Má ji rád, nemá ji rád

Má ji rád, nemá ji rád https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324808/mid_ma-ji-rad-nema-ji-rad-Wj3-324808.jpg 4 595 210

I sérioví vrazi mají své fankluby. Doktor Hamish Wolfe je sériový vrah, odsouzený na doživotí za únos a vraždu tří dívek. Zároveň je však velmi pohledný, charismatický a nesmírně přesvědčivý. Dostatečně přesvědčivý na to, aby jeho obdivovatelky uvěřily jeho tvrzení o nevině. A dostatečně pohledný a charismatický na to, aby v něm pisatelky dopisů viděly muže svých snů. Maggie Roseová je jiná: tvrdá, extravagantní a nesmírně úspěšná advokátka. Ujímá se pouze takových případů, které může vyhrát. Nikdo neví, podle jakého klíče si vybírá, snad se řídí neomylným instinktem. A právě o její pomoc Hamish nyní usiluje. Chce, aby změnila jeho osud. Maggie váhá, ale pak se rozhodne případ převzít. Je přesvědčená, že šarmu svého nového klienta dokáže odolat. Anebo se poprvé ve své kariéře fatálně mýlí?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Daisy in Chains , 2016

mulder
22.03.2018 5 z 5

Výborná kniha, hezky se čte:-)

ivca7265
14.03.2018 4 z 5

Skvěle napsaný thriller, který je napínavý a konec hodně překvapivý.

handulli
14.03.2018 5 z 5

Autorka S.J.Bolton je pro mne synonymem výborného čtenářského zážitku. Už dlouho se mi nestalo, že jsem se od knihy vůbec nemohla odtrhnout, zvlášť za druhou polovinou knihy jsem byla do příběhu úplně ponořená. Boltonová prostě umí.
Co bych vytkla, je snad jen to, že mě zpočátku rušila ta nespisovná policajtská řeč. Hlavně teda to nadbytečné "v" na začátku některých slov.
Závěr byl pro mě nečekaný, a i když autorka dost věcí vysvětlila, stále mi tam vyvstávaly další a další otázky, které už zůstaly nezodpovězeny.
Ale to jsem autorce odpustila, protože mě kniha celých 558 stran neskutečně bavila. Určitě doporučuji k přečtení.

Lenc
13.03.2018 3 z 5

Já jsem spíše zklamaná. Zaprvé mě hodně rozptylovala ta rádoby "dacanská" policejní mluva, i když věřím, že to je dáno spíše nešťastně zvoleným překladem. Ale hlavně jsem dost rozpačitá z konce. Jelikož už jsem ostatní knihy od autorky četla ( a byla z nich opravdu nadšená), rozuzlení nebylo nijak šokující. Spíš mi přišlo, že závěr je spíchnutý horkou jehlou, příliš urychlený, nedovysvětlený.

kachenbooklover
02.03.2018 5 z 5

Tak tohle teda byla síla. To se mi nikdy jestě nestalo abych zůstala po dočtení jen tak sedět s otevřenou pusou. A nečekala jsem, že se mi to stane u této knihy. Opravdu ne. Je to moje první kniha od této autorky ale zcela zaručeně musím přečíst i ostatní a každou další co vyjde ! Něco tak skvělého jsem dlouho nečetla, tedy jestli někdy vůbec ..
Autorce opravdu klobouk dolů..tohle je opravdu mistrovské dílo !! Škoda že jde udělit jenom tak malý počet hvězdiček. Tohle si jich zaslouží mnohem víc než 5 !!
Až se mě opět někdo zeptá kterou knihu považuju za nejlepší nebo nejoblíbenější , konečně budu vědět co říct !:)

bosorka
01.03.2018 4 z 5

Kniha od SJ Bolton jako obvykle chňapne a nepustí. Příběh navíc ženou kupředu novinové články či korespondence hlavních hrdinů, které mu dodávají na jisté dramatičnosti. Jednotlivé postavy jsou dosti nejednoznačné. Co má za sebou odsouzený sériový vrah? A co skrývá ta "správná" strana zákona? Jak dlouho si v sobě člověk dokáže nést křivdy mládí a co způsobí pár neuvážených přešlapů?
Ač mě rozuzlení vcelku záhy napadlo, úplný konec opět překvapil.

dominika2585
15.02.2018 5 z 5

Od autorky jsem dosud četla pouze sérii s Lacey Flintovou, která byla a je naprosto skvělá. Proto jsem vsadila na jistotu, a koupila si i autorčinu další knihu Má ji rád, nemá ji rád. A sázka se vyplatila. Kniha se hezky rozjíždí, poměrně rychle jsem si zamilovala hlavní postavy - advokátku Maggie i detektiva Westona. Jediné co mi trochu nešlo dohromady bylo takové to jiskření mezi Maggie a Petem. No upřímně, ona vždy tak spisovná, vážná, a on pravý opak.
Jinak kniha má spád, akci, a jak jinak než parádní a naprosto nečekané rozuzlení. Snad se brzo dočkáme další knihy od této skvělé autorky!

rode
09.02.2018 5 z 5

O můj bože, ta kniha mi nedala spát, dokud jsem ji, i přes své velké protesty (protože jsem si ji chtěla nechat na delší dobu), nepřečetla. Rozhodně bych u takového skvělého příběhu čekala větší reklamu, kterou si zaslouží.
Za mě prostě nemám slov. Je to naprosto skvěle vystavěný thriller, u kterého se od začátku do konce nebudete nudit.
Některé věci jsou přitažené za vlasy, ale mně se děj líbil. Co mě ale naprosto iritovalo, byla nespisovná řeč. To mi teda krvácely oči neskutečným způsobem.
A komentář zakončím chválou obálky, která je naprosto dokonalá.

t.adm
06.02.2018 4 z 5

Od autorky jsem přečetla Už mě vidíš? a byla jsem naprosto nadšená, proto jsem byla natěšená na Má ji rád, nemá ji rád. A bylo proč. Kniha má spád a nedovolí vám se odtrhnout, jako ve většině autorčiných knih (ne-li ve všech) jsou kapitoly krátké, děj hezky plyne a u hlavních hrdinů se pořád nemůžete rozhodnout, zda se jedná o "klaďase nebo záporáky". Některé věci v příběhu jsem si tipla správně ještě před odhalením, ale na moment překvapení to nemělo vliv. Doufám, že se autorčiny knihy budou vydávat v českém jazyce i nadále, protože přijít o tohoto literárního anděla by byla obrovská škoda.

maizy
29.01.2018 4 z 5

Napínavý příběh. Kniha mě zaujala na první pohled a ihned po přečtení anotace. Kniha byla velmi čtivá, měla spád, ale konec. Ten konec mě zklamal. Přišlo mi to takové...přitažené za vlasy. Takže za mě ano i ne, kniha se krásně četla, ale závěr to tedy zkazil...

Falda
28.01.2018 5 z 5

Mně se kniha velice líbila. Netuším, jak to ostatní dělají, ale já až do konce nevěděla, kdo je vrah :D Super příběh, žádná tuctovka. Doporučuji :)

AlexisG
27.01.2018 3 z 5

Kniha mě zaujala díky recenzi, kterou jsem na ni četla a když jsem ji pak zahlédla v knihkupectví, prostě jsem neodolala a sáhla po ni. Musím říct, že příběh mě chytil hned a opravdu sem si to užívala ale pak přišel nějaký zlom a mě to bavit přestalo. Obzvlášť, když už jsem začínala tušit jak to asi s vrahem bude. Na můj vkus to po nějaké chvíli začalo být moc přitažené za vlasy a konec ten mě vyloženě zklamal. To samé platí o motivech vraha. Kniha nebyla špatná, to opravdu ne, ale čekala jsem od toho konce něco víc.

Ladiva
26.01.2018 3 z 5

Pútavá detektívka, vhodná na dlhé zimné večery. Kniha sa čítala veľmi dobre, odhalenie vraha bolo celkom zaujímavé. Kniha neurazila, ani nenadchla, nebola to dych berúca detektívka, ale ani sivá nuda. Taká zlatá, stredná cesta.

potika
22.01.2018 5 z 5

Byla jsem po přečtení komentářů zvědavá, co se z knihy vyklube. Mě se knížka líbila a autorku si řadím mezi oblíbené. Že je tam občas něco trochu přitažené za vlasy mi vůbec nevadilo, spíš naopak.

Gabrinela
13.01.2018 2 z 5

Mě to nebavilo. Uz na začátku jsem se musela nutit a neměla jsem, snaha nebyla odměněna. Přitažené za vlasy k uzoufání.

pavla.ctenarka
11.01.2018 5 z 5

Knihu hodnotím s asi půlročním odstupem, ale stále si velice dobře vybavuji zápletku. Zaujal mě způsob psaní autorky. Něco jsem v průběhu čtení vytušila, ale v něčem mě konec i překvapil. Místy trochu přitažené za vlasy, ale pro mě jedna z nejlepších detektivek za poslední dobu. Těším se na další knihy, teď na mě pod stromečkem čeká Tak to je, tak to bude.

zdendula31
06.01.2018 4 z 5

Jako vždy mě autorka nezklamala...

kikies
22.12.2017 2 z 5

Autorčiny knihy mám velice ráda, ale tohle se podle mě moc nepovedlo. Působí to na mě moc překombinovaně a nereálně. Myšlenka fanklubů odsouzených vrahů a žen podléhajících těmto typům je sice zajímavá a originální, ale toto konkrétní provedení a postava Maggie byly trochu přitažené za vlasy. A ta nespisovná řeč byla podle mě taky zbytečná... Série s Lacey mi sedla mnohem víc.

TerezaMondeková
12.12.2017 1 z 5

U knihy se mi líbila obálka. Ale když jsem začala číst, tak mě to vůbec neoslovilo, nezaujalo. Knihu jsem dočetla, ale jenom proto, že nerada nechávám rozečtené knihy. Opravdu asi nejsem stvořená pro detektivky. Knihu už si určitě znova nepřečtu.

katerina.p.
29.11.2017 3 z 5

Zápletka mi přišla po většinou velice zajímavá, originální a chytlavá, ale rozuzlení mě zklamalo naopak jako značně neoriginální

soudní procesy sérioví vrazi psychologické thrillery

Sharon J. Bolton
britská, 1960