Má mě rád, nemá mě rád

Má mě rád, nemá mě rád https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350888/bmid_ma-me-rad-nema-me-rad-XQ1-350888.jpg 4 595 177

Lucy Huttonová a Joshua Templeman se nemají rádi. Není to jen nějaká vzájemná nelibost nebo snad dokonce pouhé nesnášení se. Nenávidí se celým srdcem a nebojí se dát si to pořádně najevo, zatímco jsou nuceni obývat společnou kancelář vydavatelského domu. Lucy nemůže vystát Joshuovu upjatost a perfekcionismus, on zas pohrdá jejím spontánním přístupem a bláznivě barevným oblečením. Navíc se dozvědí, že jeden z nich má být povýšen. Bitva se rozhořívá naplno a Lucy je odhodlaná nevzdat se, i když se jí hra na nenávist začíná vymykat z rukou. Možná že Joshuu nemá zas až tolik nerada. Možná ani on ji. Možná je od vášnivé nenávisti k lásce překvapivě blízko.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hating Game , 2016

Ráčkajda
10.05.2022 5 z 5

Nádherně předvídatelná jednohubka, která zpříjemní odpoledne. Musím zkouknout i film.

Kešu1981
10.05.2022 3 z 5

Občas jsem se uchechtla, občas jsem protáčela oči. Možná kdyby to nebylo vyprávěno jen z jejího...někdy až patetického...pohledu, bylo by to zajímavější.

rampapa
01.05.2022 5 z 5

Po zhlédnutí filmu jsem byla hodně zvědavá na knížku. A jsem jí nadšená. Bylo to úžasné a nádherné. Krásná oddechová knížka. Super knížka na odreagování. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Ralemo
23.04.2022 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, až poté jsem narazila na tuto knihu a mám z ní stejné pocity jako z filmu.
Jedním slovem pecka, hezky, vtipně napsaný příběh se zajímavou zápletkou. Vzájemná přitažlivost u hlavních hrdinů je neskutečná. Jejich neustálé pošťuchování bylo skvělé pozorovat. Nádherný romantický příběh se šťastným koncem. Určitě doporučuji přečíst. :)

Alienn
14.04.2022 4 z 5

Přesně takovéto oddechovky občas potřebuji. Příjemný romantický příběh, který ale není zbytečně přeslazený, dialogy jsou místy vtipné, moc se mi to líbilo a doporučuji.

Holly.W
07.04.2022 4 z 5

Hezká slaďoučká oddechovka na líné nedělní odpoledne v peřinách. Moc se mi líbili oba hlavní hrdinové a jejich neustále slovní přestřelky. U některých pasáží jsem se i zasmála. Super kniha na odreagování.

Ms.Day
30.03.2022 2 z 5

Asi mám čtenářskou krizi, ale knížka mě vůbec nezaujala, špatně se mi četla a nakonec jsem to vzdala. Takže tomu dám časem druhý pokus a uvidíme.

PeťkaW.
25.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Zakládám odboj pro zavedení půlhvězdiček. Tohle je totiž případ jasných 3,5 *. O knížce jsem toho poměrně dost slyšela a vesměs šlo o samou chválu. Očekávání tak byla dost vysoko. A svým způsobem jsem dostala to, co jsem od příběhu chtěla, ale... to zpropadené ale.
Nejdřív pozitiva - na jednu stranu mě příběh Lucy a Joshe strašně bavil. Jejich špičkování, škádlení, nevyslovené hry a boje na pár čtverečních metrech jejich kanceláře. On byl správně nabručený a nedostupný, ona příjemně trhlá a milá. Zkrátka pravé opaky. Autorka má docela příjemnou stylistiku a styl vyprávění, díky kterým se knížka hezky četla. Určité situace člověka upřímně rozesmály a několik hlášek Lucy by chtělo vytesat do kamene, ale... teď to ale - jakmile se ústřední dvojice přesunula do hry "Nebo něco" ztratilo to drajv. Z její roztomilé potrhlosti se vyklubala spíš směšně rychlá nadrženost a zoufalé snažení uvědomit si, co vlastně Lucy chce a otáčení emocí a názorů na Joshe o 180° během dvou odstavců, a to od: dostanu se ti do poklopce za každou cenu zatímco ti budu očmuchávat hrdlo (pořád k němu čmuchala a vdechovala jeho vůni), až po: uškrtím tě ve spánku. Jeho příjemná nabručenost se pomalu měnila spíš na zoufalou snahu autorky o zdánlivou tajemnost a skryté milé srdce. Jenže problém je, že jste hlavní důvod jeho ublíženosti prokoukli zhruba o polovinu stránek dřív, než to trvalo Lucy. Jejich hašteření ztratilo tím, že si uvědomili svou vzájemnou přitažlivost svoje kouzlo. Mrzelo mě i to, že hlavní důvod jejich rozkolů - boj o povýšení - byl totálně odsunutý a v celé knize se o něm prakticky nic nedozvíte a, pozor děti - ono na něj ani nedojde. Celkově bylo jejich práci věnováno hrozně málo prostoru, na to, že o ní mělo primárně jít. Takže z více rovin příběhu máte rázem jen jednu jedinou, a to čistě romantickou. Konec, kdy se hlavní bručoun ukáže jako od počátku zamilovaný školáček, pak zkalí i ty počáteční dojmy ze super kočkování, protože je po tomto odhalení vidíte v úplně jiném světle.
Má mě rád, nemá mě rád je skvělá oddechová kniha, u které zabijete několik večerů, vypnete a prostě si jen užíváte pár romantických chvil, takže svým způsobem knížka plní svou funkci a i já se docela bavila a mrzí mě, že se zaměřuju spíš na to negativní... ALE... nemůžu se zbavit dojmu, že to šlo i líp a určitými kroky autorka příběh zbytečně zazdila a hodila o úroveň níž, než mohl být.

Ana72154
18.03.2022 4 z 5

Jako proč ne. Chvílemi jsem měla nutkání Joshovi za jeho chování zakroutit krkem. Film jsem zatím neviděla.

happy19
13.03.2022 5 z 5

Bláznivá hra na kočku a myš:-D
Nečekejte veledílo,ale jako odpočinková četba je ta pravá!
Čtivé,humorné,milé..;-*

„Láska a nenávist jsou plody téhož citu a mají k sobě blíže než dvě lásky nebo dvě nenávisti.“

pip11
11.03.2022 4 z 5

Hodně vtipná kniha, u které se příjemně pobavíte. Komedie od začátku až do konce, který byl moc pěkný. Někdy to ale bylo až příliš praštěné, ovšem Lucy i Joshua byli sympatičtí.

_Lucie_97
21.02.2022 5 z 5

Miluju tu knížku! Rozhodně to není nějak dokonalá literární dílo, ale strašně mi sedla a knížka asi už navždy zůstane mou srdcovkou

lihate
31.01.2022 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a protože jsem zrovna hledala něco nenáročného, hned jsem po ní sáhla.
Celkově mi styl psaní připomíná Jo Watson, a celkově i ztřeštěnost postav a celý příběh.

Příběh se odehrává převážně v kanceláři, kde Lucy o Joshua pracují. Vlastně mi to vůbec nevadí. Prvních asi šedesát stran jsem si říkala, že jsem sáhla vedle, ale pak se děj tak nějak rozjel tím správným směrem, začal teambuilding a já se nemohla naopak zastavit. Od toho momentu jsem si tu knihu zamilovala.

Dialogy, slovní přestřelky a střety mezi Lucy a Joshuou byli úžasný. Tak skvěle se to četlo a hrozně jsem se u toho bavila, že jsem občas zapomínala dělat si pauzy.
U knihy jsem se dost nasmála a strávila s ní pár skvělých večerů.
Navíc kniha je plná krásných řečiček a sladkých momentů, což je za mě taky jedno plus.

Celkově musím hodnotit plným počtem, protože jsem nenašla nic, co by mi knihu zprotivilo. Mám ráda tyhle zamilované klišé a tohle bylo pohlazení pro mou romantickou duši.

Ps. Až když jsem byla u konce jsem zjistila, že je podle knihy i film. Tak jdi na něho.

"Hranice mezi láskou a nenávistí bývá vždy hodně tenká…"

Haňulilinka
29.01.2022 5 z 5

Knihu jsem chtěla přečíst hlavně kvůli tomu, abych se pak mohla podívat na film, jinak by mě svou obálkou nezaujala. A jsem ráda, že jsem ji četla, protože to bylo úžasné. Mezi hlavními hrdiny fungovala skvělá chemie. Několikrát jsem se musela smát. Líbilo se mi, jak se Josh staral Lucy, když jí nebylo nejlíp. Co se filmu týče, musím říct, že byl hezký, samozřejmě že ne tak hezký jako kniha. Některé situace tam byly jinak, ale hodně se to podobalo knížce.

Anna195
25.01.2022 5 z 5

Priznám sa, na knihu som sa nechala zlákať ukážkami na film, no dopomohli k tomu aj účty na bookstagrame, ktoré práve túto knihu odporúčali a jednoznačne mali veľkú pravdu. No jedna rada... Nesúďte knihu podľa obalu, tak ako som to pri tejto knihe urobila ja, pretože táto knihu je úžasná, teda aspoň pre mňa bola.

Celý námet nenávisti medzi kolegami, ktorí zdieľali jedno pracovisko mi hneď zaimponoval a zároveň som bola rada, že autorka ich nenávisť poňala vtipným spôsobom. Lucy a Josh sú postavy, ktoré som si musela hneď zamilovať, pretože títo dvaja mi neskutočne sadli. Veľmi sa mi páčilo ich hry, ktorým dokonca vymysleli názvy a aj ich doberanie, teda stálo za to. Počas celého čítania som sa usmievala, keďže inak to ani nešlo, pretože, keď príde na Lucy a Josha, tak vám úsmev z tváre len tak ľahko nezíde. Od začiatku po koniec to medzi nimi krásne iskrí, aj keď na ten skutočný vrchol som si musela počkať, ale tu mi to vôbec nevadilo, keďže rozohrali medzi sebou skvelú hru, ktorú som si užívala.

Autorka spravila z Josha a Lucy protiklady. Ale, keď prišlo na humor rozhodne ten mali rovnaký. Páčila sa mi opis bláznivej retro Lucy, ktorá je veľmi milá na všetkých, ale povedzme si pravdu aj milý človek musí vedieť povedať nie. Čo sa týka Josha, na niekoho môže pôsobiť, že nikoho k životu nepotrebuje, ale za tou jeho maskou sa skrývalo, predsa čosi viac. Jeho zapisovanie do diára bolo pre mňa milým prekvapením na záver, počas čítania som nevedela prísť na to, čo si tam zapisuje, no o to krajšie bolo, keď všetko vyšlo najavo.

Knihu môžem jednoznačne odporučiť. Síce je to skôr, taká vtipná oddychovka, ale mňa očarila.

Hatshepsut
23.01.2022 3 z 5

Knihu jsem si vybrala dříve než shlédnu film The Hating game. Bylo to čtivé a námět byl super, ale tak nějak jsem při čtení měla pocit, že tomu něco chybí, možná více napětí, více emocí? Je asi těžké napsat romantický příběh, který by potěšil úplně všechny, když je na trhu tolik skvělých knih.

petulkapeta
18.01.2022 5 z 5

Jsi vždycky krásná.

Úžasna kniha, moc se mi libilo to jejich hrani a škádlení bylo skvělé. Lucy byla skvělá holka a to co předvedla na svatbě se mi hodně libilo. Palec nahoru. A Josh ten mě rozesmival taky hodně. No kdo by nechtěl mit Joshe.

Wimmerka
12.01.2022 4 z 5

Na knihu jsem narazila kvůli filmu The hating game a samozřejmě sem si ji musela prvně přečíst, ale nezklamala. Hate to love romantika jako vyšitá, vtipné pasáže a spousta špičkování. Na mě akorát trochu rychlý děj, zejména tedy úvod. Teprve jsem se dostávala do příběhu a najednou bum a všechno najednou bylo jinak. Čekala bych spíše takový zvrat děje až mnohem dále. Rozhodně to bylo ale super oddychové čtení

Sarkak94
06.01.2022 4 z 5

Hranice mezi láskou a nenávistí bývá vždy hodně tenká….

I když je ta obálka hrozná, rozhodně mohla být lepší, tak se jí nenechte odradit. Naprosto jsem si tuto knihu užila. Je neskutečně vtipná, občas jsem se musela smát i na hlas. Skvělá hate to love tématika z kancelářského prostředí.

Lucy „Jahůdka“ je malý, milý, diblík, kterou si nejde nezamilovat. To jak je praštěná a jak Se Joshue nebojí, jako jediná z práce, je skvělé. Joshua je pravý opak, je to chladný tvrďák, na všechny hrubý, jenom né MILÝ.

Tuto dvojku si zamilujete. To jak to mezi nimi od samého začátku jiskří. To jak se navzájem popichují. A provokují. Hrají mezi s sebou různé hry….. Ale co se stane když jen na jednoho z nich čeká povýšení?...Opravdu se tak nesnáší, tak jak se tváří?...

Je to jednoduchá oddechová romantika, i když s celkem předvídatelným dějem, ale určitě neurazí. Já ji můžu jedině doporučit.

….“ Jsem Lara Croft s namířenými pistolemi a v očích mi plane pomsta“…

lucie5197
04.01.2022 2 z 5

Má první letošní knížka, což je důvod proč budu poměrně mírná v hodnocení. :D První jsem tedy viděla film, ten se zdál jako milá oddechovka, tak jsem sáhla po knize. Neočekávala jsem nic úžasného, spíše naprosto nenáročného ke zkouškovému období. Pravděpodobně jsem měla zůstat u filmu, čímž i trochu odrazuji ty, kteří mají po filmu představu, že kniha bude lepší a plná detailů, které se nevešli. Nedělejte to. :D Osobně mi kniha pokazila dojem z hlavních postav, bylo tam sice několik jiskrných momentů, ale zbytek byli slaboduché dialogy, které často nedávali moc smysl. Z Joshe, který se ze začátku mohl zdát jako okouzlující chlap, ve kterém toho určitě bude více dobrého, se vyklubal spíše případ pro psychiatra. A ze sympatické Lucy se stala nesympatická, povrchní holka, která jakmile vidí náznak břišáků, tak ztrácí kontrolu a je z ní tak trochu magor. Nenáročnost to každopádně splnilo, ale zrovna velký dojem nezanechalo.

láska humor pro ženy zfilmováno nenávist nakladatelství a vydavatelství romance

Autorovy knížky

Sally Thorne