Opposition - Prežijú, len ak ostanú spolu...

Opposition - Prežijú, len ak ostanú spolu... https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461120/bmid_opposition-preziju-len-ak-ostanu-sp-2U2-461120.jpg 4 82 11

Lux série

< 5. díl

KATY VIE, ŽE SVET SA ZMENIL V TÚ NOC, KEĎ PRIŠLI LUXOVIA. Nemôže uveriť tomu, že Daemon sa pridal k svojim a prizerá sa, ako sa jeho druh snaží vyhladiť ľudstvo. No hranica medzi dobrom a zlom sa stiera a z lásky sa stala emócia, ktorá ju môže zničiť — aj všetkých ostatných. DAEMON JE ODHODLANÝ UROBIŤ VŠETKO, ABY ZACHRÁNIL SVOJICH MILOVANÝCH, HOCI BY TO ZNAMENALO ZRADU. Ak chcú mať šancu na prežitie, nepravdepodobného spojenca musia nájsť aj v nepriateľovi. No onedlho je nemožné rozoznať priateľa od nepriateľa a svet okolo nich sa rúca, môžu prísť o všetko — dokonca aj o to najcennejšie —, aby zachránili svojich priateľov… a celé ľudstvo. NA ZEMI VYPUKLA VOJNA. A NECH UŽ SA SKONČÍ AKOKOĽVEK, BUDÚCNOSŤ TÝCH, ČO PREŽIJÚ, SA NAVŽDY ZMENÍ.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Zelený Kocúr

Opposition , 2014

Majuš333
26.12.2023 5 z 5

'Najkrajší ľudia, ktorých kráse sa môže rovnať len ich vnútro, sú tí, čo o tom nevedia.'

'Každému čitateľovi a čitateľke, ktorí kedysi narazili na Obsidián, a povedali si: Mimozemšťania na strednej škole? A prečo, preboha, nie? Už som čítal/a aj čudnejšie knihy. A napokon sa do Katy, Daemona a ostatných zamilovali tak veľmi ako ja. Toto je pre vás. Ďakujem.'

Požičala som si Jennine slová z úvodu, pretože Lux séria patrí medzi moje srdcovky a nezmení sa na tom nič ani o ďalších desať rokov :)

"Vieš, čo si myslím?" stíšila hlas, akoby mi chcela povedať tajomstvo. "Že v skutočnosti máš Archera rád, len si nechceš priznať, že je to začiatok bratskej lásky ako hrom."
Odfúkol som si. "No keď myslíš..."

"Viem, že hovoriť ti, aby si ostala v aute nemá zmysel, ale aspoň sa drž pri mne." Daemon cestou cez parkovisko spomalil, mal namierené k štýlovému čiernemu autu. "Luc možno tomu kreténovi dôveruje, ale ja nie."
Odolala som chuti prekrútiť oči. "Veď ani ja sa mu nechystám hodiť do náručia."
Ironicky sa usmial: "No to dúfam. Možno by som žiarlil."
"Ty by si žiarlil, aj keby objala strom," poznamenal Archer.
"Asi." Daemon zastal na parkovisku za autom. "Som taký majetnícky."
Chuti prekrútiť oči som napokon podľahla, keď som otvorila dvere spolujazdca. "Obaja ste smiešni."

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

posledný diel série Lux bol strhujúci, plný akcie a nepredvídateľných veci, neustále boje + strach o to či všetci sú na tej správnej strane , spiknutie s najväčším nepriateľom a sladká pomsta.
V závere knihy som dostali sekundový infarkt ale našťastie to dopadlo dobre.

Zhrnutie celej série ?
určite ju odporúčam všetkými 10 ,
séria plná lásky, akcie, dobrodružstva lebo teda podľa mňa to dobrodružstvo bolo. Veľmi sa mi páčil humor a prirovnavanie k hrdinom ako Harry Potter, X- meni či Avengers,dokonca utrzkami aj Walking Dead.
Jednoducho jedno úžasné a dokonalé dielo.

suzanne1997
02.06.2022 5 z 5

Wow, vážně jsem si nemyslela, že to napíšu, obzvláště, když je tahle série z žánru fantasy a cílená na mládež, ale tohle bylo skvělý.
Ale pěkně od začátku... Na sérii jsem narazila úplnou náhodou, doslova jsem o ni zakopla, a nedalo mi to první knihu neotevřít. Jenže pak ... Já prostě nemohla přestat. Střídavě po večerech, odpoledních a volných chvilkách jsem otáčela jednu stránku za druhou, dychtíc po pokračování. Autorka rozhodně nenechává nic náhodě, dokáže čtenáře chytit a nepustit, vtáhnout do děje a nechat ho si hlavní hrdiny více než oblíbit.
Pohledy Daemona a Katy se střídají, což příběhu dodává jiskru a něco navíc. Autorka díky tomuto počinu dokázala, že si dokáže poradit s rozličnými žánry i věkovými kategoriemi. Děj ubíhá a neztrácí na intenzitě. Emoce tryskají a všechno působí natolik věrohodně, že se nad tím čtenář ani nepozastaví.
Za mě je tohle přesně to dílo, kterým autorka překvapuje a boří hranice. Jediná věc, až na těch pár přehlédnutelných drobností, které jsem si všimla už na začátku - a tou hlavou mi prostě vrtá, je přílišná podobnost se Stmíváním, tedy až na ty upíry. Já osobně bych děj knihy posunula časově trošku dál, namísto střední školy by hrdinové končili vysokou a celkově by mohli být trošičku vyzrálejší. Takto je ta časová linka, jakože je jim necelých dvacet, za mě není úplně nejšťastnější volba. Ještě přidám drobný poznatek, a to, že by si série zasloužila protáhnout, po těch téměř pěti dnech se mi ještě nechce hrdiny opouštět. Za mě tedy to nejlepší hodnocení, které mohu dát a u autorky stoprocentně zůstanu.

jitka_dankova
07.11.2021 5 z 5

Pátý, poslední díl této young adult série s tématem nadpřirozených věcí byl opravdu parádní. Tady už jsem měla pocit, že je tak akorát dobře namixován dostatek akce, vysvětlení, zajímavé zvraty a u srdce mne těšil pocit, že se postavy dobře vykreslily a za něco bojují. A to řešení, ty nápady, skvělé. Myslím, že jsem pořádně a dobře pochopila ten svět a spousta věcí začalo dávat smysl. Jsem ráda, že byla kniha ukončena v takovém duchu.

ardeas
23.08.2021 2 z 5

Veľké finále bolo ozaj veľké, ale zároveň aj velmi predvídatelne. Mam pocit ze som si tak zvykla na tie zvraty v deji, ze ma uz nic velmi neprekvapovalo :D
Táto kniha bola asi najsladsia zo všetkých 5tich a nemôžem to pripočítat k dobru,aj napriek tomu ze to bola brutálna jazda. Myslim ze mam z nej nejaky glykemický záchvat.
P. S. Rada by som si prečítala o Lucovi, to by mohla byt parada... ale od tejto autorky by to bola zas nejaka cukraren na konci :D

Vknihách
28.02.2021 5 z 5

Začnem citovaním inej recenzie.  "...tento diel je akčná jazda na bláznivom kolotoči udalostí, ktorý nebudete chcieť zastaviť." Napísala to kamarátka Silvia a nedá sa nesúhlasiť.

Boli ste v šoku po dočítaní Origin-u? Lebo ja veľmi! Očakávala som nejaké omáčky, kým sa rozbehne dej v záverečnej časti série. Ach jaj! Nemohla som sa mýliť viac! Od prvej strany sa diali veci! A ešte aké! Stránky mizli pod rukami extrémne rýchlo,dokonca som si navrávala, že to bude príbehom-predsa len, superschopnosti sálali z každej strany????????‍♀️nie, nie...to som len prestala vnímať čas a stále som čítala vlastným, slimačím tempom.
Daemonova žiarlivosť a ochranárske pudy; Katina bezbrannosť a sila zároveň; Archerovo "lezenie"do hlavy; toto a oveľa viac, dotváralo príbeh mimozemšťanov a prameňov bojujúcim proti invázii, za záchranu pozemšťanov, pred ich vlastným druhom. Akciu striedalo napätie. V istých častiach som opäť siahla zubami po svojich krátkych nechtoch. Vážne to bol hotový nervák. Presne ako sa na zlatý klinec série patrí. Aj keď mi "posledný" boj opäť pripomínal moju naj sériu (Twilight), vôbec mi to nevadilo. Neviem si predstaviť lepšie, napínavejšie, akčnejšie a šokujúcejšie zakončenie tohto mimozemského fantasy príbehu. Za absolútny záver som naozaj rada. Trochu humoru, veľa lásky a vzácnosť priateľstva bola krásna bodka.

Emily56
05.02.2021 5 z 5

Krásne ukončená séria ,samozrejme je mi ľúto že skončila no môžem si za to sama namala som ju tak rýchlo prečítať ,no knižku som nevedela pustiť z rúk . Daemon a Katy mi budú chýbať a určite si niekedy sériu rada prečítam znova .

Damienronnie
18.01.2021 5 z 5

Aj mi je smutno že to skončilo :)
Tento diel sa nedal pustiť z ruk , paráda .

Myška43
31.12.2020 5 z 5

Tuto sérii jsem začala číst jen proto, že mám autorku v oblibě. Fantasy žánr vyhledáván jen ve filmové podobě. No a ejhle, úplně jsem Luxenům propadla.

,, Porušil jsem všechna pravidla mého druhu tím, že jsem tě vyléčil a držel si tě při sobě. Vzal jsem si tě a vypálil celé město, abych tě udržel v bezpečí. Zabíjel jsem pro tebe. Myslela sis, že zapomenu, co pro mě znamenáš? Že cokoliv na tomto světě, může být silnější než moje láska k tobě?"

Nádherné zakončení plné napětí, akce a samozřejmě velké lásky Daemona a Katy. Těžko se mi s nimi loučí!!!!

SknihouVrukách
30.12.2020 5 z 5

Prvých 50 strán bolo pre mňa veľmi chaotických a nechápala som, čo sa to stalo s postavami. Avšak bolo mi jasné, že to má nejaký háčik a neskôr to všetko začalo dávať zmysel.

Tento diel bol od začiatku až do konca nabitý akciou. Boje, bitky a záchrana sveta tu boli priam na každej strane. A týmto všetkým na sprevádzali už naše staré známe postavy. Daemon a Katy sú proste suproví a milujem tú romantiku medzi nimi. Správanie Dee som v tejto knihe nevedela pochopiť a asi ani nikdy nepochopím. Mali sme tu aj nejaké nové postavy. Zvraty boli dychberuce a niektoré z nich ma zamrzeli. Autorka ma pri konci riadne šokovala, až som skoro zabudla dýchať (????) a skoro som mala aj slzy v očiach, čo sa mi často nestáva.

Kniha bola písaná z dvoch pohľadov, čo mu veľmi vyhovovala. Asi hlavne preto, lebo bonusové kapitoly z pohľadu Daemona v prvych dvoch dieloch má veľmi bavila. Autorkin štýl písania je neskutočný. Píše strasne chytľavo a od knihy sa nebudete vedieť odtrhnúť. Zvraty a tajomstvá ma stále poháňali čítať ďalej a knihu som nevedela odložiť. Séria lux sa zaradila medzi moje najobľúbenejšie a neverím, že už je koniec. Autorka túto sériu veľmi dobre vymyslela a zbožňujem aj jej fantasy stránku.Dufam, že s týmito postavami ešte niečo napíše.

Odporúčam vám všetkými desiatimi. Pokiaľ ste túto sériu ešte nečítala siahnite po nej. Nebudete ľutovať. Knihu hodnotím 4,8/5✨, lebo prvých 50 strán som si moc neužila.
Za poskytnutie knižky na recenziu ďakujem @zelenykocur.sk

Majuš333
20.12.2020 5 z 5

Krásne zakončenie série :) A je mi naozaj veľmi ľúto, že už je koniec :(
Dúfam a pevne verím, že vydavateľstvo Zelený kocúr nás nesklame a dočkáme sa aj knihy Shadows...

Jennifer L. Armentrout
americká, 1980