Koloušek

Koloušek https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514908/bmid_kolousek-0ZS-514908.png 4 258 73

Co se stane, když se do vás osudově zamiluje muž, a vy se zrovna máte vdávat? A je vůbec svatba v životě ženy radostnou událostí, nebo jen přežitkem, který mladou herečku Lucii svazuje? Měla by vstoupit do manželství, když touží být celou svou duší svobodná? A je její touha po svobodě jen nezralostí, nebo si naopak váží svého života natolik, že z něj odmítá ukrajovat, aby jí kus ze sebe nechyběl? Kde leží hranice sobectví a kde naopak věrnosti k sobě samotné? A kdo je vlastně koloušek? Než se Lucie rozhodne pro životního partnera a získá roli svých snů, čeká ji i její malou dceru Kiki spousta nečekaných zvratů. Naštěstí má ale své letité kamarádky, které jí vždy dobře poradí a zároveň odkryjí nové a dosud netušené rozměry erotiky a vzrušení. Osud se však rozhodne nabídnout Lucii i poněkud odlišnou životní cestu, než si přála… A jak s ní naloží, se dozvíte v knize. Příběh Kolouška je rychlý, bláznivý a v mnohém vás překvapí. Otvírá lechtivá témata, o nichž se příliš nemluví, ale která zároveň všichni žijeme. Také se dozvíte, kolik váží lidská duše, jestli je nesmrtelná… Nebo jak moc je nakažlivá láska a jak rychle se dá chytit koloušek.... celý text

manasx
31.07.2023 5 z 5

Další oddechovka od Jany Bernáškové. To je tak parádní, vyrelaxované, holčičí čtení :) Ideální na letní "vypnutí". Mě se tedy Koloušek líbil ze všech tří nejvíce.

Mudry
26.07.2023 4 z 5

Příjemná holčičí "plážovka".

lagina
24.07.2023 3 z 5

Musím se přiznat, že mi hlavní hrdinka nesedla a to je jeden z důvodů, proč se mi to hůř četlo. Některé pasáže jsem přeskakovala, jiné mě bavili. Taková letní knížka, kdo chce najde i hlubší věty, kdo chce odpočívat, odpočine :-)

envoi
17.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Úbytek komentářů šedivky vnímám jako pozitivní trend. Jak to u pokračování bývá, člověk se nevyhne srovnání, za mě je nejlepší Coura, Koloušek mě bavil, ale narozdíl od Coury mi chvilku trvalo se začíst a protože jsem znavená životem, musela jsem závěrečnou linku s Denisou vynechat, nějak jsem neměla chuť si tu oddechovku kazit. Ale musím říct, že se těším na další knihu.

mekkejla
16.07.2023 3 z 5

Ježíš ta Lucie mě tolikrát tak vytáčela. Ale jinak fajn oddechovka, určitě lepší než Coura. A jsem jediná, kdo si Lucku vizuálně představuje jako Janu? Nějak je v hlavě od sebe neumím oddělit

Emma27
14.07.2023 2 z 5

V knize se vracime k lucce a jeji dceři. Kniha na me pusobila lip nez coura.

Lejčís
11.07.2023 5 z 5

Koloušek je v pořadí už 3. knížkou téhle milé české herečky, kterou jsem měla vždycky moc ráda. Pro mě však byla úplně prvním setkáním s autorčiným dalším talentem, kterým je psaní. A že je to talent opravdu velký, mě neskutečně překvapilo. Musím přiznat, že jsem to vůbec nečekala.
Hlavní hrdinku Lucku jsem si oblíbila na první dobrou - jak je trhlá a praštěná, bláznivá a vášnivá a zároveň tak milá a něžná. Komické situace, do kterých se pravidelně dostává, jsou zdrojem takového toho humoru z každodenního života, který zná každý z nás, a právě proto působí tak skutečně. Delší dobu jsem se u knihy nesmála nahlas a u téhle se.mi stalo hned několikrát. :)
Oceňuju, že autorka zakomponovala do příběhu i vážná témata, o kterých se nemluví tolik, jak by si zasloužila - výchova dětí ve střídavé péči, spojení mateřství s prací, odchod blízké osoby, krize vztahu před svatbou, a zároveň umí podmanivě rozjímat a filozofovat nad přátelstvím a životem jako takovým, obyčejným.
Jana Bernášková o sobě nerada mluví jako o spisovatelce a dává přednost spíše označení "autorka". Podle mě si ale titul spisovatelky právem zaslouží. Pokud hledáte lehké čtení, které Vás pobaví, ale zároveň nenásilnou formou otevře i lechtivá a vážná témata, která všichni známe, i když o nich moc nemluvíme, je tohle pravá knížka pro Vás.

A pokud se Vám nechce číst, maximálně doporučuju audioknihu načtenou božskou Jitkou Ježkovou, ke které se rozhodně ještě vrátím!

kraslicanka
07.07.2023 5 z 5

již třetí kniha od skvělé herečky Jany Bernáškové. Koloušek se mi moc líbil. A jen doufám, že to nebyla poslední kniha :)

cornetka
05.07.2023 5 z 5

Další setkání s Luckou mě bavilo. Lucka je i v tomto díle správně švihlá, ale najdou se i světlé chvilky, kdy se chová dospěle. I v tomto díle řeší chlapy a i v tomto díle se setkáváme s jejími nejlepšími kámoškami. Díky jedné události se snaží žít naplno, i když je to pro ní někdy těžké. Tento díl mě bavil víc než předchozí. Při čtení se budete smát, najdou se ale i smutné chvíle. Je to zkrátka ideální oddechovka na léto.

Karoll_ina
04.07.2023

Další vtipná kniha od autorky, která mě bavila. Četla se rychle, typický denní život, škoda jen toho napůl smutného konce

helenah
03.07.2023 5 z 5

Říkala jsem si, že po "zásadních" těžkých tématech by to chtělo střihnout si něco úplně jiného..a umístění v desítce nejčtenějších novinek, hodnocení čtenářů, taky obal a jméno autorky,která se mi jako herečka fakt líbí ...to vše rozhodlo. Ta kniha je moc fajn. Směs nadsázky až srandy,trochu vážných úvah nad tím, co řešíme všichni....taky sympatická praštěnost hrdinky Lucky, po celou dobu čtení jsem si říkala "doprčic jakto, že je mi u toho tak hezky...? Vždyť je to přeci knížka pro mladé potrhlé holky a ne pro babičku:)"
Doporučuji, děkuji za milé dva dny...a jdu shánět předchozí Janiny knihy.

Mojepočteníčko
29.06.2023 4 z 5

Koloušek. Aneb moje třetí setkání s Luckou Májovou. Její život je jako na houpačce - po pracovní stránce se jí začíná dařit, potká novou lásku a taky se má konečně vdávat. Ano, slyšeli jste dobře, BUDE SE VDÁVAT a POTKÁ NOVOU LÁSKU. Že by se zrovna vám tohle nemohlo stát? Ale jděte! Život přece nejde nalajnovat, a proto nikdy neříkejte NIKDY

Dneska začnu trochu obráceně. Když jsem ve strories mluvila o tom, že Kolouška čtu, přišlo mi hned několik zpráv. Nadšených, méně nadšených i znechucených. U té poslední skupiny se zastavím. Prosimvás, tohle je typický ženský čtení. Vztahy, láska na X způsobů, trable spojený s rodičovstvím nebo třeba síla a úskalí pravýho holčičího přátelství. Takže pokud k tý knížce hodláte od začátku přistupovat jako k braku, kterej není o ničem, jen proto, abyste pak v příspěvku mohli dát průchod svýmu naštvání, radši ji vůbec nečtěte.

Bylo to svižný, čtivý, ze života a bavilo mě to od první do poslední stránky. Lucka byla moje krevní skupina už od první knížky (Jak přežít svého muže) a nic se na tom nezměnilo. Je svéhlavá, praštěná, přímočará, věčně nad vším přemýšlí, rozebírá do detailu třeba i úplný kraviny a k některým věcem si prostě musí dojít. No a já to mám úplně stejně.

Koloušek je oddechovka s kapkou něčeho navíc a já vám ji rozhodně můžu jen doporučit

Terrez93
28.06.2023 3 z 5

Tak jsem se zase nechala zlákat, stejně jako u prvního dílu. Musím ale uznat, že tenhle díl byl pro mě lepší jak Coura, čtivější i záživnější. Žádný zázrak jsem nečekala, jen letní oddechovku a to se mi splnilo :)
Knížka plná životních zvratů, kopanců i úsměvných, dojemných chvílí, prostě takový klasický život nás smrtelníků. Nikdy nevíme co a kdy přijde a musíme se s tím nějak poprat.

A ještě jedno velký plus, od minulého dílu - o 90% méně se zde objevovala Šedivka a ubylo i vulgarit, kterých v předchozím díle bylo až až.

mia.com
25.06.2023 4 z 5

Autorka v teto trilogii jede opravdu vzestupnou tendenci, takze zaver se mi libil uplne nejvic. Je to vtipne, dojemne, prekvapive, dobre se cetlo. Tesim se na film teda!

JancaMia
23.06.2023 4 z 5

Hodně citlivá kniha o citech, pocitech, vztazích. Bilancování nad vlastním životem s tím nošené co se ode mě očekává versus co skutečně chci. Zamyšlení pro všechny ženy. Nejsem ezo a asi nikdy nebudu, nicméně tady bylo velice citlivě vysvětleno.
Do budoucna nám má paní Bernášková určitě ještě co nabídnout, tak jako se mi coura nelíbila , byl koloušek maximální odpich .

EvikU.
23.06.2023 5 z 5

Kniha si mě našla sama. Neměla jsem ji v plánu nebo v seznamu, co si chci přečíst. Tento měsíc čteme v #proctemesebarvouduhy tyrkysovou obálku.

Jsem moc ráda, že se ke mně kniha dostala. Na první dojem se může zdát, že to bude klišé, název napovídá, že půjde o mladého muže se starší ženou. Ano i ne. Ten muž se tam mihne, ale hlavní hrdinka Lucie se dostává v životě do situace, ve které dostává druhou šanci.

Bilancuje svůj dosavadní život a vyrovnává se se všemi svými vztahy k mužům. Vztah se svým otcem, který nebyl ideální. Vztah ke svému prvnímu partnerovi, k otci svého prvního dítěte, dceři Kristýně. Pak je tu snoubenec a muž, který je o hodně mladší a zamiloval se do ní

V knize jsou i závažná témata, dozvídá se krutou pravdu o své kamarádce Denise, řeší problémy spojené s prací, prožívá radosti a strasti, jak je umí naservírovat jen sám život. Může se tak zdát, že neví, co chce. Ale kdo z nás to ví? Kdo z nás také někdy nehodnotí, jestli co dělá má smysl?

Co je tím hnacím motorem, co je nejvíc, čeho může člověk v životě dosáhnout? Je to kariéra, dítě, svatba,....pro každého něco jiného. Kniha se mi líbila nejvíc tím, že do samého konce jsem netušila, jak skončí.

Za knihu k recenzi moc děkuji @knihcentrum.cz .

amanek
21.06.2023 5 z 5

Příjemná oddechvka. Asi si přečtu i Couru.

medlovice
20.06.2023 4 z 5

Mám už slabý zrak, přiznávám a tak jsem si myslela, že kniha je z meziválečného období a hlavni hrdinka bude mondéní kráska jako Adina a tak mě překvapila součastnost a styl života Lucie i humor , kterým je kniha protkána .Zajímavý obal.

mysterygirl
16.06.2023 5 z 5

Moc pěkně se to četlo.Chvilema jsem se smála,chvílema brečela

Nicole_picole
16.06.2023 2 z 5

Líbila se mi autorčina předmluva a doslov. Obsah knihy se mi v podstatě nelíbil a už od cca půlky knihy se mi zdálo, že kdyby teď kniha skončila, bylo by to akorát... zbytečné natahování a motání se... příliš propletenců a poněkud nečekaný konec, který možná ani nikdo ze čtenářů nechtěl.

Jana Bernášková
česká, 1981