Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192843/bmid_madame-chic-aneb-co-vsechno-jsem-se-192843.jpg 4 205 52

Madame Chic série

Když Jennifer Scottová, výměnná studentka z Kalifornie, přijede na šest měsíců do Paříže a zazvoní své nové rodině u dveří, otevře jí žena, která se stane její mentorkou a inspirací ještě na dlouhou dobu poté. Madame Chic si vezme mladou, šarmem nezasaženou Američanku do parády a postupně jí odhalí tajemství francouzského umění žít. Tato zkušenost Jennifer změní život k nepoznání – francouzský životní styl se jí zalíbí natolik, že o něm doma v Americe začne psát blog. Texty se setkávají s velkým úspěchem, a tak na sebe kniha nenechá dlouho čekat. Každá kapitola přináší užitečné rady a tipy, které Jennifer od Madame Chic v Paříži pochytila – tipy, které se hodí i vám, bez ohledu na to, kde žijete a jak naditou máte peněženku. S vědomím, že míň je někdy víc, se dozvíte o tom, jak si udržet postavu (a netrápit se hlady), jak se správně obléct (a nezahltit si skříň), jak svému vzhledu dodat potřebný šmrnc a ženskost (i bez tuny make- upu na obličeji), zkrátka jak si života po francouzsku užívat plnými doušky, třeba i u nás v Česku. A rozhodně se přitom nezapomenete ani zasmát.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Mladá fronta

Lessons From Madame Chic: The Top 20 Things I Learned While Living in Paris , 2011

GreenMagritte
09.02.2017 4 z 5

Takhle, není to žádná vysoká literatura, ale má to esprit. Je to pohodové čtení, u kterého se pobavíte a možná se i nad nějakými věcmi ze svého života zamyslíte. Všichni rádi vzpomínáme na dovolené, oslavy, výročí... Ale život je z 99% vyplněn každodenní rutinou. A najít krásu a vděčnost právě v těchto okamžicích je skutečným klíčem ke štěstí a spokojenosti.

mariva
13.01.2017 4 z 5

Podobných knih už vyšlo mnoho a tato se od nich nijak neliší. Rozdíl mezi americkým způsobem života a francouzským je tak velký, že asi každá mladá americká studentka, která má možnost poznat francouzský životní styl, cítí potřebu napsat o tom knihu. To ale nemění nic na tom, že pokusit se alespoň v něčem přiblížit k tomuto způsobu života, by bylo přínosem i pro nás Čechy, zejména co se oblékání, nakupování a kvality jídla týká.

Leninkka
05.01.2017 4 z 5

Knížka se mi četla dobře a přečetla jsem ji velmi rychle. Je to spíše takové lehké čtení na dovolenou. Nenadchne, ale ani neurazí.

Wikira
29.11.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle a hodně se mi líbila. Jsou v ní rady, které jsem s radostí přenesla do svého života. Doporučuji hlavně ženám, které vedou svou vlastní domácnost.

hanka0308
03.11.2016 4 z 5

Kniha mě zaujala a obohatila. Nám život v Paříži nepříjde až tak překvapivý, jako asi američance, přeci jen jsme Evropané a kultura evropských států je nám více známa. Přesto je tato kniha zajímavá a dle mého soudu stojí za přečtení.

michaela5726
16.10.2016 4 z 5

Kniha byla zajímavá, že bych z ní byla úplně odvařená to se říct nedá, ale jako četní na pár dní dovolené je dobrá.

sarekaslukova
01.10.2016 4 z 5

Taková krátká oddechovka na víkend, když není co vzít do ruky. Četla se svižně a některé rady zněly vcelku i zajímavě. Sice některá témata se mnohokrát opakovala a přitom nebyla zase tak důležitá. A některé rady byly sice hezky napsané, ale absolutně postrádali smysl kterým by se dali použít v normální České rodině. A dělat závěry o francouzské životě pouze z návštěvy dvou nebo tří rodin je trochu unáhlené. Ale jako lehčí čtení skvělý.

Éowyn
14.03.2016 odpad!

Zbytečná kniha ani jsem ji nedočetla.

Ankavi
06.03.2016 4 z 5

Velmi dobrá, motivující kniha - hlavně pro Američanku. Nás Evropanky francouzský přístup k životu nepřekvapí, je nám vlastní, ale hezky se to čte.

petra4080
23.02.2016 3 z 5

Žádná bomba, čekala jsem něco trochu jiného, nakonec z toho bylo příjemné večerní čtení, ale nic víc.

Jity-Lovies
09.02.2016

Od knihy jsem čekala něco trošku více. Na mě tam bylo docela málo děje a spíše mi to přišlo jak návod, jak by se měl člověk chovat, oblékat, nakupovat... ano, z knihy si něco vezmu, ale spoustu věcí brzy vypustím z hlavy.

Pajalada
14.12.2015 4 z 5

Kniha mne opět přinutila zamyslet se nad skutečnými hodnotami dnešní konzumní společnosti a taky umění naučit se vážit sama sebe i svých nejbližších....vřele doporučuji

Swahill
23.10.2015 2 z 5

Bohužel pro mě v knize žádné nové informace, klasické omílání stokrát řečených pravd o Francouzích :)

New-radus
15.10.2015 5 z 5

Jsem milovníkem knih - návodů na všechno, na život především. Knihu jsem přečetla na čtyři otevření a to jen díky tomu, že jsem se snažila si ji šetřit. Myslím, že velmi zdařilý návod na to, jak žít jinak a hlavně umět žít s tím, co máme - to byla asi nejsilnější myšlenka celé této knihy, která mnou i po dočtení velmi rezonuje. Na chvíli jsem si taky připomněla krásnou Paříž a pobavila se nad historkami autorky. Doporučuju.

Coucouha
07.08.2015 3 z 5

Kniha přečtena za jeden večer. Musím říct, že se mi druhý díl líbil více, ale ani tato kniha mě nezklamala. Příjemné odpočinkové čtení a několik myšlenek jsem si dokonce poznamenala, jelikož se místy jedná o velmi dobré rady do života. Je možné, že se k přečtení této knihy někdy v budoucnu vrátím :-)

Market = )
26.07.2015 4 z 5

Moc hezky napsané, inspirující, pro mě i "uklidňující".

Ada23
17.06.2015 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla a je krásně graficky zpracovaná. Některé rady jsou opravdu k zamyšlení, ale některé nikoliv jelikož každý jsme jiný a žijeme jiným způsobem života.

Safienka
31.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Určitě si spoustu věcí převedu do svého života. Hodně praktických rad a vtipných poznámek o francouzském životě.Čtivé a motivující. Jsem zvědavá na pokračování..

Lenka-Chanel
25.03.2015

Tato kniha je zajimava,ctiva a me donutila zamyslet se nad spousty vecma.

Sisi11
13.03.2015 5 z 5

Milé a odpočinkové čtení pro všechny, kteří mají rádi francouzský životní styl; také pro všechny, kteří se chtějí zamyslet nad svým vlastním životem a inspirovat se z autorčiných zkušeností.

humor Francie kultura Paříž móda jídlo a pití životní styl krása

2014  73%Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži
2015  72%S Madame Chic doma