Koloušek

Koloušek https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514908/bmid_kolousek-0ZS-514908.png 4 258 73

Co se stane, když se do vás osudově zamiluje muž, a vy se zrovna máte vdávat? A je vůbec svatba v životě ženy radostnou událostí, nebo jen přežitkem, který mladou herečku Lucii svazuje? Měla by vstoupit do manželství, když touží být celou svou duší svobodná? A je její touha po svobodě jen nezralostí, nebo si naopak váží svého života natolik, že z něj odmítá ukrajovat, aby jí kus ze sebe nechyběl? Kde leží hranice sobectví a kde naopak věrnosti k sobě samotné? A kdo je vlastně koloušek? Než se Lucie rozhodne pro životního partnera a získá roli svých snů, čeká ji i její malou dceru Kiki spousta nečekaných zvratů. Naštěstí má ale své letité kamarádky, které jí vždy dobře poradí a zároveň odkryjí nové a dosud netušené rozměry erotiky a vzrušení. Osud se však rozhodne nabídnout Lucii i poněkud odlišnou životní cestu, než si přála… A jak s ní naloží, se dozvíte v knize. Příběh Kolouška je rychlý, bláznivý a v mnohém vás překvapí. Otvírá lechtivá témata, o nichž se příliš nemluví, ale která zároveň všichni žijeme. Také se dozvíte, kolik váží lidská duše, jestli je nesmrtelná… Nebo jak moc je nakažlivá láska a jak rychle se dá chytit koloušek.... celý text

Wajny
14.06.2023 5 z 5

Koloušek mě velmi překvapil. Po přečtení autorčiny předchozí knihy Coura jsem byla trochu skeptická, protože jsem měla pocit, že je v ní příliš "mnoho všeho" a trvalo mi dlouho, než jsem pochopila hlavní hrdinku. Nicméně u Kolouška jsem věděla, do čeho jdu, a proto jsem očekávala podobný příběh.

Kniha nabízí úplně něco jiného. Příběh je smutnější a více se zaměřuje na lidskou duši a nesmrtelnost. Je fascinující, jak lehce je vše napsáno, přestože kniha otevírá těžká témata. Autorka dovedla do příběhu vnést nadhled, humor a ani v obtížných situacích jsem necítila beznaděj, protože i přes jejich emocionální náboj byla vždy přítomna naděje. Při čtení jsem se smála, ale i brečela.

V knize se objevuje mnoho pasáží s ezoterickým zaměřením, ačkoli osobně nejsem příznivcem těchto věcí, musím uznat, že byly nádherně napsané a pohltily mě svým kouzlem.

Styl psaní autorky je velmi čtivý a oproti předchozí knize se omezily vulgarity a podivné výrazy. Je přímý a nebojí se naťukávat lechtivá témata.

Lucie zaznamenala značný pokrok a její vývoj mě příjemně překvapil. Je nádherné sledovat, jak se jí začínají plnit dlouho nenaplněné sny a jakékoliv překážky s lehkostí překonává. Líbí se mi, že už není tolik dramatická a situace nevyhrocuje do nepřirozených dramat. Postupně nachází vnitřní sílu a sebedůvěru, která jí umožňuje čelit nelehkým situacím s odvahou a vyrovnaností.

Koloušek je kniha, která dokáže skloubit smích s pláčem a otevřít těžká témata s lehkostí. Rozhodně ji doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy plné naděje a překvapivými zvraty.

A já se už těším na další autorčinu knížku!

Za knihu moc děkuji @nakladatelstvi_rosier Kniha mi byla poskytnuta v rámci #spoluprace

Instagram - Nikmakbooks

Klára90
13.06.2023 5 z 5

Moc jsem se těšila na pokračování příběhu a tento díl opět nezklamal, moc jsem si čtení užila, ke konci jsem ho trochu oddalovala, ať s Luckou zůstanu co nejdéle. Během čtení jsem často myslela na mé kamarádky a v duchu je objímala a těšila se na další chvíle strávené s nimi. Konec mě moc zasáhl a dojal. Moc doufám, že bude ještě další díl nebo že paní Bernášková bude i nadále psát, jde jí to, slova hladí po srdíčku.

LucieT
10.06.2023 5 z 5

Z předchozích dílů jsem byla nadšená a z tohoto jsem rovněž. Super čtení, bez výjimky sympatické postavy, někdy oddychové, někdy zábavné, někdy smutné, přesně jako je sám život. I slza mi na konci ukápla. Až mě mrzí, že mám dočteno, ráda bych se ještě na čas postavami obklopila.

michaelaaa5
09.06.2023 3 z 5

Průměrná oddechová kniha. Dle názvu a anotace jsem očekávala trochu rozvinutější příběh s kolouškem, ale i tak byl to příběh ze života. První díl jsem zatím nečetla, tak nemůžu srovnávat, ale v Kolouškovi byly zbytečné ezoterické pasáže o lidské duši.

bookcase
04.06.2023 4 z 5

Opět bavilo, tentokrát to bylo i trochu smutné, ale i přesto pořád ztřeštěné.

Petra45
03.06.2023 5 z 5

Paní Bernášková znovu podala neuvěřitelný výkon. Příběh knihy je naprosto dechberoucí a několikrát jsem měla na krajíčku. Děkuji Vám za tento krásný zážitek. Několikrát jsem se v různých situacích viděla a pomohlo mi to koukat i na různé situace jiným pohledem. Nová postava je taky má srdcová záležitost a doufám, že budete paní Bernášková psát dál.. opravdu klobouk dolů.

Ja.1980
03.06.2023 5 z 5

Koloušek od Bernáškové opět nezklamal. Přestože je autorka herečka, má velký dar psaní a vyprávění, Koloušek zdaleka není jen o lásce, jak by se nabízelo, otvírá téma nesmrtelnosti s takovou lehkosti, že se člověk těší umřít.:)
Přiběh mě dostal, tím, že jsem se smála a plakala zároveň. Humor a lehkost se kterou dokáže autorka psát mě baví a vždy se mi dostane pod kůži.
A ty nečeká zvraty mě dostaly.

Derread
02.06.2023 1 z 5

No protože jsem se vyčerpal na žánrově obdobně Radce Třeštíkové, prostě jen napíšu, že asi nejsem cílová skupina. Proč si to dělám? Asi se rád trápím, ale přiznám se, že se mi to přece jen líbilo trochu víc než ty předchozí.

Jane2016
30.05.2023 5 z 5

Knihy Jany Bernáškové nikdy nezklamou. Četla jsem její dvě předchozí knihy Jak přežít svého muže a Couru, a není náhodou, že obě, ode mě, mají na databázi knih pět hvězdiček z pěti.

Proto, když jsem se dozvěděla, že autorce vyjde další knížka, věděla jsem, že to bude opět jízda! A nespletla jsem se! Jana Bernášková píše takovým způsobem, že máte pocit, jako by Vám něco vyprávěla Vaše nejlepší kamarádka. Zapomenete na věci kolem, uvolníte se, a ještě se pobavíte! Sama jsem knížku měla přečtenou během jednoho dne! Spád tato oddechovka opravdu má!

Pokud stále uvažujete nad tím, zda zkusit autorčiny knihy, tak do toho rozhodně jděte! O to víc knížky doporučuji v případě, že sháníte fajn čtení na léto, či k moři

Já jsem z Kolouška absolutně nadšená, sympatické postavy, prostředí, ale i zajímavé životní příběhy, a samozřejmě troška té ženské bláznivosti.

Ctenar1202
29.05.2023

V Kolouškovi se opět vracíme k Lucii a její dceři Kiki. Lucie by i tentokrát chtěla nějakou skvělou roli v seriálu či filmu, stará se o dcerku a má problémy s chlapy...jak jinak. Teda takhle, Lucka chlapa má, dokonce se má vdávat, ale je on opravdu ten pravý? Opravdu se chce Lucie svázat a zbytek života být s jedním mužem? Však je to normální běh života ne? Poznat muže, vdát se za něj, mít s ním děti a společně zestárnout. Akorát, že Lucka to cítí trochu jinak a přesvědčuje se v tom, že jí život háže klacky pod nohy právě z toho důvodu, aby si svatbu ještě rozmyslela. Navíc jsou tu její trhlé kamarádky a ty jí taky říkají své názory...

Já se na Kolouška velice těšila. Coura byla totiž skvělá. Ale bohužel, přišlo lehké zklamání. Když vynechám ty trapné sexuální rozhovory a dělání z Lucky totálního blbce, že ani neví, co je vibrátor a chechtá se jak školačka úplně všemu, tak mi teda i dost nesedly ezoterické pasáže a hledání sama sebe. Ale musím ocenit zakončení knihy. Očekávala jsem klišé, které se začalo rozjíždět, ale autorka nás čtenáře překvapí.

To, že mě kniha lehce zklamala, ale neznamená, že to tak bude i u vás. Knížku rozhodně doporučuji přečíst. Ona je čtivá, akorát mě si svým tématem nezískala.

Sarka25
22.05.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od Jany Betnaskove. Kniha o duši a do duši. Tentokrát je příběh trochu jiný, smutnější a víc o duši, ale na kvalitě neubral. Na začátku a hlavě na konci mě ukapla ne jedna slza ale během příběhu je se I od srdce zasmála. Doufám že paní Bernaskova nepřestane psát knihy, jsou tak Upřímně a že života. Sice tam bylo málo sulinu ale zame super a těším se na další díl.

Tea98
19.05.2023 5 z 5

Knížka od Jany Bernaškové opět nezklamala...přečtena jedním dechem během dvou dnů. Místy jsem se nasmála, místy mi ukápla i slza. Skvělá kniha. Doporučuji

PetraN17
11.05.2023 5 z 5

Ani třetí díl neztrácí své kouzlo :)
Lucie prožívá další svízelné situace, ale nakonec všechno dopadne jak má .
Z knížek čiší nadhled, humor a i v tíživých a smutných situacích není cítit deprese, a to mám ráda

Jana Bernášková
česká, 1981