dam na ,,reklamu" a ctu Thrillery s nalepkou Bestseller, ale je to proste chyba. Pak zustavaji zapomenute tyto, daleko, daleko lepsi knizky nez nudne Ti Druzi atd..

JitkaHambi
16.02.2021 3 z 5

Za mně takový průměr.Neurazí, nenadchne.

Avila
14.02.2021 4 z 5

Povedený začátek nové série. Meddie sympatická, ctižádostivá a bez zkušeností v běžném vyšetřování a na druhé straně Harry "starý vlk samotář"..... tak se skvěle doplňují.
Zápletka dobře vymyšlená, jen zhruba v polovině jsem se trochu zasekla ale pak příběh nabral spád a najednou byl konec.
Už se těším na další pokračování.

zdehan
10.02.2021 5 z 5

Vynikající kniha nedá se od ní odtrhnout vřele doporučuji.

musivila
09.02.2021 5 z 5

Myslím, že anotace sdělila vše podstatné. Ona ambiciózní mladá vyšetřovatelka … on postarší uzavřený morous a přesto jim to společně funguje a vytvoří skvělý vyšetřovací tým. Střídání pohledu oběti, vraha a vyšetřovatelů, tomu všemu dodává potřebné grády. Čtivosti určitě přidávají detailně popsané scény, které vás vtáhnou do děje. Některé nejsou pro slabší povahy.
Zaujala mě postava Adama a jsem zvědavá, jak do budoucna zamíchá pracovním i osobním životem Maddie. Takže už se těším na další díl :-)

2020  85%Sleduje tě
2021  85%Zabije tě