Má je vina

Má je vina https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256774/bmid_ma-je-vina-Hmw-256774.jpg 5 226 94

Jednoho deštivého listopadového dne jsou šéfinspektor Ray Stevens a inspektorka Kate Evansová povoláni k případu, které se policistům příčí nejvíc: k usmrcení dítěte. Pětiletého Jakoba srazil rychle jedoucí vůz, po autě a jeho řidiči jako by se ale slehla zem. Všechny stopy vedou do slepých uliček. Ray ani Kate se však nechtějí vzdát; mají pocit, že aspoň tohle mrtvému chlapci dluží… Jenně Grayové se toho osudného večera navždycky změnil život. Před pocitem viny, že nedokázala zabránit Jakobově smrti, prchá do odlehlé velšské vesničky na břehu mořské zátoky. Snaží se skrývat před světem i před svými démony, ale neúprosná setrvačnost života ji vtahuje zase zpátky. Jenna se ocitá rozpolcená mezi výčitkami svědomí a prostou touhou po štěstí, ale krutá minulost se jen tak nevzdá. Když ji dostihne, zdá se, že už není úniku… Napínavý psychologický thriller se šokující zápletkou. Clare Mackintoshová jako bývalá policistka dokázala napsat naprosto přesvědčivý příběh. S tak dokonalým debutem je jasné, že ztráta pro policii znamená zisk pro krimi literaturu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Víkend

I Let You Go , 2014

cukrovka
21.08.2021 4 z 5

Začátek velmi rozvláčný, ale děj se postupně rozběhl. Čtivé a se zajímavými zvraty.

ivzu77
06.07.2021 4 z 5

Finální jízdu posledních sta stranek jsem dala za jeden večer na jeden zátah. Protože tam to dostalo spád a napětí a nepředvídatelné zvraty. Za mne i tato kniha OK.

Pavlina50
26.05.2021 4 z 5

Myslím, že největší síla této knihy je v „onom zvratu“, který je i tady v komentářích hodně zmiňován. Pro mě to byl opravdu slušný šok, protože celá první půlka knihy mě zas až tak moc nebrala a připadala mi docela zdlouhavá, nic zásadního a poutavého se v ní vlastně nedělo. Pořád se mi honily hlavou otázky, proč je kniha tak vysoce hodnocena. Ale přesně v té půlce jsem to dokonale pochopila. A tak jsem se vrátila na znovu na začátek, abych zjistila, zda jsem opravdu tak špatný a nesoustředěný čtenář a tak zásadní věc jsem přehlédla. Myslím, že zvratový záměr autorce prostě dokonale vyšel… hezky si s námi pohrála. Za mě je tato kniha opravdu výborný, mrazivý a velice slušně propracovaný psychothriller, který po úvodní dramatické zápletce čtenáře tak trochu pomalu zklidňuje a ukolébává a následně naopak nabírá opravdu strhující tempo a graduje. Přesto ale dávám o jednu hvězdičku méně, protože ten rozjezd (až do půlky knihy) byl na mě opravdu až moc dlouhý.

knihomolka525
05.05.2021 3 z 5

slabý průměr .Příběh opět ocení spíš ženy.Nehoda tam spíš vyzní jen jakoby okrajově a jsou zdůrazněny vztahy mezi jednotlivými aktéry.Mimomanželský vztah,násilí, nová láska ...

essene
23.04.2021 4 z 5

Senza-pěkně psané,napínavé...

Kanylka
08.04.2021 3 z 5

Pro mě "silná káva". Začátek se vleče, záměr autora ukolébat čtenáře? A pak je to jízda po dálnici v luxusním voze.

pch1976
05.04.2021 5 z 5

Bezva kniha. Napínavá, dobře napsána.

Hvězdinka
31.03.2021 4 z 5

Zhruba do 150. strany nuda, pak zvrat a z pomalu jedoucího vláčku se stává nezastavitelný rychlík. Konec trochu otevřený. Doporučuji.

Pája699
01.03.2021 4 z 5

Asi už tu bylo v komentářích všechno řečeno. Rozjezd knihy byl trošičku táhlý a já si říkala, sakra kdy už se to rozjede a začne se něco dít? Jak je možné, že má kniha tak vysoké hodnocení? A pak to přijde...poslední stránka první části vám vyrazí dech a říkáte si cože? jako vážně? :-) No a druhá část už je neskutečný fičák, který vám nedá spát. Pro mě super čtenářský zážitek!

musivila
17.02.2021 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala... opravdu chci číst o smrti 5 letého chlapce (když sama mám 2 malé syny) a o truchlení jeho matky? A kde kniha vzala, tak vysoké hodnocení?..... Ale nenechte se odradit pozvolnějším začátkem. Po první třetině knihy nastane zvrat a wauu a už se vezete. Prolínání současnosti s minulostí vás nutí číst dál a dál a nenechá knihu odložit.... Po přečtení 40% knihy mě poprvé napadlo, kdo řídil auto, které srazilo Jacoba. Odhad byl správný. Ovšem až v závěru se dozvíme všechny nechutné souvislosti. A poslední stránkou nás tedy autorka trochu pozlobí .. a my si jen můžeme domýšlet ... výplod rozjitřené mysli nebo skutečnost?

SaraX
01.01.2021 5 z 5

Po té, co jsem přečetla dvě knihy autorky a byla nadšená jejím stylem psaní, jsem se vrhla na další: "Má je vina" - a že byl zrovna Silvestr, oslavy Nového roku? Nevím, nevnímám, čtu a čtu.....přečteno za dva půldny....uf a byla to síla, tak čtivé, bolestné, držíte pěsti hrdince a v půli knihy zjistíte, že jste asi četli špatně, kde je ta naše hrdinka? Autorka bravurně skrývá podstatné, abyste byli nuceni číst dál a dál ....Tak čtěte, doporučuji, nebudete litovat!
Díky Clare :-)

Evka27
22.09.2020 5 z 5

Dlouho mi kniha ležela na stolku a vůbec se mi do ní nechtělo,když hned na začátku zemře dítě. Pak jsem začala jsem číst a nemohla přestat. Skvěle napsané.

RomanDušek
24.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Hodně silný příběh...!
Autorka se nebála zařadit dopravní nehodu s 5-ti letým Jacobem hned na začátek. Popisování samotného nárazu auta do dítěte bylo vcelku podrobné a nečetlo se to snadno...
Zvlášť, když se malý Jacob krátce předtím samou radostí svěřoval mamince se svými zážitky ze školy.
Autorka též dokázala krásně vystihnout psychické rozpoložení Jenny a její utrpení po oné nehodě. Její myšlenkové pochody a celkový stav.
Příběh byl perfektně promyšlený a v žádném případě neubíral na tempu a dramatičnosti. Ba naopak, řekl bych, že o napínavé a hrůzné pasáže nebyla nouze ani v nejmenším a postupně jich přibývalo. Především v okamžiku, kdy se na scéně objevil Ian Petersen. Co se z něho vyklubalo za hajzlíka, to svět neviděl...!
Nejdřív se tváří jako velmi slušný chlap. Ale jeho myšlenky směřovaly pouze jedním směrem - k intimnímu vztahu se studentkou. Nedokázal myslet na nic jiného, než jak vypadá její tělo a jak by si s ní užil...!
Jakmile Jennu získá, je tento vztah odsouzen k zániku. Ta holka by dokázala svému partnerovi nabídnout krásný vztah, ale nesměla by potkat takového tyrana. Číst pasáže, kdy Ian popisoval jak Jennu vnímal, jak ji postupně systematicky ničil, trestal za každou pitomost a poté i mlátil a ne zrovna málo, nebylo jednoduché. Ian bez jakéhokoli zatajování Jennu podváděl a bylo mu to jedno. Člověk si jen říká, jak se může někdo takto chovat k ženám. Jenna se uměla tak krásně radovat z čehokoli a dávat najevo svou radost a během chvíle zažila něco hrozného. Škoda, že od něho neutekla dřív.
Ray má můj obdiv za to, že nepodvedl svou ženu s Kate, i když k tomu měl velmi blízko. Ale dokázal se udržet. Tleskám!!
Bethan si mě získala za svůj přístup k Jenně. Od samého začátku, kdy se viděli poprvé, až k odhalení Jenniny dopravní nehody, se k ní chovala velmi přátelsky. Darovala jí i nějaké své věci do jejího nového bydlení. Bezva ženská!
Zarazilo mne, jak se lidé ve vesnici pak chovali vůči Jenně a Iestynovi s jeho ženou. Když Jenně odmítli prodat nákup v obchodě a Iestynovi vzít jeho výrobky do obchodu. Neskutečný...
Patrick byl taky senzační chlap. Ve vztahu s Jennou na ni netlačil. Sice jí dal najevo, co si o té nehodě myslí, ovšem pak se přišel omluvit a stál při ní. I když jí hrozilo vězení. Když ho Jenna odmítla kvůli Ianovi, aby mu neublížil, bojoval o ní. Tak se to má dělat. Myslím, že Jenna našla správného partnera.
Ke konci knihy Claire čtenáře dokonale šokuje, s jakým přijde odhalením.
Perfektní knížka!! :-)

Ajinka79
17.02.2020 4 z 5

Nebudu opakovat to, co je ve vsech komentech pode mnou. Nejdriv nuda, potom waaau!
Ale presto ubiram hvezdu kvuli (pro me) velice nepravdepodobne vyusteni hlavni zapletky.

Bara52
07.12.2019 4 z 5

Knizku jsem ted docetla podruhe,protoze jsem si ji uprimne moc nepamatovala. Klasicka zapletka, ale neobycejne a vyborne podani ze strany autorky, kdy polovinu knizky ctete tak krasne plynule uplne jiny pribeh, nez to ve skutecnosti je, ze by Vas ani nenapadlo, ze se v nem vypravi o nekom jinem, nez jste si puvodne mysleli. Rozhodne doporucuji precist, stejne jako jeji ostatni knizky☺️

Mandlevest
17.11.2019 5 z 5

Kniha měla, alespoň pro mě, takový průměrný rozjezd. Autorka píše opravdu čtivě, ale jako bych takových knih už četla mnoho...ale, potom to přišlo. A já nemohu hodnotit jinak než plným počtem. Výborná kniha, přečtěte si ji.

PetraBery
06.10.2019 4 z 5

Moje první kniha od autorky a opravdu spokojenost. Přes pozvolný začátek se vyšetřování, osobní život hrdinů i minulosti skvěle rozjelo, finální rozuzlení v něčem i překvapilo. Jak to celé bylo s dopravní nehodou, při které zahynul malý chlapec Jakob? Za sebe rozhodně hodnotím kladně, podívám se i po ostatních knihách autorky.

reňa30
05.10.2019 4 z 5

Jelikož si nikdy předem nečtu recenze knihy,než si ji sama přečtu (pouze se podívám na hodnocení),abych si udělala svůj obrázek a předešla prozrazení děje ( některé recenze jsou přímo rozborem) a já se tak ráda nechávám překvapit a vtáhnout do děje-v případě této knihy se tak opravdu stalo a souhlasím s názory na první část -malinko zdlouhavá,ale zpětně vím proč...Za mne super čtení a doporučuji

Radka1911
30.05.2019 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem četla. Rozhodně doporučuji.

Restang
16.04.2019

Kniha neboli psychologický thriller u kterého se musím prokousávat x stránkami než mě možná začne bavit ? Tak to je ztráta času. Je plno knih, které chytnou za správnou notu od začátku. Chtěla jsem si tuto knihu původně koupit, nakonec jsem si ji půjčila z knihovny. Odkládám čtení této knihy buď na vždy nebo neurčito.