Má mě rád, nemá mě rád

Má mě rád, nemá mě rád https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350888/bmid_ma-me-rad-nema-me-rad-XQ1-350888.jpg 4 595 177

Lucy Huttonová a Joshua Templeman se nemají rádi. Není to jen nějaká vzájemná nelibost nebo snad dokonce pouhé nesnášení se. Nenávidí se celým srdcem a nebojí se dát si to pořádně najevo, zatímco jsou nuceni obývat společnou kancelář vydavatelského domu. Lucy nemůže vystát Joshuovu upjatost a perfekcionismus, on zas pohrdá jejím spontánním přístupem a bláznivě barevným oblečením. Navíc se dozvědí, že jeden z nich má být povýšen. Bitva se rozhořívá naplno a Lucy je odhodlaná nevzdat se, i když se jí hra na nenávist začíná vymykat z rukou. Možná že Joshuu nemá zas až tolik nerada. Možná ani on ji. Možná je od vášnivé nenávisti k lásce překvapivě blízko.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hating Game , 2016

Iva095
30.01.2023 1 z 5

Od této knížky jsem měla veliké očekávání. Za poslední dobu jsem přečetla až moc fantasy a sci-fi, tak jsem potřebovala nějakou jednohubku a tato kniha mi připadala jako sázka na jistotu. Byl to absolutní opak z nějakého důvodu mě ten příběh vůbec nebavil. Vůbec jsme se nedokázala začíst, příběh vůbec neodsýpal. I přesto, že je knížka celkem malá tak byla nekonečná.

barcamilujecist
30.10.2022 5 z 5

Miluju tu knížku, super happy ending:D Určitě se k ní někdy vrátím, teď si jdu pustit film a posoudit s knihou:)

jjanca
28.10.2022 4 z 5

Ďalšia skvelá oddychovka. Chvíľu mi trvalo, kým som sa začítala, ale keď sa tak stalo, tak som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Obaja hlavní hrdinovia sú sympatickí a každý by mal mať svojho Josha. Chvíľami mi to prišlo rozťahané, ale ten koniec to vylepšil, ten bol skvelý.

Lutzinka
22.09.2022 3 z 5

Celkem fajn, ale na Rivaly to nemá ani omylem.
Od poloviny už mě to přestávalo bavit.
Oddechovka na jeden zátah, ale znova to číst není potřeba.

Terez9119
02.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Po přečtení některých komentářů jsem se bála, že to bude další slátanina, a hlavně obálka by mě i odradila. Ale nakonec se z toho vyklubala parádní knížka, která mě chytla hned od začátku. Je to jedna z těch knížek „u hrdiny je to jasný od začátku, hrdinka k tomu musí dospívat celou knížku“. Vlastně mi to docela připomínalo S láskou Lukov, i když Ivan byl o něco sympatičtější postava. Občas jsem šílela nad tím, jak je Josh k zbláznění roztomilý tím, jak se snaží, a jak to u Lucy naráží na hradbu nepochopení, ale o to příjemnější čtení to bylo. Lucy je sympatická hrdinka, chce, aby ji měli všichni rádi, ale nebojí se Joshovi postavit. Jediný problém je, že od něj pořád čeká jen to nejhorší, je nevděčná a docela nevšímavá, takže mu dost často nechtěně ubližuje. Ale i to se nakonec srovná. No a Josh je veskrze sladký hrdina, jen příliš neví, jak na to. Někde kolem svatby to začalo váznout, autorka chtěla zřejmě budovat sexuální napětí, ale moc se to nepovedlo, bylo to spíš rozvleklé. Ale konec to spravil. Takže vy, kdo máte rádi slow-burn romantiku, do toho určitě běžte, nebudete litovat.

Magdyla.8
01.09.2022 2 z 5

Bohužel mi kniha nesedla. Hlavní hrdinové si příliš pozdě uvědomovali, co k sobě cítí. Občas se chovali jako děti na písečku. První polovina, když řešili i práci se dala zvládnout. Bohužel ta šla poté stranou lusknutím prstu a autorka se zaměřila jen na romantickou linku. Což je za mě škoda.

martineden
28.08.2022 1 z 5

To bylo tedy zklamání! Těšila jsem se na letní čtení, věděla jsem, že to nebude Shakespeare, ale že to bude takhle debilní... Kniha měla přes 300 stránek, myslím, že by stačilo 50. Dvě hlavní postavy se chovaly velmi dětinsky, přitom to měly být velký manažerský šajby v nakladatelství... O práci se nedozvíme nic, snad jen to, že tam oba tráví spoustu času a nenávidí se... Ženská postava je totál diblík, muž je narcis jak vyšitej. Občas (asi tak třikrát) se mi líbilo pár hlášek z jejich slovních přestřelek, ale bylo to jak z šesté třídy základky.

Zlatinka.Emilly
23.07.2022 2 z 5

Na to, jaké má kniha recenze, jednoznačně musím prohlásit, že jsem se musela přemlouvat, abych dočetla. Vždyť to nemělo ani hlavu ani patu. Tahle kniha vznikla asi jen proto, aby bylo o čem psát, aby vzniklo další dílo, ale není to ani pro pobavení, ani pto to, načerpat něco dobrého. S takovouto knihou se nemá cenu zabývat.

Souhlasím se "šneki"

Natálie.567
22.07.2022 4 z 5

Kniha mě moc bavila. Někdy jsem se u ní smála a ke konci brečela. Bohužel jsem se nemohla začíst, ale od půlky už jsem to přečetla na jeden zátah. Za zvědavosti jsem se podívala na film, ale ten mě dost zklamal.

alzbeta2843
16.07.2022 5 z 5

Musím sa priznať. Najskôr som videla film, ktorý ma dostal a tak som zahájila boj o knihu. A i keď som vedela o čom bude kniha, tak som knihu prečítala za deň a pol. Nemohla som sa odtrhnúť a ľutovala som, že kniha skončí. Kniha je rozhodne lepšia, hlavne hlavná hrdinka Lucy je v knihe vykreslená perfekne a mňa jej postava veľmi bavila. Josha som si samozrejme obľúbila tiež a spolu im to sedelo fantasticky. Kniha je vtipná, veselá i smutná, ale rozhodne stojí za to!

Barbora.M
13.07.2022 5 z 5

Super oddechové čtení.
Hlavní postavy mě bavily a to napětí mezi nimi se mi při čtení krásně přineslo před oči jako film. Párkrát jsem si představila jaké by to asi bylo i z vyprávění Joshuova pohledu. Škoda že to do knihy autorka nezakomponovala, protože takové zápletky z pohledu obou protagonistů mám ráda. I tak ale dávám plný počet * a na film se ze zvědavosti podívám.

šneki
25.06.2022 1 z 5

Když jsme viděla, jak jsou všichni z této knihy úplně mimo, tak jsem čekala něco skvělého. Nebo alespoň dobrého. Opak byl ale pravdou, postavy se chovají stupidně a nějaké napětí mezi nimi funguje jen velmi krátce, pak už to začne být jen divné. Prostě existuje tak 1000 lepších romantických knížek.

TerkaJK
16.06.2022 5 z 5

Skvělé čtení.
Přečetla jsme si tuto knihu dvakrát za sebou...
Bavila mě a chvílemi mě rozesmála. Hlavní hrdinové bylo správní a vtipní, jak dokázali jeden druhého "štvát".
A nakonec to dopadlo, tak jak bylo od začátku jasně.
Za mě, doporučují.

Dámaskloboukem
11.06.2022 4 z 5

Nesympatický design uvnitř ukrývá sympatický příběh.
Já nevím, kdo to u nás vymýšlí a navrhuje? Opět je originál mnohem lepší. The hating game. I to grafické zpracování.
Autorka má cit pro popis detailu.
Oceňuji, ze konečně je hlavní hrdinka z normálních rodinných poměrů, což v tomto typu literatury je spíše výjimka.
Jedna hvězda dolu za šmouly. Ti mi tam nesedli.
Ale jinak spokojenost nad očekávání.

Angie.D
07.06.2022 4 z 5

Toto je jeden z mála prípadov kedy som najskôr videla film a následne ma lákalo si prečítať aj knihu. Film ma bavil. Kniha ma bavila tiež! Nebola som sklamaná, nenudila som sa, práve naopak. Bolo to milé a vtipné čítanie, slovné prestrelky medzi Lucy a Joshom mi vždy dvihli náladu. Chémia medzi nimi bola napísaná skvelo.
Príbeh je síce predvídateľný a miestami až moc sladký, ale tak to sa dá od takéhoto typu knižky čakať.
Ja som si to užila a odporúčam ako príjemnú (nielen) letnú oddychovku :)

94_Anet
31.05.2022 4 z 5

Pěkná oddychová kniha. Bouhužel se obávám, že za pár dní člověk zapomene o čem byla. Ale oceňuji, že se zde neobjevují klišé jako v jiných romantických knihách.

Betty96
25.05.2022 5 z 5

Krásný, oddechový romantický příběh. O knize jsem se dozvěděla z knižního podcastu Knižního klubu, kde jí vychvalovala penny_and_books(Karolína Skácelová). O knize vyprávěla s takovým nadšením, že mi to nedalo a knihu jsem si prostě musela přečíst. Chápu její nadšení.

Anniee
19.05.2022 4 z 5

No tak tohle je láska. Moje nejoblíbenější hate-to-love a ještě s takovouhle chemií? Bomba! Jediný, co bych uvítala, by byl příběh i z pohledu Joshe, a bylo by to DOKONALÝ!

Kikina182
19.05.2022 5 z 5

Dokonalost. Přesně to tahle kniha je. Je to lehký a vtipný příběh, který uhrane a už nepustí. Celou dobu, co jsem knihu četla jsem si ji neskutečně užívala a nedokázala jsem se přestat usmívat. Příběh je skvěle promyšlený a chemie mezi hlavními postavami je naprosto perfektní. A především žádné pseudozápletky. Ani jedna jediná. Dokonce ani náznak, což už se mi u romantické knihy opravdu dlouho nestalo. Pokud tedy hledáte něco, co vám zlepší náladu kdykoli a kdekoli, tohle je ta pravá volba.

Sabča92
18.05.2022 5 z 5

Po přečtení této knižní lahůdky jsem si pustila i film a to obojí se řadí mezi moje nejoblíbenější romantické komedie. Má mě rád, nemá mě rád je naprosto perfektní romantická komedie od začátku do konce. Nic není přeslazené, erotické jiskření také nechybí, a do toho to správné množství slovních přestřelek. Kniha je pořádná jízda a vás zaručeně nepustí dokud ji nedočtete. Nejde ji prostě odložit, to vám garantuji. Lucy a Josh se nenávidí, jejich slovní přestřelky a rivalita je známá po celém podniku.
Oba hlavní hrdinové jsou naprosto skvěle napsaní a já sama jsem se v Lucy několikrát našla. Autorka se totiž zaměřila na maličkosti, které postavy dělají živými a realistickými. Právě díky tomu se v postavách i sami najdete. Lucy miluje knihy, a vždy snila, že bude pracovat v nakladatelství. Je milá a vždy se snaží, aby ji lidé měli rádi, což je hrozná vlastnost. Josh je vysoký, pohledný a sexy hrdina do kterého se zamilujete. A až dočtete celou knihu, zamilujete se do něj ještě jednou. S Lucy hrají neustále nějaké hry, a za dobu, co spolu pracují se opravdu skvěle poznají. Mezi Lucy a Joshem to opravdu jiskří. Ať už se hádají, pozorují, hrají spolu hry nebo se líbají, neustále je mezi nimi cítit napětí. Erotika v této knize se mi moc líbila. Ač byla spalující, nebyla odbyta dvěma větami, ale za to chyběly jakékoliv až vulgární výrazy. Ještě se mi nestalo, že bych četla erotickou scénu, kde by to bylo tak hezky napsané a popsané, a zároveň si to ponechávalo jistou úroveň. Zkrátka a dobře se tu nedočtete ani o bohyni, ani o roztříštění ani o přirážení, ale nebojte vášeň z toho sálá stejně.
Na trhu je několik romantických hate-to-love knih, ale já se u žádné nebavila tolik, jako u Má mě rád, nemá mě rád. Má skvělý rozsah, není nikde natažená, a je tu opravdový vtip. Pokud bych vám měla doporučit nějakou knihu z tohoto žánru, Má mě rád, nemá mě rád vyhrává první cenu, a předčila dokonce i mou oblíbenou knihu Nelíbánky.

láska humor pro ženy zfilmováno nenávist nakladatelství a vydavatelství romance

Autorovy knížky

Sally Thorne