Má mě rád, nemá mě rád

Má mě rád, nemá mě rád https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350888/bmid_ma-me-rad-nema-me-rad-XQ1-350888.jpg 4 595 177

Lucy Huttonová a Joshua Templeman se nemají rádi. Není to jen nějaká vzájemná nelibost nebo snad dokonce pouhé nesnášení se. Nenávidí se celým srdcem a nebojí se dát si to pořádně najevo, zatímco jsou nuceni obývat společnou kancelář vydavatelského domu. Lucy nemůže vystát Joshuovu upjatost a perfekcionismus, on zas pohrdá jejím spontánním přístupem a bláznivě barevným oblečením. Navíc se dozvědí, že jeden z nich má být povýšen. Bitva se rozhořívá naplno a Lucy je odhodlaná nevzdat se, i když se jí hra na nenávist začíná vymykat z rukou. Možná že Joshuu nemá zas až tolik nerada. Možná ani on ji. Možná je od vášnivé nenávisti k lásce překvapivě blízko.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hating Game , 2016

Arsi007
03.01.2022 4 z 5

Joshua mě od začátku okouzlil. Popravdě takové pracovní prostředí bych brala a pěkně si ty naschvály užívala Lucy mi nejprve přišla trochu otravná, ale jak příběh postupoval dál tak jsem si i k ní našla cestu.

Jak vše dopadne je jasné téměř od začátku, ale vůbec vám to nezkazí dojem z celého příběhu. Naopak se těšíte až se k němu oba přiblíží a vše dostane nový, pikantní rozměr. Nečekejte však, že to bude hned. Dávají si tu dost na čas

Autorka napsala mnoho dalších knih a mrzí mě, že jiné i náš nevyšly. Nezbývá než doufat.

IG: @hanybooks

Zuzi04
02.01.2022 5 z 5

Na YouTube jsem zhlédla trailer na film, který byl natočen podle této knížky a dost se mi líbil. Tak jsem se rozhodla, že si nejdříve přečtu knížku, než se na něj podívám.
A páni! Fakt to stálo za to. Lucy a Josh mi neskutečně sedli. Moc jsem se u toho bavila. A knížka rychle odsýpala (až moc rychle).
Ano, je to předvídatelné, ale když se to tak hezky čte, vůbec to nevadí :)
Po měsíci jsem se konečně dostala i k filmu, který ji dost věrně kopíruje, což podle mě, rozhodně není na škodu. Tu atmosféru, co autorka dokázala vytvořit v knížce, se povedlo zachytit i ve filmu a mezi hlavní dvojkou je skvělá chemie.
Rozhodně se ke knížce i filmu ještě vrátím.

Ivka14
22.12.2021 3 z 5

Lucy a Josh spolu pracují a nenávidí se nebo ne? Čára mezi nenávistí a láskou je tenká, bohužel já jsem se ocitla někde uprostřed té čáry.
Kniha nebyla špatná, těšila jsem se na ni dlouho, ale zklamala mě. Nemohl jsem přijít na chuť hlavním postavám. Josh se k Lucy někdy choval dost hnusně a opravdu se divím, že se na něj Lucy nevykašlala.
Přišlo mi, že Lucy zase nevěděla, co od něho chce a její posedlost šmouly mi přišla divná..
Možná knize dám někdy budoucnu druhou šanci...
(Zkusím se podívat na film. Třeba na knihu změním názor.)

Medvědářka
17.12.2021 5 z 5

Po téměř tří měsíční čtecí krizi první kniha, kterou jsem přečetla.
Vybrala jsem si ji záměrně poté, co jsem zahlédla video ukázku z filmu, který je dle této knihy natočen.
Konečně jsem četla a i když pomalu, stejně jsem si to užívala.
Bylo to předvídatelné, ale zároveň hodně zábavné a i konec nakonec trochu překvapil.
Byl to start, které jsem potřebovala a já už přemýšlím, kterou knihu budu číst dál. Seznam mám nekonečný.

lucie4338
24.11.2021 5 z 5

Tato knížka mi neskutečně sedla do noty! Naprosto jsem si jí zamilovala a plně si uvědomuju, že není dokonalá, je tam hromada věcí, které mi nesedí a měla bych je radši jinak. Ale opravdu mi ta knížka sedla naprosto přesně tak, jak asi v danou chvíli měla a oficiálně jsem si díky ní zamilovala tematiku Hatelove.
Jednoduše jí doporučuju všema deseti a doufám, že si ji zamilujete stejně jako já. Není potřeba u ní přemýšlet, jen se nechat unášet příběhem a relaxovat.

PerfectionistKa
17.11.2021 3 z 5

Lucy Huttonová je přesvědčená, že nenávidí Joshuu Templemana. Oba pracují jako výkonní asistenti ředitelů jednoho nakladatelství a jsou nuceni spolu sdílet kancelář. Když se ale dozví, že jeden z nich má šanci povýšit na nový post ředitele, jejich nenávistné hry dostanou úplně nový rozměr. Lucy Huttonová je přesvědčená, že nenávidí Joshuu Templemana. Možná je ale mezi nenávistí a láskou tak tenká hranice, že to ani sama neumí rozeznat.

Klidně by se to mohlo jmenovat Padesát odstínů modré a dostálo by to svému názvu doslovně mnohem víc než ty druhé “Odstíny”. Teď teda tyhle díla vůbec nesrovnávám obsahově, jde jen o název, a kdo Má mě rád, nemá mě rád četl, tuhle modrou symboliku musí chápat :D

Jedná se o moc fajn rom-com, ale teda že bych si z ní sedla na zadek, to se říct nedá. Měla jsem trošku jinačí představy, takže se nemůžu ubránit vnitřnímu pocitu, že jsem lehce zklamaná. Čekala jsem lepší pojetí hate to love. Na jednu stranu to bylo vlastně originální, protože to bylo napsané tak nějak jinak, to moc nedokážu vysvětlit, na druhou to bylo místy totálně klišoidní a extrémně pohádkové, což jsem v takové míře vůbec nečekala.

Lucy mi žel nebyla zrovna dvakrát sympatická. Josh mi sedl rozhodně více, ale jestli ještě někdy někde uvidím oslovení “Jahůdko”, asi si to hodím. Občas mi ty jejich dialogy připadaly víc cringe než zábavné nebo vzrušující, občas to bylo naopak perfektní čtení. Takže já vám nevim. Ve finále jsou to takové 3-3.5*. Jistá jsem si ale tím, že kniha je naprosto ideální materiál pro filmovou adaptaci, jestli však nevyužijí všechny ty barevné detaily a symboliku, kterou kniha oplývá, tak budu teprve zklamaná. Bojím se podívat i na trailer, takže potom zhlédnu až výsledek a budu se modlit, ať to klapne.

AnDyB
09.11.2021 5 z 5

jsem překvapená z tolika horších hodnoceních ale mne kniha teda ohromně bavila. Výborné čtení už od začátku mne hned vtáhla do děje a byla jsem z energie mezi Lucy a Joshuou vedle . Za mě skvělá jednohubka na jeden večer :)

EasyReads
03.10.2021 2 z 5

Audiokniha v angličtině:
Příběh začíná skvěle – 'enemies to lovers', nápad je také fajn, začátek byl zábavný a dobře se to rozjelo. Ale pak začalo několik hodin hrozné nudy, než přišel useknutý, nedomyšlený konec.

Problém je, že ani Lucy, ani Joshua mě za srdce nechytli a způsob, jakým byla kniha psaná také ne. Neustále se opakovaly stejné výrazy a myšlenky a ke konci knihy už jsem měla pocit, že jestli ještě jednou uslyším o tom, že je Lucy malého vzrůstu a Josh má krásnou postavu, tak knihu snad ani nedokončím.

Nebylo to vyloženě špatné, ale čekala jsem víc.

Jass
22.09.2021 3 z 5

Možná, že kdybych těsně předtím nečetla téměr perfektní "The Love Hypothesis", tak bych hodnotila výš, ale takhle... Nechápejte mě špatně, byla to příjemná oddechovka, nic co by mi nějak zvlášť vadilo - i když tam byly určité situace trochu příliš blízko podvádění na můj vkus, ale... to samo o sobě, by mi knihu nezkazilo, kdyby tam bylo něco, do čeho bych se mohla zamilovat... to se ale nestalo. K hlavní hrdince jsem měla až agresivně neutrální pocity (navíc, Šmoulové? Proč?!) a Josh... nevím, jestli toho chlapa mám litovat, nebo šoupnout do blázince. A nic dalšího tam nebylo... nic. Pozitivně hodnotím (téměř úplnou) absenci závěrečného dramatu.
Celkově jsem trochu zklamaná, protože tahle kniha si získala tolik pozornost a pro mě tomu úplně nedostála... na druhou stranu to bylo fajn čtení, i když znovu se ke knize už asi nevrátím...

JessieEx
17.09.2021 5 z 5

Rereading po 4 letech:
Tak tohle je moje nejoblíbenější romantická kniha s tou nejlepší hate-to-love linkou!!! Ale vžycky tomu tak nebylo... Knihu jsem totiž četla už před lety a byť jsem se totálně zamilovala do té jejich "Hating Game", připadalo mi, že ta hate linka až moc brzy přešla v love linku a už to nebylo ono.

Podruhé jsem tedy do knihy šla bez velkých očekávání, natěšená na to, že se každopádně aspoň dobře zasměju. Což se samozřejmě splnilo :)

Musím ale přiznat, že jsem si hodně, hodně scének pamatovala úplně jinak a několikrát jsem čekala, že se stane něco, co se vůbec nestalo... Nechápu sama sebe a svou mizernou paměť :). Ale právě díky tomu, že se mé nejhorší představy nenaplnily, jsem byla obrovsky mile překvapená a knihu jsem si užila ještě více než poprvé!

Miluju, naprosto miluju tuhle knihu právě kvůli tomu, jak se Lucy s Joshem nesnášeli, ale je pravda, že docela brzy to skončilo a nenávist přešla v lásku. Naštěstí však i ta druhá část knihy byla fakt výborná! Užila jsem si to od začátku do konce!

Lucinda (Lucy) mně občas malinko vytáčela svou labilní povahou. Rozhodně jsem ji měla radši, když Joshe nesnášela :) Později totiž byla až moc dotěrná, jindy naopak vystrašená jako srna, že se vztah ubírá vážnějším směrem.
Joshe jsem milovala od začátku až do konce.

Moc bych chtěla tuhle knihu jako film (bude!), ale s Ryanem Reynoldsem v hlavní roli (nebude :'().

Pokud máte rády žhavější romantické komedie a tuhle jste ještě nečetly, je nejvyšší čas to napravit ;) moc doporučuji a zařazuji na špici v tomto žánru!

nina3905
30.08.2021 5 z 5

Perfektná humorná romantika, ale že vážne. Hlášky hlavných postáv, ich vzájomné doberanie sa vás nútia smiať sa nahlas, v niektorých momentoch až slzy vyhŕknu. Určite vás dostane Joshua, ktorý je navonok drsným a uzavretým mužom, ale v skutečnosti je nesmierne príťažlivý a starostlivý. Knihu doporučujem.

betule3
15.08.2021 2 z 5

Na tuhle knihu jsem viděla, hlavně v zahraničí, ohromné množství pozitivních recenzí, takže jsem se samozřejmě nemohla dočkat, až se do ní také pustím. O to víc zklamaná jsem ve výsledku byla.
Nejvíc mě rozhodně vytáčela hlavní hrdinka. Její myšlenkové pochody byly často na úrovni jedenáctiletého dítěte a její chování jsem se velmi brzo už přestala snažit pochopit. Některé pasáže (zejména "já jsem malinká, on je velký") se neustále opakovaly, a ke konci už mě vyloženě otravovaly.
Musím uznat, že občas byl příběh vtipný a rychle se četl. Ale rozhodně si myslím, že v tomto žánru lze najít ohromné množství mnohem lepších knih.

Tessia
06.08.2021 4 z 5

Výborná romantická komedie, na kterou jsem se nechala zlákat hlavně díky zahraničním recenzím. A vůbec nelituju! Čtení mě hrozně bavilo, knihu jsem přečetla během dvou dnů. Od srdce jsem se zasmála. Bylo to vtipné, sladké a skvěle jsem si u toho odpočinula. Pokud máte rádi nenáročné romantické příběhy (a trope hate to love), budete spokojení.

blanka5960
14.07.2021 4 z 5

Říká se :" Nesuď knihu podle obalu." Když jsem si četla anotaci knížky, lákala mě k přečtení, ale zároveň mě obálka odrazovala. Vyčkávala jsem na recenze, které by mně pomohly v rozhodování, zda si ji přečíst nebo raději ne. Postupem času jsem na ni zapomněla a až na mne vykoukla v nějaké akci řekla jsem a tak proč ji nedat šanci.
A byla to správná volba, knížku jsem přečetla během dvou dnů, bavila mě od začátku až do konce. Je pravda, že první půlku jsem si užívala více, protože to popichování, jiskření které bylo mezi Lucy a Joshem bylo super. Druhá půlka byla pomalejší a vytratilo se zde napětí. I tak hodnotím čtyřmi hvězdičkami, jsem ráda že jsem ji dala šanci.

Gabetka
10.07.2021 2 z 5

Tak nevím, ale i jako oddechovka to bylo slabší, vůbec by neuškodilo knihu zkrátit. Především o pasáže, kdy Lucy slabomyslně slintá nad Joshuovým tělem a emočně na úrovni dítěte řeší, zda ho miluje a jestli miluje on ji. Jinak jsou oba pracovně úspěšní a inteligentní, ale z jejich nevyspělých hádek byste to nepoznali. Pár trefných a neokoukaných příměrů mě pobavilo, ale jinak si budu pamatovat jen to, že ona byla malá a on velký.

Kekik
29.06.2021 1 z 5

Začínám mít strach, že jsem z těchto románku vyrostla. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč kniha, která má tak hezké hodnocení, a sympatické komentáře, u mě propadla až na dno.
Kniha se mně četla hrozně. Tak příšernou slátaninu jsem dlouho nečetla. Bylo to čtenářské utrpení. Dialogy, zvláště když mluvila Lucy, byly často na úrovni slabomyslného. Slibovaná chemie, ať již nenávistná či milostná, mezi postavami absolutně nefiguruje. Jejich trapné hry "na de*ílky" jen rušily. Války, které mezi sebou údajně měli, jsem vůbec nechápala. Proč se jako Lucy nebo Joshua naštvali? To jsem si často říkala. Nelogické a trapné chování. Tak určitě bych na někom visela jako klíště, zatímco by připravoval večeři. Určitě bych někomu chtěla vycucat mozek jako citron, jen abych zjistila, co si myslí. Děj žádný, ale to by mně nevadilo. Na absenci děje jsem u tohoto žánru zvyklá. Ovšem tady to také beru jako velké mínus. Když už kritika, tak se vším všudy.
Ale abych byla spravedlivá. Některé vtípky se povedly. Dokonce se mně asi dvakrát stalo, že mi zacukal koutek. Bohužel těchto situací bylo málo. Malým, avšak nakonec zcela bezvýznamným plusem je to, že se příběh odehrává v nakladatelství.
Některé stránky jsem přečetla rychlostí blesku, a vůbec jsem neřešila, že skoro nevnímám text. O nic jsem nepřišla.
Kniha se mně tak zprotivila, že už se těším, až ji dám pryč. Většinou s těžkým srdcem vyřazuji knihy, ale tuhle budu do knihobudky dávat s obrovskou radostí. Naštěstí jsem za knihu zaplatila jen 39 korun.

LaBobule
07.05.2021 5 z 5

Knizku jsem si koupila ve vyprodeji za 39 Kc tak jsem od ni moc necekala. Navic ta obalka fakt neni buhvi jak hezka. Jenze po par strankach jsem se zacetla a libilo se mi to. I jsem se nasmala. Uplne hate love jsem v tom nevidela. Ale takove to popichovani mezi Lucy a Joshem tam bylo. Kdo ma rad nenarocnou romantiku, tak zklamany nebude.

Jancas.s
17.04.2021 1 z 5

(SPOILER) KONEČNĚ dočteno (a to jen proto, že knížky nerada vzdávám). Bohužel nemám z knihy prakticky žádný dojem - děj nula, romantika leda v nějaké basic verzi, protože jsme se neustále pohybovali na škále "jsem z tebe vlhká"-"dej mi pokoj", erotično jen lehce, týpek tajemný jak hrad v Karpatech, pořád dokola narážky na téma jsem malá-jsi velký, konec samozřejmě happy end, předvídatelný snad po první kapitole...Tohle už bych podruhé absolvovat nechtěla.

ZapisnikTerky
13.04.2021 4 z 5

Tohle je opravdu hodně povedená kniha. Najdete v ní asi nejlepší první líbačku ever. Pro víc info se koukněte do mojí recenze :).

dedysek
03.04.2021 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knížek :-)

láska humor pro ženy zfilmováno nenávist nakladatelství a vydavatelství romance

Autorovy knížky

Sally Thorne