Lži, samé lži

Lži, samé lži https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383802/mid_lzi-same-lzi-aLX-383802.jpg 3 101 33

Teprve ve smrti si bývalá královna krásy jménem Didi užívá velkolepou pozornost médií, po které celý život toužila. Před dvaceti lety pracovala v lasvegaském klubu jako dvojnice Marilyn Monroe a vír nočního života jí ponechával jen velmi málo času na výchovu dcery Remmi. Nyní někdo vydal její neautorizovaný životopis a ona vzápětí vyskočila z okna. Policie to považuje za jasnou sebevraždu, nebo snad o zoufalý pokus o upoutání pozornosti, který tragicky nevyšel. Remmi však ví, že pravda není tak jednoduchá. Mrtvola na chodníku sice vypadala jako Didi, měla také její šaty a paruku – ale nebyla to Didi. Jak by také mohla, když skutečná Didi před dlouhou řádkou let záhadně zmizela v poušti? Policie po ní tekrát marně pátrala a následně ji prohlásila za nezvěstnou. Jestliže však mrtvá žena není Didi, kdo ležel v kaluži krve na chodníku? A jaká je mezi oběma ženami spojitost? Remmi je rozhodnuta přijít věci na kloub a společně s policejní vyšetřovatelkou a svým idolem z dětství postupně odhaluje temná zákoutí historie vlastní rodiny. Zdá se, že bezcitné ambice a pokřivené lži by mohly někoho znovu dohnat k vraždě...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Liar, Liar , 2018

Georgine
05.04.2019 4 z 5

Kniha mě zaujala, ač předchozí tituly byly asi lepší, ovšem ten konec byl trošku překombinovaný...

akrim13
15.03.2019 2 z 5

Kniha slabá,občas jsem i přeskočila na další stránku.Četla jsem od L.Jackson kvalitnější,ne pokaždé se povede.

Mandlevest
24.02.2019 3 z 5

L. Jackson čtu ráda, i když dvě knihy za sebou bych asi od této autorky nepřečetla, většinou to chce trošku odstup, náměty knih jsou hodně podobné. Nejraději mám sérii s detektivy Pescoliovou a Alvarezovou. Kniha Lži samé lži byla takový průměr, trochu mi vadil zdlouhavě vysvětlující úvod z minulosti, který byl sice potřebný , ale mohl být kratší. A navíc, všimla jsem si, že autorka opakuje jednu myšlenku v několika větách, podobných, jen jinak jazykově postavených. Jsem na to docela vysazená, vadí mi to hodně i u romantické literatury, kde je na to specialistka D. Steel a já ji kvůli tomu už nečtu, ale u krimi je to ještě více do očí bijící. Tam očekávám spád a napětí. Tak snad příště lépe, nejraději v Montaně, v Medvědím brodu..

radka8970
21.02.2019 4 z 5

Kniha je rozdělena na dvě části. V první části sledujeme co se stalo před patnácti lety, kdy byla Remmi ještě mladá dívka. V další části sledujeme policejní vyšetřování.
Kniha se mi četla moc dobře, i když se začátek celkem táhnul. Tato kniha vás zcela polapí a nepustí. Místy byla kniha trochu hluchá, kde autorka popisovala Didino auto, ve kterém jezdila. Po dočtení knihy však všechna fakta zapadnou do sebe a nestačíte se divit...

Didi15
20.02.2019 3 z 5

Od Lisy mám nejradši sérii s Alvarezovou a Pescoliovou a ostaní knihy mi přijdou o level níž. Ačkoliv musím říct, že námět špatný nebyl, tak jsem se do čtění musela nutit, místy mě to bavilo a místy vůbec. A tak dávám za tři hvězdy.

Matita310
13.02.2019 5 z 5

Zajímavá kniha s překvapivým koncem. Celou dobu si člověk láme hlavu, co se stalo s hlavní hrdinkou.

MíšaS.
08.02.2019 1 z 5

Vůbec mě to nebavilo. A finále mi přišlo dost přitažené za vlasy.

Marluksa
12.01.2019 3 z 5

Tentokrát velké zklamání.
Chvílemi se nutit do čtení a následně mít chuť hltat každou větu... Rozpolcenost, která spíše odradí, nežli naláká.
Spousta zbytečné omáčky a neustále zbytečně moc otázek!! Vše zdlouhavé a bez řádné dávky emocí. Jako by chtěla autorka nuceně zaplnit stránky, jen aby měl čtenář co číst, nehledě na kvalitu. Příběh by se jistě vešel do dvouset stran, aniž by čtenáře unudil k smrti.
Do budoucna si rozmyslím, jestli dám autorce ještě vůbec někdy šanci.
PS: Tentokráte to nebude špatnou konstelací hvězd. Opravdu o nic nepřijdete, obejdete-li knihu obloukem.
Za snahu a minimální "chytlavost" dávám 3*** , a to ještě přivírámu obě oči.

hana1911
08.01.2019 4 z 5

Moje asi čtrnáctá kniha od Lisy. V první části mi kniha přišla zajímavá a vzhledem k neurčitosti, jsem opravdu neměla tušení, co s v knize vlastně stane. Náslodevalo cca. 100 stran které se na Lisu docela vlekli. Už už jsem si říkala, že to není co to bejvalo. Pak ale kniha dostala spád začala být opět napínavá a začala to být zase ta Lisa, kterou miluju. Opět jsem četla s pusou otevřenou dokořán a nestačila se divit. Jediné co mě mrzí, že některé věci se v knize opakují třeba 3x a úplně zbytečně. (Nejdříve ten příběh prožívá, poté na něj vzpomíná a nakonec někomu vypráví) tz. ta samá událost zabere 3kapitoly úplně zbytečně. Tudíž knihu bych opravdu doporučila, je skvělá, jen doporučuji vydržet těch 100 slabších stran a prokousat se do toho nejlepšího.

oolinkaa
07.01.2019 4 z 5

První kniha od autorky.. nebylo to špatné , ač se začátek celkem táhnul. Do poslední chvíle napínave a nevěděla jsem, kdo a proc je vrah

Martiiiik
18.12.2018 3 z 5

Prvních 35 % knihy jsem přemýšlela, že knihu odložím, protože ta je na Lisu opravdu špatně napsaná.. Ale potom se to změní, kniha začne mít spád a děj je zase Lisa jak je člověk zvyklý.. takže pocity jsou takové smíšené, ale jsem ráda, že jsem nakonec knihu dočetla :-)

Klarinecka
16.12.2018 2 z 5

Ach jo, zase jsem té Lise dala šanci a zase nic moc. Začalo to docela zajímavě, ale pak se to až do tří čtvrtin vleklo, aby to v poslední pětině knihy nějak vygradovalo, ale její starší knihy měly výrazně větší spád.

lenuskav
02.12.2018 4 z 5

Celá Lisa.... je to čtivý,má to spád, nenudíte se se...přesto mi v téhle knížce něco chybí... takovej ten šmrnc...