Koloušek

Koloušek https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514908/bmid_kolousek-0ZS-514908.png 4 258 73

Co se stane, když se do vás osudově zamiluje muž, a vy se zrovna máte vdávat? A je vůbec svatba v životě ženy radostnou událostí, nebo jen přežitkem, který mladou herečku Lucii svazuje? Měla by vstoupit do manželství, když touží být celou svou duší svobodná? A je její touha po svobodě jen nezralostí, nebo si naopak váží svého života natolik, že z něj odmítá ukrajovat, aby jí kus ze sebe nechyběl? Kde leží hranice sobectví a kde naopak věrnosti k sobě samotné? A kdo je vlastně koloušek? Než se Lucie rozhodne pro životního partnera a získá roli svých snů, čeká ji i její malou dceru Kiki spousta nečekaných zvratů. Naštěstí má ale své letité kamarádky, které jí vždy dobře poradí a zároveň odkryjí nové a dosud netušené rozměry erotiky a vzrušení. Osud se však rozhodne nabídnout Lucii i poněkud odlišnou životní cestu, než si přála… A jak s ní naloží, se dozvíte v knize. Příběh Kolouška je rychlý, bláznivý a v mnohém vás překvapí. Otvírá lechtivá témata, o nichž se příliš nemluví, ale která zároveň všichni žijeme. Také se dozvíte, kolik váží lidská duše, jestli je nesmrtelná… Nebo jak moc je nakažlivá láska a jak rychle se dá chytit koloušek.... celý text

josska
17.10.2023 5 z 5

Jsem velice spokojená,moc mě to bavilo,ale tentokrát to bylo i víc smutné i slzy ukáply.Lucie,Kiki,kamarádky,lásky,divadlo,opět je tam o každého něco,,ale tady víc o tom co je mezi nebem a zemí a témata k zamyšlení,,a ten Doslov je taky skvělý,,já ji poslouchala,stejně i ty predchozí ,,ale mám je i v papiru,,je to pro mě srdcovka,oddychovka,prostě život.....

Marketa2002
17.10.2023 5 z 5

Na tuhle knížku jsem narazila v podstatě náhodou. Název "koloušek" mě v knihkupectví krapet odpuzoval, ale chtěla jsem něco oddechového a narazila na audioknihu interpretovanou Jitkou Ježkovou. Po pár minutách poslechu mě k sobě příběh upoutal. Ironie, suchý český humor a ženskost této knihy mě dostala. Samozřejmě se nejedná o složitou literaturu, která Vám do života přinese převratné objevy, ale zároveň se v určitých chvílích knihy budete muset zamýšlet nad mnoha různými životními otázkami.
Sečteno a podtrženo se mi kniha moc líbila a určitě jsem se u ní ani chvilku nenudila.

roxy9413
08.10.2023 2 z 5

Audiokniha
Hledala jsem něco nenáročného, nějakou oddychovku k uklízení, ale dostalo se mi zvláštní slátaniny. Začátek byl velmi nadějný, bylo to vtipné, vtáhlo vás to do děje, ale jako by najednou autorce došla inspirace a zapadlo to do strašlivého klišé. Zoufale mi to připomínalo každý druhý scénář typické české "komedie" pro ženy, takže jsem začala přeskakovat kapitoly, abych to měla rychle za sebou.

Kája_95
06.10.2023 5 z 5

Poslední díl tohoto božího románu nese název Koloušek - s tímto oslovením se v knize setkáme několikrát. Lucie si dává život dohromady. Hraje v divadle a zároveň se jí naskytne nová herecká práce, o kterou usiluje ze všech sil. Teď ale k začátku knihy. Lucie je na koupališti se svou dcerou Kiki, se svou kamarádkou Alenou a její malou dcerou. Lucie opět trochu hrábne a vrhne se na tobogán, který chce bravurně sjet po břiše až dolů. Má to ale jeden háček, rozjede se jí to tak moc, že hlavou narazí do dna bazénu, který opravdu není tak hluboký, jak by na tokový sjezd měl být. Lucie se ocitá na rozhraní mezi životem a smrtí, zachrání ji ale pohledný a mladý medik Viktor, který dělá na koupališti plavčíka. Tento muž ještě hezky zahýbe celým dějem a také s Lucií. Petra už má vyřešeného, vnitřní couru dejme tomu, že trochu drží na uzdě. :-D Byla tam ale opět smutná část a zamyšlení nad tím, co je v životě důležité, Lucčinu kamarádku totiž potká nehezká situace. Tuto knihu jsem si vzala na dovolenou do Řecka na ostrov Rhodos, kde jsem si opět četla během dcery spánku a následně ještě doma. Kniha si udržela laťku stále vysoko, opět byla plná humoru a text hezky ubíhal pod očima. Bohužel ale pro nás tento děj končí - 3. dílem. Klidně bych si dala i díl 4. :-D Takže opět D O P O R U Č U J I !!!

Surmei
28.09.2023 5 z 5

I třetí knížka o Lucii Májové mě nadchla. Příjemná oddychovka, kdy se člověk těší a nemůže dočkat až dodělá vše, co musí a v klidu se může začíst do běžných problénů někoho jiného. Tentokrát při čtení padlo i dost slziček. Mě se knížka moc líbila a škoda, že to není nekonečná série, bavilo by mě s touto střelenou Lu trávit večery pravidelně.

Áňa 998
17.09.2023 4 z 5

Koloušek je třetí knihou Jany Bernáškové. Předchozí dvě jsem nečetla, a tak jsem Kolouška brala jako knihu, která mě buď přinutí si předchozí dva tituly přečíst a nebo ne. A jak to dopadlo?
Přečíst si něco ze života je pro mě často příjemné osvěžení. Když jsem se tedy dala do čtení a prožívala s hlavní hrdinkou Lucií její každodenní starosti, lásku, práci, přátelství... Bylo to strašně fajn a odpočinkové, konečně žádný vrah! Udělala jsem si kafe a hodila nohy nahoru!
Lucie je super hlavní postava. Milá, střelená, ale taky si jde za svým. Chce něčeho dosáhnout a být v životě šťastná. Jenže je malinko magnet na problémy, ale ona je řeší, občas ne elegantně, ale s přehledem! Absolutně jsem chápala, proč je okolo ní takový šrumec a zájem! Lucie je prostě živel!
Stejně jako je sympatická je hlavní postava, tak na mě působila i kniha samotná. Měla jsem pocit, že je Lucie moje kamarádka a povídáme si u kafe. Kniha je příjemně napsaná a já si u ní úžasně odpočinula.
Zároveň se mi ale líbí, že to není jen sluníčkové čtení, ale sem tam se objeví i komplikace, vážné téma, která Vás vrátí zpátky na nohy.
Vzhledem k tomu, že jsem naskočila až do třetího dílu, bála jsem se, že mi unikne pár detailů. Ale myslím si, že to nijak extra nevadilo.
Knížka mi dělala společnost jedno odpoledne a přesvědčila mě, že bych se měla podívat i na díly předchozí. Je to odpočinkovka, a ty jsou vždycky třeba! Za mě příjemné překvapení.

mirka0586
12.09.2023 5 z 5

Krásně napsaná...

LucinQa77
08.09.2023 5 z 5

Skvělá kniha.

kulibunda
05.09.2023 2 z 5

Velké zklamání, četla jsme před tím Coura a ta se mi líbila, byla vtipná, chtělo se to číst furt, s holkama jsem chodila na kafe atd., proto jsem si vzala Kolouška a přečetla jsme to jen proto, že nerada odkládám knihy. Navíc těch chyb - např. jdu na byt k mamce, napíšu Karlovi SMS .... otočíte stránku a ... někdo ťuká na dveře, kdo by to tak mohl být, protože Karlovi jsme nepsala, tak nemůže tušit kde jsem. A něčeho takového tam bylo víc.

VeruHoráková
05.09.2023 2 z 5

Tak tohle byla bohužel nuda od začátku do konce a knihu jsem v podstatě dočetla jen proto, že jsem někde přeskakovala odstavce a kniha měla jen 260 stránek.

Pořád jsem nějak čekala, kdy se tam začne něco dít, ale když už jsem byla za půlkou, tak jsem v to doufat přestala a jen to teda dočetla. A je to škoda, protože první díl trilogie, Jak přežít svého může, byl skvělý a vážně se mi líbil. Coura už byla slabší a tento díl byl už prostě navíc.

Tento typ knížek je super, když hlavní postava musí řešit s prominutím stále nějaké stračky, čemuž přesně odpovídal první díl. Další dva díly si hlavní postava Lucka už jen sama zadělávala na problémy, protože život ji už klapal, jak měl a patrně jen nevěděla, co se sebou, když bylo všechno růžový. Z dané trilogie tak doporučuji první díl Jak přežít svého muže a na podzim se těším na stejnojmenný film.

adevis
27.08.2023 5 z 5

Po přečtení první knihy s názvem Jak přežít svého muže jsem věděla, že pokud Jani napíše další knihu, budu ji nutně potřebovat. Po doslovném shltnutí Coury jsou doufala, že bude ještě pokračování. A dočkala jsem se!

Jani Bernášková je prostě sympaťanda. Drží slovo a báječně komunikuje i když má na instáči skoro 40k followers. Toho si moc vážím! A díky tomu mi přijde, že mám k autorce mnohem blíž, než například k Shari Lapeně (napadla mě jako první).
Děkuji za zaslání výtisku, moc si toho vážím :)

A teď ke Kolouškovi.
Jako čtenářka všech tří knih si dovolím napsat, že to bylo dokonalé. Hlavní postava - bláznivka Lucie je sympaťanda přesně jako autorka. Má skvělou rodinu, přátele a Šedivku. Dokázala si projít všemi starostmi i bláznivostmi. Za těch xxx hodin dohromady, které jsem s Lucií strávila dokázala Přežít svého muže, naplno si užila svou vnitřní nevybouřenou Couru. A i když ji Koloušek (Koloušci) zamotali život, na konci knihy jsem cítila smutek, smíření a zároveň i štěstí.
Všechno si dokonale sedlo. Jako zadek na hrnec :)

Ještě bych ráda zmínila Luciin vztah k bývalému partnerovi, otci Kiki - Tomášovi. Nebo spíš Tomášův vztah k Lucii? Bolelo mě to. Hodně. Jelikož se sama nacházím v podobné situaci. Jednou bych si přála takto přemýšlet.

My už si zůstaneme v životě napořád. Jsme rodiče jednoho úžasného dítěte, a to se nedá smazat, i když byly chvíle, kdy jsme chtěli vymazat jeden druhého z rodného listu a nechat si Kiki jen pro sebe. Ale to je za námi.
Dva lidi, co mají spolu dítě, si už nikdy nebudou lhostejní.

A těším se na film, samozřejmě v kině nesmím chybět! A mamku vezmu sebou!

Všechny knihy si ode mě zasloužily 5/5* a stojím si za nimi! A doporučuji všechny tři, budete se bavit, brečet smíchy i smutkem. Je to jízda! Velká a parádní!

KaLiBi
27.08.2023 4 z 5

Úplně jiná kniha, než na co jsem zvyklá. A přesto to bylo skvělý. Živelný, zábavný, napínavý i smutný. Opravdu ze života. Průběžně jsem se ze srdce smála a v jednu chvíli se mi zatajil dech a musela jsem zatlačit slzy. Musím říct, že tohle dílo je dobrá práce. O to víc jsem byla překvapená, když jsem až na zadní straně knihy zjistila, že autorka je vlastně herečka, kterou znám z televizích obrazovek.
"Kašel, kouř a lásku lze zakrýt jen velmi těžko."
"Já sama jsem třeba komplikovaná žena, která si ovšem myslí, jak je báječně jednoduchá, uživatelsky pohodlná, čitelná a že je s ní hodně srandy."
"Evidentně žiju v základním módu. Mám kluka a prcám s ním na slušňáka."
"Já mám vlastně kávu z automatu moc ráda, je to takový chuťový bizár."
"Vlastně meditujeme přes clonu dehtu a nikotinu."
"Čím více sebevrahů, tím méně sebevrahů."

evik2710
25.08.2023 4 z 5

Super krásně se čte

Kristyne3789
24.08.2023 3 z 5

Po Couře jsem byla docela mile překvapena tímto dílem. Nebyl tolik zdlouhavý a nudný. Jako letní oddechové čtení na dovolenou ideální.
Pokud se autorka rozhodne pro psaní dalšího příběhu, určitě si ho ráda přečtu.

Sasha001
18.08.2023 4 z 5

Pro mě zajímavé odlehčení mého letního čtení.
Již třetí pokračování s trhlou herečkou Lucií a její partou kamarádek. Líbí se mi, že autorka umí popsat reálné uvěřitelné ženy - člověk si u nich může říct ano, to můžeme být i my nebo naše kamarádky.

MišusWinner
12.08.2023 5 z 5

Dostala jsem knihu, a jsem příjemně překvapená. Velice hezky se mi to četlo, Lucii jsem si představovala jak Janu. Jen konec je trochu smutný a hodně se nad tím člověk zamyslí. Určitě se pustím do dvou předchozích knížek.

KarolVoda
11.08.2023 5 z 5

Bavila jsem se, nejvíc asi u popisů jednání postav. Ženy mi byly blízké, chovaly se lidsky, byly z masa a kostí, nic vyumělkovaného. Doporučuji.

Kuci12
05.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Nečetla jsem dvě předchozí knihy, které jak jsem pochopila na Kolouška volně navazují. Hlavní hrdinku Lucii jsem si v zásadě představila, jako přímo autorku samotnou. Vzhledem k profesi a její částečné potrhlosti mi tahle asociace vyvstala hned v úvodu. Čekala jsem lehce něco jiného, asi že koloušek zamíchá dějem více, ale nevadilo mi to. Za mě to není jen oddechové čtení. Konec Vás donutí se zamyslet, jako mě již několikrát o čase a rozhodnutích, které činíme, jako bychom měli všechen čas světa. Za mě 3,5 hvězdy a těším se na další knihu.

alnahu
01.08.2023 3 z 5

Pokračování již třetího příběhu s herečkou Lucií.Ta má tentokrát před svatbou a i v tomto příběhu řeší chlapy za pomoci svých kamarádek.
Příběh je opravdu bláznivý ,samé překvapení i tím ,že otvírá i lechtivé téma ,které k životu patří.
Je to taková oddechovka spíše pro holky.

xxbarbarelaxx
31.07.2023 odpad!

Za mě tedy naprosto zbytečná kniha. Ostatně jako díly předtím. Hlavní hrdinka hrozná kravka, která by potřebovala pořádně probrat.. Její chlap s ní měl svatou trpělivost.. Ale každý si na tom najde asi něco svého. Mě nezaujala ani jedna a kdyby nevyšly, nic by se nestalo. Za mě odpad.

Jana Bernášková
česká, 1981