Obsidián - Nie sú ako my...

Obsidián - Nie sú ako my... https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405977/bmid_obsidian-nie-su-ako-my-MSG-405977.jpg 4 236 44

Lux série

Nové začiatky bývajú náročné. Pred začiatkom štvrtého ročníka na strednej sme sa presťahovali do Západnej Virgínie a mne nezostalo nič iné ako vysporiadať sa s tamojším nárečím, chabým prístupom na internet a nekončiacou nudou... až som raz zbadala svojho vysokého sexi suseda s tajomnými zelenými očami. Zdalo sa, že veci sa pohnú k lepšiemu... A potom otvoril ústa. Daemon je neznesiteľný. Arogantný. Človek má chuť ho prizabiť. Nevychádzame spolu. Ani trochu. No keď na mňa zaútočí neznámy chlap, Daemon mávnutím ruky zastaví čas a stane sa... niečo nečakané. Sexi mimozemšťan, ktorý býva vo vedľajšom dome na mne zanechá stopu. Počuli ste dobre. Mimozemšťan. Ukáže sa, že Daemon a jeho sestra majú celú galaxiu nepriateľov, ktorí si chcú privlastniť ich schopnosti. Okrem toho, vďaka Daemonovmu dotyku svietim ako vianočný stromček. Ak to chcem prežiť, musím sa držať blízko neho, až kým mimozemská stopa celkom nevybledne. Teda, ak ho dovtedy neprizabijem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Zelený Kocúr

Obsidian , 2011

Myška43
23.03.2020 5 z 5

Přiznám se, že jsem vůbec něvěděla, co můžu očekávat.Tuto knihu jsem si užívala. Pro mě velmi originální, nápaditý příběh, a to už dlouho nejsem"dospívající mládež". Hltala jsem každou stránku a honem jdu na další díl. Za mě super a doporučuji.

petusska01
28.02.2020 5 z 5

Celu seriu som si oblubila, najma prve dva diely. Pribeh pobavi, zarmuti aj prekvapi. Hocikedy sa k tomu vratim :)

AniDi
24.02.2020 5 z 5

Pro mě opravdu překvapení. Nečekala jsem nic a popravdě mě námět mimozemšťanů vůbec netáhl. Začala jsem číst spíš abych si potvrdila, že to není nic pro mě. Ale ihned mě kniha vtáhla do děje. Hlavní hrdinka je tak trochu pitomoučká ale mě to tady nevadí. Od začátku chápu Daemonovo chování, nebyla bych jiná abych ochránila rodinu. Katetino chování prostě muselo být napsáno takto, jinak by autorka končila po prvním díle. Jdu hned na další díl a jsem opravdu zvědavá. Pět hvězd dávám hlavně za to, že mě kniha zaujala téměř jako Dvory. A to už je opravdu co říct.

Damienronnie
08.12.2019 5 z 5

Super prečítaná za pár hodín . Dúfam že preložia všetky diely

SknihouVrukách
20.09.2019 4 z 5

Knihou Obsidian som veľmi milo prekvapená. Nemyslela som si, že sa mi kniha bude páčiť, pretože nemusím mimozemšťanov. Táto kniha je síce sci-fi, ale v knihe je prevažne romantika. Bolo super, že romantika medzi hlavnými postavami sa vyvíjala a nebola to láska na prvý pohľad. Postavy mi boli sympatické a správanie Deamona mi nevadilo. Katy hlúpa YA hrdinka a používala mozog. ???? Mimozemšťania v tejto knihe sú originálne poňatí. Nie sú to typický mimozemšťania, takže mi v knihe nevadili. Oceňujem, že v kniha boli aj dosť napínavé scény. Veľmi sa mi páčilo, že keď v knihe sa nachádzali niektoré scény z pohľadu Deamona. Knihu hodnotím 4*/5*,pretože bolo to dobré, ale chýbalo mi tam niečo, pri čom by som si povedala "Wau". Takže 5* si nechám na druhý diel.

3443
25.08.2019

SPOILER !!!
Čítam túto sériu.. dostala som sa po Opal.. ale Katy mi tak lezie na nervy že sa mi to ani nechcem dočitat.. Ja by som ju vyfackala 5x denne.. bože tá je príšerná.. vždy keď spravi niečo zlé tak to dokáže autorka prekrútiť tak, aby sa musel cítiť zle Daemon.. no a mne stúpne tlak na milión.. ja by som ju už 100x pustila k vode.. bola totálne otrasná, v normálnom svete by ani nemala kamošky :D hlavne po tom čo sa stalo Adamovi.. Byť sa mieste Dee, asi ju prizabijem a zakopem v lese :D

Schalli
30.06.2019 3 z 5

Hodně mi to připomíná Twillight ságu.

keiko33
11.06.2019 5 z 5

Dlho som sa odhodlavala do tejto serie. Mimozemstania. To slovo ma vobec nelakalo. No ani na zaciatku upiri a akosi som si ich zamilovala. Tak preco nie mimozemstania. Bola som milo prekvapena. So zelenym muzikom ma Daemon spolocne akurat farbu oci. Ako tu uz bolo spominane, je to Twilight na mimizemsky sposob. Akurat Daemon je oproti Edwardovi ovela vacsi somar. V jednej chvili ho zboznujete a v drujej ho chcete uskrtit. Ak sa nezamyslate nad zmyslom toho nadprirodzena, tak je to super YA romantika, medzi dvoma stredoskolakmi v malom meste. Je tam Daemonova byvalka, kraska skoly a poriadna mrcha, sestra ktora Kat miluje a skolsky kasanova, pred ktorym musi Daemon ochranit Kat. No a samozrejme ju musi ochranit aj pred zlymi mimozemstanmi. A kedze musi chranit celu rodinu, tak sa snazi drzat od Kat daleko, no akosi ich to aj tak stale k sebe taha. Ona je jeho kryptonit. Za mna jedna z najlepsich serii Fantasy YA.

prcek19
11.06.2019 5 z 5

I když knihy podobného žánru nečtu, tak sem ráda, že sem se k přečtení této knihy odhodlala..těším se na další díly

kuska
27.05.2019 5 z 5

Fantasy romantika podobná Stmívání, proč ne. Kniha mě bavila, hlavní byli hrdinové sympatičtí. Dostatek akce i romantického jiskření. Prostě klidné nenáročné čtení, které je za jeden den fuč. Přidávám body za originalitu, fakt o mimozemšťanech jsem ještě nečetla. Čekala jsem opravdu něco ve formě E.T. a ono to bylo úplně jinak. Chci další díly.

Sima2810
24.05.2019 5 z 5

Zo začiatku som bola ohľadom tejto knihy dosť skeptická, ale už po prečítaní pár strán ma to vtiahlo do deja a nedokázala som knihu odložiť. O mimozemšťanoch som ešte žiadne knihy nečítala, takže to bolo pre mňa niečo nové a zaujímavé. Určite doporučujem pre ľudí, ktorý majú radi fantasy romance knihy.

Elčokča
16.05.2019

Nebudu hodnotit hvězdami, páč nemám ráda fantasy (mám ráda autorku), takže bych knize zbytečně srazila body. Moje jediné doposud čtené fantasy byla Twilight sága a tahle kniha mi ji dost připomíná - jiné "příšerky", ale obsah podobný... Nicméně hlavní hrdinové jsou sympatičtí.

Kukicka
25.04.2019 3 z 5

Autorku mam rada, ale toto tema me moc neoslovilo. Za me 2,5 *. Zvazuji jestli se vubec poustet do dalsich dilu. Urcite bych to nezaradila do sekce Pro zeny, spise Deti a mladez

jani.ruzicko
23.04.2019 5 z 5

Knížku jsem měla v merku už strašně dlouho. Vlastně nevím, proč jsem její přečtení tak oddalovala. Mě se příběh moc líbil. Je to promyšlené, má to hlavu a patu. To propojení všeho se vším a vývoj příběhu mě naprosto pohltil.
Trochu mě děsilo, jak na mě budou působit mimozemšťani, ale v tomto podání se nedá o ničem diskutovat, za mě super zážitek. Byť nečekané, ale naprosto jsem si to užila.
Autorka opět ukázala, že umí psát poutavě a nevšedně. =)
Jdu na další díly a mohu doporučit. =)

Evitsa
16.04.2019 5 z 5

Konečně to u nás vyšlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ani jsem nedoufala,že to přeloží...
Tato serie je luxusni a moje srdeční záležitost!!!!!!!!!!!
Za mě rozhodně 10**********
Líbí se mi i,že děj se odehrává kde autorka žije a popisuje místo kolem ,člověk se úplně vžije do děje!!!!

lusitta05
15.04.2019 5 z 5

Ešte som žiadnu knihu s takouto témou nečítala, nejako ma to odrádzalo, ale tak dala som sa na to :) A môžem povedať, že aj keď dávno nie som veková kategória, pre ktorú je asi určená, toto ma neskutočne bavilo! Pri takýchto knihách si treba odpočinúť, zapojiť predstavivosť a fantáziu a je jedno koľko mám rokov. Odporúčam!

mirka2558
14.04.2019 5 z 5

úžasná kniha od ktorej som sa nevedela odtrhnúť! teším sa na ďalší diel ????

sofie92
14.04.2019 5 z 5

Nemám moc ráda nadpřirozeno protože tím větsinou ubíjí celý příběh a vše se motá jen okolo nadprirozenych věci a pár nemá nikdy moc prostoru. Tady je obojí :) jak nadpřirozeno tak i romantika. Těším se na další dily.

Evka3814
07.04.2019 5 z 5

No tak to jsem nečekala,podle anotace jsem si nebyla úplně jistá jestli mě budou bavit mimozemšťané. No a musím říct že tato spisovatelka opět nezklamala. Hltala jsem to jak to jen šlo:)Bavil mě příběh a hlavně postavy,konec teda mazec utíplej nemít pokračování tak bych byla fakt naštvaná:)))

Majuš333
07.04.2019 5 z 5

Som neskutočne vďačná Zelenému kocúrovi, že sa konečne niekto rozhodol pre vydanie Lux série a tiež som rada, že nechali pôvodnú obálku knihy.
Lux séria totiž patrí medzi moje najobľúbenejšie série. Milujem Daemona a Kat. Kat je bláznivá knižná maniačka, Daemon arogantný hajzlík a Dee je skrátka Dee. Obsidián zhltnete ako malinu na posedenie. A je naozaj jedno v akom veku túto sériu čítate...
Pamätáte sa ešte, ako sme pred nedávnom viseli na blogoch a tlačili nové kapitoly očami, aby už konečne pribudli? Na týchto blogoch sme trávili niekoľko rokov ako jedna veľká rodina :) Už len z tohto nostalgického dôvodu si prečítajte Obsidián, stojí to za to!!! Už sa neviem dočkať, kedy mi do rúk padne Onyx :)
A ak predaj pôjde dobre, dočkáme sa aj Huntera so Serenou :) (Ak niekto nevie, o čom točím, tak Hunter je Arum a aj on má svoj príbeh...)